Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pátek, 29. března 2024
logo

Čáslavští fotbalisté vybojovali první vítězství jara 2016, Kutnohoráci zahodili své šance

Jiří Bederka – Karel HejnýFoto: Archiv OK

Publikováno: 11.5.2016 v 16:00, Aktualizováno: 9.5.2016 v 7:00
Rubrika: Sport

Čáslavští fotbalisté vybojovali první vítězství jara 2016

Čáslav - Převýšov 2:1 (1:0).

Anglický týden v ČFL fotbalisté FK Čáslav zahájili v neděli, ve středu je čeká domácí utkání s Benátky n. J. a v neděli derby v Kolíně. Hosté zahrozili, když pálil Veselka, naštěstí vedle. Čáslavští nezůstali pozadu, Průchův centr jen prošel malým vápnem. Ve 22. min. byl v čisté šanci Bastin, přestřelil. Ve 26. min. gólmana Vorla protáhl ranou z vápna T. Labík, po rohu Bederka našel Urbance, který minul. Šťastnou chvilku domácím přinesla 28. min.: Na centr si naběhl T. Mlynka a Hejný prostřelil brankáře Stejskala - 1:0. Vzápětí se situace opakovala, Kunáškův centr přiťukl Váňa a Hejný podruhé zavěsil, ale z ofsajdu. Těsně před přestávkou byl Převýšov blízko vyrovnání, ale Sedláček netrefil. Druhý poločas odstartovala domácí šance, Hellovu hlavičku vytáhl gólman Stejskal na roh. Druhý poločas více patřil hostům, Černý pálil nad, technickou ránu Urbance vyškrábl Vorel. V 66. min. to zkoušel z dálky Sedláček. Paradoxně se tak radovala Čáslav, když Breda po trestném kopu Frejlacha uklidil míč k tyči - 2:0. Domácí brankář Vorel vytáhl výtečný zákrok v 77. min., kdy ležel už na zemi, ale reflexivně stačil vyrazit Bastinovo zakončení snad ze dvou metrů. V 88. min. ale nedosáhl na trestný kop Nováka k tyči, ovšem Čáslavští první jarní výhru vzít nenechali. Domácí trenér Antoš výhru věnoval hlavně marodům. "Máme hodně zraněných: Bilinkiewicz, Kovařík, Havránek... Ať se brzy vrátí," uzavřel.

Branky: 28. Hejný, 76. Breda - 88. Novák. Diváků: 120. Čáslav: Vorel - M. Frejlach, Jeníček, Hell, Kunášek - T. Mlynka (80. M. Král), Breda, Richard (78. Strnad), Průcha - Váňa (82. Špičák) - Hejný.

Důležitá výhra Suchdola se nerodila lehce

Suchdol - Semily 1:0 (1:0).

Aktivnější domácí více ohrožovali branku soupeře, ovšem dlouho se nic neujalo. V 9. min. poslal Nosek odražený míč vedle, ve 14. min. po Svobodově dlouhém centru Růžička hlavičkoval nad a v 17. min. Nosek nadělal potíže gólmanovi Koudelkovi skákavou střelou. Ve 31. min. Vančura vysunul Hendrycha, který z úhlu Koudelku nepřekvapil. O chvíli později domácí po standardce obléhali bránu Semil, Michálek zblízka pálil tvrdě, leč pouze do gólmana.Ve 34. min. se už skóre měnilo, když po Bodlákově dalekonosné ráně se Koudelka natahoval marně - 1:0. Ve 38. min. byli hosté blízko vyrovnání, jenže brankář Kubát reflexivně skvěle domácí podržel. Také ve 2. poločase řadu nadějných akcí domácí nedotáhli, Rybaříka nastřelil tyč! Gólu už se fanoušci nedočkali, přesto si Suchdol připsal důležité body. "Místo toho, abychom měli zápas po půlhodině pod kontrolou, v 90. minutě se pomalu strachujeme, aby hosté z nahodilého brejku nebo standardní situace nevyrovnali," uvedl suchdolský trenér Radim Truksa. "Matěj Bodlák dal krásný gól, ovšem řadu předfinálních přihrávek kazíme. Místo toho, abychom si takovým zápasem zvedli sebevědomí, tak se protrápíme až do konce“, dodal kouč.

Branka: 34. Bodlák. Diváků: 110. Suchdol: Kubát - Svoboda, R. Biško, Hendrych, Nosek - Bodlák (76. Hannich), Michálek (69. Kubík), Vančura, Dastych (59. Bora) - Rybařík, Růžička.

Kutnohoráci zahodili své šance

Turnov - Kutná Hora 2:1 (1:1).

Do zápasu hosté vstoupili dobře, když prostřelil brankáře Vácha. "Vypadalo to dobře, zpočátku jsme kontrolovali hru. Domácí pak trochu přitlačili a poslední čtvrthodinu první půle byli lepší," přiznal trenér hostů Jan Holík. "My jsme jim před přestávkou naservírovali gól na 1:1. Ve 2. půli se hrálo na jednu bránu, domácí jsme do ničeho nepustili. Měli jsme spoustu šancí. Nejsme ale schopní ani z malého vápna trefit prázdnou bránu. Naopak domácí z pološance míč nadvakrát dotlačili do sítě. Proto jsme prohráli, herně jsme byli po dvě třetiny zápasu určitě lepší, brankových příležitostí jsme si vytvořili spoustu, ale neproměnili je."

Branky: 42. Moravec, 72. Papoušek - 15. Vácha. Rozhodčí: Vojtěch - Erlebach, Stieber. ŽK: Petřík, Cigánek, Hurt - Vácha. Diváků: 228. Kutná Hora: Ptáček - Mandutz, Skokan, Franc, Nekvinda - Vácha, Regner (40. Šindelář), Wolf, Urban - Pago (46. Šesták), Maxa.

Uhlíři se v druhé půli rozsypali

Teplýšovice - U. Janovice 7:1 (1:1).

Hosté začali dobře, po čtvrthodině skŕoval T. Kopp. "Jenže do šatny jsme inkasovali gól a brzy další. Za stavu 4:1 jsme se rozsypali," řekl asistent trenéra Uhlířů Michal Černík. "Do zápasu muselo nastoupit několik dorostenců, kteří měli v nohou dopolední střetnutí s Čáslaví," upozornil Černík.

Branky: 43., 48., 68. Podhorský, 55., 80. Král, 72. Vyhlídal, 89. Kaňka - 15. T. Kopp. U. Janovice: Hromádka - Bureš, Černík, Vinický, P. Boubín - Dotlačil, Randlíszek, Hervert (79. Vyhnánek), Beneš, M. Svoboda - T. Kopp. Trenér Jaroslav Sadílek.

Boj o záchranu Kácov nezvládl

Jílové - Kácov 4:1 (4:1).

"Sehráli jsme nejhorší první poločas v sezoně," zlobil se kácovský trenér Miroslav Jelínek. "Soupeři jsme chybami nabídli čtyři šance a on je využil. Před zápasem jsme se připravovali, upozorňovali jsme na konkrétní hráče, ale nic to nebylo platné. Druhá půle už byla lepší, ale když nedáme gól ani z těch nejvyloženějších šancí, nemůžeme vyhrát. Jsem zklamaný a rozlobený, takto se o záchranu nehraje," uzavřel.

Branky: 9., 28., 36. Štědronský, 34. D. Balouš - 19. L. Petrů. ČK: 68. Cimpl (J). Kácov: Gabriel - Toupal (70. Filip), Zvára, Habal, Linhart - Cettl, Vlasák - Švec (61. Albrecht), Moudrý, Pana - L. Petrů.

Sázava přerušila černou sérii

Sázava - Semice 4:2 (3:0).

Pod dojmem posledních zápasů se domácí dostávali do tempa pomaleji. "Potom jsme ale dali tři hezké góly a po přestávce se trefil Jakub Švec, který se vrátil po trestu. Hrál s chutí, snad mu to vydrží," doufá sázavský trenér Pavel Chuchla. Jeho tým si i za stavu 4:0 připravil další šance. Hosté v 63. min. korigovali na 4:1. "Druhý gól jsme dostali až v nastavení," radoval se Chuchla. V brance Sázavy zaskočil za Burceva M. Mejstřík. "Musím ho pochválit," uzavřel kouč Sázavy.

Branky: 17., 34. Šmídek, 25. Foltýn, 53. Švec - 63. Bříza - 90.+1 Vavřík. ČK: 88. Foltýn (S). Diváků: 160. Sázava: Mejstřík - Mařinec (75. Marek Chrpa), Urbánek, Říčař, Král - Konečný, Šmídek, Martin Chrpa (85. Dušek), Foltýn - Keltner, Švec.

Zruč n/S deklasovala Průhonice

Zruč n/S – Průhonice 8:0 (2:0).

„Hosté přijeli s mladým týmem,“ uvedl trenér Zruče n/S Michal Váňa. „Do poločasu jsme dali dva góly. Ve druhé půli jsme úřadovali. Chytil se Brahimi, který dostával krásné míče za obranu. Dělal si se soupeřem co chtěl. I když jsme měli problémy se sestavou, kdy jsme postrádali dva hráče a navíc jsem musel hrát i já, pro diváky to muselo být krásné, dali jsme pěkné góly,“ uzavřel.

Branky: 11., 33., 74. Zeman, 64., 70., 80., 82., 88. Brahimi. Diváků: 101. Zruč n/S: Cudlín – Z. Louda, Viktora, Hájek, Jelínek – Váňa (66. Havel), Janda (69. Koudela), Petrů, Diego (76. Brabec) – Brahimi, Zeman (78. Šindelář).

Na lídra Bílé Podolí nestačilo

B. Podolí - Polepy 0:4 (0:2).

Trenér Bilého Podolí Bohuslav Šváb přes prohru své svěřence ocenil: „Kluky musím pochválit. Se soupeřem, který vede tabulku, se nemůžeme srovnávat. Do hry jsme se ale dostávali. Štoček měl šanci, míč lízl břevno. Druhý gól jsme dostali z divné penalty.Musíme myslet na soupeře, které máme kolem sebe“.

Branky: 7. Kalivoda, 13. pok. kop Müller, 72., 87. Javorek. Bílé Podolí: Beran – Fejfar, Šálený, Kupka, Cmelař – Skalák, Štoček, Brunclík, Skala, Švadlenka – Jelínek (80. Hájek).

Čáslav B sice vedla, ale jen chvíli

Liblice - Čáslav B 4:1 (2:1).

„Brzy jsme potrestali velkou chybu domácích,“ popisoval trenér čáslavské rezervy Radek Toman. „Bohužel jsme vedení neudrželi dlouho. Inkasovali jsme z trestného kopu. Druhý gól padl z přísné penalty. V 1. poločase měl další šanci Ronovský, ale neproměnil. V druhé půli jsme byli opticky lepší, ale nebylo nám přáno. Trefili jsme břevno,“ uzavřel.

Branky: 10., 26. Pačes pok. kop, 54. Pop, 82. J. Nouzák - 6. R. Zoufalý. Čáslav B: Dastych – Havránek (56. D. Zoufalý), Martínek, Kopecký, Horák – R. Zoufalý, Král, Vajgl, Lebduška – Ronovský, Vrána.

OKRESNÍ PŘEBOR

Malín - U. Janovice B 9:1 (4:0)

Branky: 1., 26., 30., 38., 51., 66. T. Vojtíšek, 48., 63. Janoušek, 67. Vrba - 60. Vl. Svoboda. Bez karet. Malín: Pospíšil - Novotný, O. Vojtíšek (57. Vrba), Rezler, Rathauz, J. Kraus (78. R. Dupal), L. Kraus, P. Štoček, Janoušek, Málek, T. Vojtíšek. U. Janovice B: Kmoch - Sojka (46. J. Kopp), Vokřál, Doubrava (63. Barnát ml.), Masarovič, Čížek, N. Marek, Srba, Vl. Svoboda, Veliký, Stoupa (77. Eminger).

Paběnice -Sázava B 3:0 (3:0)

Branky: 18. M. Zikmunda, 26. Veselý, 29. Fuksa. Bez karet. Paběnice: Černovský - Sochr (47. V. Zikmunda), Blažek, Král, M. Zikmunda, M. Růžička (46. Kunášek), Veselý, Fuksa, Sedláček, M. Votava, Jar. Vlach (46. Oliva). Sázava B: Štěpánek - Sedláček, Rais, Procházka, Švehla, L. Nepraš, Z. Nepraš, Brunclík, Broš, Bartoš, Albrecht.

Sedlec - Malešov 4:3 (2:0)

Branky: 29. Pav. Mrštík, 34. Cimr, 58., 79. pok. kop T. Frejlach - 55. pok. kop Škrobák, 63. Koubek, 68. Vořechovský. ŽK: Kolda, Gono, L. Tvrdý - M. Poklop, Škrobák, Černý. ČK: 77. L. Tvrdý (S). Sedlec: Rybák - Petr Mrštík, Kolda, Pav. Mrštík (46. M. Poul), Gono, L. Tvrdý, T. Frejlach, Zdychynec, Volenec (56. Jak. Spáčil), Hvězda (46. Pavlík), Cimr. Malešov: Táborský - R. Barenčík, Novotný, M. Poklop, Koubek, Vlček ml. (5. Vořechovský), Železný, Jak. Rak, Škrobák, Jak. Výborný, Černý (46. Hála).

Kutná Hora B - Hlízov 5:1 (2:1)

Branky: 19., 30. Vodička, 60., 70. Antoš, 72. Jarkuliš - 34. Chadraba. ŽK: Nekvinda, P. Král. K. Hora B: Stoupa - Černý, Zelený, Nekvinda (60. Šmidrkal), Vodička (70. Zeman), F. Nedvěd (31. Filipec), Michálek, Kopecký (70. Jarkuliš), Hulman, Antoš (84. P. Král), Lebeda. Hlízov: Kedršt - Pertlíček (72. Mašek), Němec, Mathé, Budín, K. Suchý, Čížek, J. Špitálník (70. Karvai), R. Suchý, Luk. Křelina, Chadraba.

Zbraslavice - Vrdy 1:0 (1:0)

Branka: 23. Herčík. ŽK: Havlíček, D. Šindelář, Lanc - J. Šindelář, P. Růžička, V. Plašil, Jiří Luňáček. Zbraslavice: Havlíček - Winkler (66. Byrwa), Semerád, M. Černohlávek, D. Šindelář, Dubják (84. Jandus), M. Veselý, B. Pospíšil, Herčík, Lanc, V. Hlava. Vrdy: M. Šindelář - Bajo, Vocl (60. Chudomel), M. Tomíšek, Petr, J. Šindelář, P. Růžička, V. Plašil (70. Smetana), Novák, Jan Luňáček, Jiří Luňáček.

Chotusice - Zbýšov 4:0 (3:0)

Branky: 25. Žilka, 26. Mathes, 30. Lub. Fedorovič, 70. Tuzar. ŽK: M. Výborný, Mar. Hubáček, Dvořák - O. Radil, Čáp. Chotusice: M. Výborný - Lub. Fedorovič, M. Procházka (46. Horyna), Mathes (65. R. Goliáš), Mar. Hubáček, J. Goliáš, Žilka (65. Dospěl), Všetečka, Tuzar, Netáhlo, Dvořák. Zbýšov: O. Radil - Jukl (71. Šulák), Výborný, Vl. Kolář, Čáp, Junek, L. Sobotka (58. J. Sobotka), V. Radil, Hortenský, Šemík, Škodák.

Kácov B - Tupadly 0:5 (0:4)

Branky: 7., 84. Jiří Kavánek, 1., 9. Císař, 17. Chvátal. ŽK: Pivoňka, Berky. Kácov B: Verner - Pivoňka, J. Výborný, Pana (46. Futera), Š. Štorch, Wolf, Havlín (63. Šnobl), Novotný, Pospíšil (55. Berky), Švec (58. Marhan), Hylský. Tupadly: Remeš - V. Pipek, Kořínek, Semrád, D. Pipek, R. Kruml (18. Hošek), R. Krajíček, Chvátal, Jiří Kavánek, Císař (81. D. Krajíček), Hudec (72. Krupička).

III. třída

Miskovice - B. Podolí B 6:2 (1:2), 44. Kruliš, 57. Chvála, 58. Libicher, 68. Bohuňovský, 79. Bachtík, 90. Krejza - 31. Doubek, 38. Jansa.

Nepoměřice - Tupadly B 1:2 (0:0), 80. Vaňouček - 58. Šveřepa, 66. Hošek.

Kaňk - Štrampouch 1:3 (1:1), 30. Kubánka - 19. Smutný, 67. L. Müller, 74. Valdman.

Kluky - Křesetice 1:3 (0:2), 51. Bubák - 40. Kareš, 41. Ptáčník, 89. Píška.

Suchdol B - Horky 4:2 (2:1), 15., 57. Laštovka, 31. Volný, 81. Pacák - 21. Wolter, 56. Beneš.

Paběnice B - Č. Janovice 2:1 (1:1), 39. Blahník, 88. Sochr - 42. V. Müller.

Sedlec B - N. Dvory 0:4 (0:2), 18., 48. Brožek, 24. J. Rejthárek, 62. M. Rejthárek.

IV. třída – sk. A

Bratčice - Zbýšov B 5:2 (2:1), 25. Pulkert, 32., 48., 78. Doležal, 67. Uhlíř - 32. Petrák, 53. Škodák.

Okřesaneč - Církvice 2:1 (2:0), 42. Brynda, 44. Kaščák - 49. Vraný.

Žleby - Chotusice B 3:1 (1:0), 15., 85. pok. kop Marousek, 70. Vojáček - 75. Balvín.

Horušice - Hostovlice 3:0 (1:0), 37., 69., 79. Anton.

Záboří n. L. - Potěhy 2:3 (0:2), 75. Slabý, 78. J. Král - 15. Šulc, 40. Čunderlík, 50. Lagron.

Vlkaneč - H. Bučice 1:2 (0:1), 52. Löwy - 23., 57. Víšek.

IV. třída – sk. B

Č. Janovice B - Močovice 3:5 (3:3), 14. Mutl, 21. I. Hájek, 40. V. Müller - 8., 19., 53. Šlejtr, 38. Kňourek, 84. Schovanec.

Rataje n. S. - Soběšín 2:3 (1:2), 30. Brabec, 52. pok. kop Novotný - 20. Keltner, 43. Soucha, 85. pok. kop Hejný.

Zruč n. S. B - N. Dvory B 5:4 (3:1), 13. Červinka, 20. Hájek, 39., 53. Cudlín, 84. Fanta - 12., 73. V. Melša, 64. M. Melša, 78. Rathouz.

Malín B - Kačina 3:2 (2:2), 3., 23. T. Vojtíšek, 86. O. Vojtíšek - 1. Kasal, 39. Pilař.

Kaňk B - Malešov B 3:5 (2:2), 7., 10. Kopecký, 70. J. Horký - 13. Šibrava, 42., 65. Vořechovský, 71. Magat, 72. Černý.

Dorost

Semice - Vrdy B 1:5 (1:2), 31. Sosnovský - 9., 25. Pavlas, 55. Bíža, 71. Kořínek, 85. Kavecký. Dymokury - Sokoleč 1:3 (0:1), 48. Švestka - 10., 67. Čáp, 72. Krejčík. Loučeň - Chotusice 0:4 (0:1), 20. D. Rolenec, 47. Pospíšil, 49. Matula, 56. Stošek. Sadská - Křinec 4:1 (0:0), 1., 24. Soukal, 49. Seniov, 58. Březina - 22. Najmon.

Starší žáci

Ledeč n. S. - Záboří n. L. 3:8 (1:2), 35. pok. kop, 40. Janák, 53. Stehno - 4., 17., 41., 47., 48., 49., 61. Chvalina, 57. Smetana. Chotusice - Křesetice 2:1 (0:1), 52., 68. Vančura - 27. O. Basl.

Mladší žáci

Čáslav C - Sedlec 3:3 (0:0), 32., 53., 57. Hybler - 31. Kulhánek, 51. Dostál, 54. Neubauer. K. Hora - Čáslav D 8:0 (5:0), 3. Venhoda, 7., 13. Kutílek, 28., 41. N. Balvín, 29., 33. Rejthárek, 45. P. Balvín. Zbraslavice - Vrdy 0:1 (0:0), 58. Duong. Zruč n. S. - Čáslav C 0:2 (0:1), 24. Hybler, 54. Strnad. Sedlec - N. Dvory 4:2 (1:1), 14. vlastní (Hruška), 36., 39. Kulhánek, 57. Neubauer - 6., 21. Nytra. Suchdol - Sázava 2:1 (2:0), 5. Králík, 10. M. Čižinská - 58. Kouřimský.

Autor článku: Redakce OK