Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je čtvrtek, 18. dubna 2024
logo

Čáslavští fotbalisté nemají ze dvou zápasů ani bod, Kutná Hora vyhrála, Suchdol drží neporazitelnost

Kutná Hora nastřlíla za poločas čtyři gólyFoto: Archiv OK

Publikováno: 9.9.2015 v 16:00, Aktualizováno: 7.9.2015 v 7:00
Rubrika: Sport

RYCHLE VEDLI, ALE PROHRÁLI. Union 2013 - Čáslav 3:1 (1:1). Nabitý program ČFL pokračoval ve středu zápasy 17. kola. Lepší začátek si hosté nemohli ani přát: Prakticky z prvního útoku Mlynka zatáhl míč po levé straně, přihrál zpět Jíchovi, kterého si obránci domácích nevšímali, čáslavský útočník se z podobných pozic nemýlí a zkušeně poslal Nguyenovi pozdrav k tyči - 0:1. Domácí si nebezpečné situace připravili po standardních situacích a z jedné takové ve 23. min. vyrovnali: Po centru hlavičkoval do sítě Zmeškal - 1:1.

Také do druhé půle hosté vstoupili nadějně: Váchův pas Hejný vrátil před bránu, kde na míč ale nedosáhl Jícha. To Union trefil do černého, když po hrubé chybě hostů se míče zmocnil Koštíř a nabídnout šancí nepohrdl - 2:1. Klíčový moment zápasu přinesla 80. min.: Po sérii přihrávek se Jícha dostal až před brankáře Nguyena, jenže pak trefil jen jeho nohy. V 87. min. hlavičku Macháčka po rohovém kopu z brány vyhlavičkoval Váňa, přesto Union třetí branku přidal: Dudlův hlavičku Bastina sice Stehno vyrazil, na dorážku ale už nestačil – 3:1. Branky: 23. Zmeškal, 61. Koštíř, 87. Bastin - 3. Jícha.

Čáslav: Stehno - Vácha, Tomášek, Váňa, M. Frejlach - Vopat, L. Vebr, Brejcha, T. Mlynka (76. Jíra) - Jícha, Hejný (89. Suk).

VLTAVÍN DOMA VYUČOVAL. Vltavín – Čáslav 5:0 (2:0). Fotbalisté Loko Vltavínu potvrdili roli favorita a Čáslavi nadělili na cestu domů pět kousků. Největší zásluhu na tom měl Jan Hodas, který odehrál fantastický zápas. O zbylé dva góly se postarali Janda a Šípek.

Čáslavi patřilo úvodních pět minut, jinak ale nepředvedli zhola nic.„Zápas ukázal to, co vnímám od začátku sezóny. Schází nám kvalita schází zkušenosti hráčů jako byl Karal, Vlkanova, Fikejz nebo Vacek,“ konstatoval trenér Čáslavi Oldřich Abrhám. Branky: 17. Hodas, 45. Janda, 58. Hodas, 60. Šípek, 70. Hodas.

Žluté karty: Macháček – Tomášek. FK Čáslav: Stehno – Váňa, Pedro (6. Strnad), Kunášek, Vácha – Brejcha, Tomášek, Vopat (70. Suk), Mlynka (70. Frejlach), Janda – Jíra (Lebduška).

Suchdol drží neporazitelnost

Nový Bor - Suchdol 1:1 (0:0) - pk 5:4. "První poločas se nám povedl určitě lépe než druhý," předeslal suchdolský trenér Radim Truksa. "V první půli jsme dokázali být nebezpeční, dokázali jsme si vytvořit dvě dobré příležitosti - Vančura a Bodlák. Měli jsme dost pološancí a přečíslení," upozornil. Druhý poločas ale hosté nezačali dobře. "Do druhé půle jsme vstoupili laxně, nedůrazně. Domácí z toho těžili, měli výbornou čtvrthodinku.

Po našem nedůrazu dvakrát nastřelili tyč a měli další šanci," přiznal trenér a navázal: "To vyústilo v penaltový zákrok a domácí se dostali do vedení." Přesto Suchdol dokázal srovnat deset minut před koncem. "Soupeř nám vyrovnání daroval," uvedl Radim Truksa. "Bek se nedohodl s brankářem, Dastych nebyl líný, do souboje vlétl a dostali jsme gól zadarmo," poznamenal. Potřetí v sezoně Suchdol nezvládl penaltový rozstřel o bonusový bod. V pěti zápasech divizní nováček nepoznal hořkost porážky.

Branky: 54. pok. kop Broschinský - 80. D. Dastych. Suchdol: Kubát - Bodlák, Biško, Nosek, Hannich - Bereš (69. Plot), Jirků (63. D. Dastych), M. Černohlávek (63. Kubík), Vančura, Michálek - Kacafírek.

Čáslavské béčko opět nadělovalo

Čáslav B – Zeleneč 5:0 (2:0). „První branku vstřelil po indivinduální akci Vajgla Kubát. Následně nastřelili hosté břevno. Těsně před pauzou zvýšil Špičák,“ popisoval trenér čáslavské rezervy Jiří Antoš. „Druhý poločas jsme hráli na brejky. Třetí gól dal po centru Zoufalého Lebduška. Čtvrtou branku po centru Lebdušky vstřelil Richard hlavou. Poslední dal Špičák, který proměnil samostatný únik,“ rekapituloval Antoš. „Výsledek je to pro nás krásný.

První poločas byl vyrovnaný. Ve druhém už jsme jasně dominovali,“ uzavřel trenér Čáslavi B. Branky: 2 Špičák, Kubát, Richard, Lebduška. Čáslav B: Kovařík – Zoufalý, Richard, Martínek, Horák (35. Toman) – Havránek, Vajgl, Strnad (55. Ronovský), Lebduška – Špičák, Kubát (55. Vašíček).

Uhlíři se doma neprosadili

Uhlířské Janovice – Říčany 1:3 (1:1). „Hráli jsme s velmi dobrým soupeřem. Fyzicky velmi dobře připraveným. Hráči soupeře o sobě věděli,“ podotkl trenér Uhlířů Vladimír Boubín. „V 1. půli jsme byli naprosto vyrovnaným soupeřem. Soupeře jsme ale pustili do vedení ve 32. min., kdy hráč hostů z poloviny hřiště přehodil brankáře. O dvě minuty později jsme po faulu na Kopeckého kopali penaltu a Černík srovnal,“ popisoval Boubín.

„V 54. minutě udělal velkou chybu stoper Srba, který se nedomluvil s gólmanem a hlavou přihrál soupeři, který do prázdné brány skóroval. Poté jsme hru otevřeli. Posíli jsme útok, kdy jsme hráli na tři útočníky. Nicméně nás potrestal soupeř po naší chybě. Stínem bylo v 76. minutě vyloučení Černíka. My už jsme se nedostali do tlaku,“ konstatoval.Branky: 35. pok. kop Černík - 33., 55., 70. Sus. Uhl. Janovice: Hromádka – Černík, Srba, Zadražil, Hrbek – Boubín (64. Jelínek), Kopecký - D. Kulhánek, T. Kulhánek (46. Dotlačil), Randlíszek – Wolf (83. Veliký).

Po jalovém úvodu čtyři góly

Kutná Hora – Litol 4:0 (0:0). Podstatné se v Lorci událo po změně stran. Čtyři minuty po zahájení druhé půle se domácí fanoušci radovali poprvé, když Křelina křižnou ranou uklidil míč do sítě – 1:0. V 66. minutě se po faulu na Maxu kopala penalta. Tu s přehledem proměnil Franc. V závěru zápasu se dvakrát prosadil Antoš. Nejprve dorazil do prázdné brány míč po Šestákově střele, poté při samostatném úniku obešel i gólmana Cinka a s přehledem poslal balón mezi tři tyče!

Tři body tak zůstaly v Lorci. Trenér Kutné Hory Jan Holík byl po utkání spokojen: „Věděli jsme, že pokud zápas zvládneme, budou to pro nás důležité tři bod.V prvním poločase jsme měli vstřelit branku, protože jsme měli několik šancí. Bohužel jsme byli nepřesní,“ mrzelo Holíka. S druhou půlí jsem spokojený,“ uzavřel Holík. Branky: 49. Křelina, 66. Franc pok. kop, 84. a 89. Antoš. Diváků: 100. Kutná Hora: Zich – B. Pospíšil (78. Wolf), Franc, Skokan, Nekvinda – Křelina, Bora, Hačka, Šindelář (82. Šesták) – Antoš (89. Michálek),

Sázavě chyběla produktivita

Dobříš – Sázava 4:1 (2:0). „Hodnocení je pro mě složité,“ řekl trenér Sázavy Pavel Chuchla a navázal: „Do utkání jsme vstoupili dobře. Mohli jsme po deseti minutách vést dva nula. Měla se pro nás pískat jasná penalta. Švec měl šanci, Ve dvacáté minutě jsme ale prohrávali dva nula. Hra se nám vcelku dařila, ale neproměňujeme šance,“ mrzelo trenéra Sázavy.

„Druhá půle začala podobně. Šanci ale opět nedal Král. Z brejku a metrového ofsajdu jsme inkasovali potřetí a bylo po zápase,“ kroutil Chuchla hlavou. Branky: 16. Dort, 20. Šrain, 48. Valsa, 72. Maryška - 89. Fantys. Sázava: Burcev – Konečný, Štěpán, Říčar, Chuchla (55. Zvěřina) – Janovský, Šmídek, Jelínek, Král (70. Martin Chrpa) – Foltýn (82. Marek Chrpa), Švec (73. Fantys).

Bílé Podolí konečně vyhrálo

Břežany II – Bílé Podolí 1:3 (0:2). Fotbalisté Bílého Podolí po dvou prohrách toužili získat nějaké body: „K zápasu jsme nastupovali s tím, že už konečně musíme bodovat. To se nám nakonec podařilo. První poločas byl z naší strany určitě lepší než ten druhý,“ uvedl trenér Bílého Podolí Bohuslav Šváb.

Kobylky v zápase vedly už tři nula, když domácí snížili v 75. minutě. Hosté si však cenné tři body již ujít nenechali. „Musím pochválit brankáře Červniku, který nás skvělými zákroky minimálně při dvou šancích soupeře podržel,“ podotkl kouč. Branky: 75. Stejskal - 16. R. Svoboda, 28. Jelínek, 65. M. Šváb.B. Podolí: Červinka – Mužátko, Toman, Šálený, Svoboda – Čakovský, Šváb, Chmelař, Fejfar (90. Hájek) – Švadlenka (87. Kupka), Jelínek (38. Semínko).

Zruští fotbalisté měli na víc

Teplýšovice – Zruč n/S 1:1 (1:1), pok kopy 4:2. „Před zápasem bych bod bral. Po něm ale tvrdím, že je to málo,“ mrzelo trenéra Zruče n/S Michala Váňu. „Byli jsme celé utkání lepším týmem. Měli jsme více ze hry. Byli jsme silnější na míči. Vypracovali jsme si víc šancí, ale zakončení nebylo dobré.

Domácí mě překvapili. Čekal jsem, že budou silnější. Tři body jsme měli mít. Je to škoda, zbytečná ztráta,“ uzavřel. Branky: 41. Chomát - 36. Havel. Zruč n. S.: Cudlín – Z. Louda, Jouza, Hájek, Jelínek – Viktora, Janda, Petrů, Havel – Koudela, Brahimi. Střídal Šindelář.

Dobrý zápas, špatný výsledek

Zavidov - Kácov 3:2 (1:0). „Začali jsme dobře. Červeňák střílel do brankáře. Albrecht netrefil branku,“uvedl trenér Kácova Miroslav Jelínek a navázal:„Hned v 11. min. ale šli domácí sami na bránu a prohrávali jsme. Pak byla hra vyrovnaná. My jsme měli 6 brejkových přečíslení, ale vůbec jsme nevystřelili.

V 2. půli jsme domácí k ničemu nepouštěli. V 69. min. Albrecht centroval a Petrů vyrovnal. Pak Cettl obešel 2 hráče, byl faulován a Petrů z penalty otočil. Byli jsme lepší, ale neproměnili šance,“mrzelo Jelínka. Trest přišel brzy: „V 78. min. jsme nechali domácí vyrovnat. V 84. min. jsme dostali z dorážky laciný gól. Jsem zklamaný výsledkem, ne hrou,“uzavřel Jelínek. Branky:12. Žďánský, 78. Klouček, 84. Zuda - 68., 72. L. Petrů. Kácov: Gabriel – Houdek, Švec (46. Habal), Zeman, Kabát – Albrech, Průcha, Moudrý, Cettl – Červeňák (60. Petrů), Vlasák.

OKRESNÍ PŘEBOR

Kácov B - Chotusice 4:0 (3:0)

Branky: 38., 45. V. Štorch, 41. Peroutka, 74. Havlín. ŽK: Pivoňka, Š. Štorch, Solnář - Mar. Hubáček. Kácov B: Jonáš - Pivoňka, Berky, Poroutka, Š. Štorch, V. Štorch, Futera (77. Křen), Havlín, Pospíšil (88. Marhan), Filip ml. (68. Blažek), Solnář (60. Novotný). Chotusice: M. Výborný - J. Goliáš, R. Goliáš, Hájek, Netáhlo, Jiroušek, Mar. Hubáček, Všetečka, Smutný, St. Čmakal, Fedorovič.

Malín - Paběnice 7:1 (4:0)

Branky: 5., 87. Rathauz, 24. M. Kročák, 34., 38., 46. T. Vojtíšek, 66. J. Kraus - 83. pok. kop L. Votava. ŽK: L. Votava, M. Zikunda. Malín: Neprášek - Novotný, Husa, Dupal, Rathauz, J. Kraus, L. Kraus, P. Štoček, Janoušek, M. Kročák (59. Hylský), T. Vojtíšek. Paběnice: Černovský - J. Pánek, Blažek (74. Huf), Sochr (85. Kocúr), O. Votava, M. Růžička, Lebruška, Tichý, L. Votava, M. Zikmunda, J. Šrámek (62. M. Šrámek).

Zbýšov - Sedlec 1:1 (1:1)

Pokutové kopy 3:0. Branky: 34. Šemík - 29. Jak. Spáčil. ŽK: Výborný, P. Vebr, Hybler, Junek, Šemík - Kožnar, Petr Mrštík. Zbýšov: Kozelka - Vavřička, Výborný, P. Vebr, Hybler, Sobotka, Junek, Šemík, V. Radil, Vrána (72. Horváth), Čáp. Sedlec: Vokoun - Pavlík, Kožnar, J. Rejthárek, Pav. Mrštík, Ivičič, Jan Vavřina, Jak. Spáčil (46. D. Košátko), L. Tvrdý, Petr Mrštík, Cimr (90. Hejný).

Malešov - Hlízov 2:2 (1:1)

Pokutové kopy: 3:2. Branky: 18. Hála, 90. + 2 M. Poklop - 13. Čížek, 63. J. Špitálník. ŽK: Mich. Jarůněk, M.Poklop, Klečák - O. Holík, Luk. Křelina, Hronek. Diváků: 50. Malešov: V. Dastych - Mich. Jarůněk, Hála (62. Neset), M. Poklop, Jak. Rak, Kalfiřt, Trpišovský (85. Žídek), Vokoun, Klečák, Nekola, Joska. Hlízov: Jón - P. Holík, Luk. Křelina, Mathé, Hronek, P. Růžička, Čížek, J. Špitálník, Štainz (90.+1 Karvai), Suchý, J. Holík.

U. Janovice B - K. Hora B 1:1 (0:0)

Pokutové kopy: 4:2. Branky: 76. M. Jelínek - 62. Zeman. ŽK: blecha, M. Svoboda, Veliký, Uher - F. Nedvěd. U. Janovice B: J. Kmoch - Blecha, Sojka (46. Uher), M. Jelínek, Vl. Svoboda, Dotlačil, Vedral, M. Svoboda (56. N. Marek), Stoupa, Veliký, T: Kulhánek. K. Hora B: Stoupa - F. Nedvěd, O. Nedvěd, Kopecký, Jarkuliš, Lebeda (80. Hulman), Černý, Kudláček, Hanousek (65. Pudil, 71. Král), J. Kraus, Zeman.

Tupadly - Zbraslavice 0:3 (0:2)

Branky: 15. Herčík, 51. Radil, 60. Čálek. ŽK: Chvátal - Byrwa. Tupadly: Potměšil - V. Pipek, Semrád (66. Koudelka), D. Pipek, Hošek, Šveřepa, Vojt. Vondra, R. Krajíček, Chvátal, Jiří Kavánek, O. Císař. Zbraslavice: Březina - Winkler, Semerád, Herčík, Radil (82. Jandus), Šindelář, Dubják (70. Byrwa), M. Veselý, Mil. Čálek, J. Veselý, V. Hlava.

Sázava B - Vrdy 2:2 (0:1)

Pokutové kopy: 4:3. Branky: 71. Skála, 72. Dušek - 22., 90. Jiří Luňáček. ŽK: Švehla. Sázava B: Štěpánek - Mařinec, Rais, Schneider, Švehla, Marek Chrpa, Dušek, Martin Chrpa, Skála, P. Hrbek (68. Novák), Konopiský (89. Nepraš). Vrdy: M. Šindelář - K. Truksa, Spěvák, Kapounek, J. Šindelář, Kříž, Šolta, J. Růžička, Vocl (60. Jan Luňáček), Jiří Luňáček, M. Mlynka.

III. třída

Nepoměřice - Suchdol B 0:5 (0:2), 3., 65., 68. Pacák, 25. Bášti st., 73. Bášti ml. Miskovice - Paběnice B 0:0 - pok. kopy 2:4. Horky - Sedlec B 4:1 (0:0), 46., 60. Wolter, 50. Beneš, 53. Kodeš - 59. Vrba. B. Podolí B - Kaňk 1:4 (1:2), 37. Hájek - 5., 70. J. Výborný, 11. Mandík, 67. Růžička. Tupadly B - Kluky 3:2 (3:1), 4. Koudelka, 14., 31. Chleborád - 14. Vl. Vavřina, 66. Rajsik. Č. Janovice - Křesetice 0:1 (0:0), 47. Borovec. N. Dvory - Štrampouch 3:0 (1:0), 36. Štefl, 56. Marek, 76. V. Melša.

IV. třída - skupina A

Potěhy - Hostovlice 2:2 (0:2) - pok. kopy 6:5, 51. pok. kop, 88. pok. kop Čunderlík - 15. Němec, 43. Rolenec. Okřesaneč - Žleby 6:1 (3:0), 4., 36. Kaščák, 70. Zvolánek, 75. Radikovský, 82. Tsymbalyuk - 45. Zadina, 77. Semerád. Církvice - Záboří n. L. 4:1 (0:1), 53., 67. Křížek, 80. Uhlíř, 89. Dušek - 25. Beran. Vlkaneč - Bratčice 1:1 (0:1) - pokutové kopy 4:2, 88. Zelený - 30. Říha. Zbýšov B - Horušice 5:2 (3:0), 16., 60., 62. Škodák, 37. V. Radil, 40. Hybler - 47. Bročka, 90. L. Radovnický. Chotusice B - Vrdy B 4:2 (2:1), 14. Brock, 35., 71. Pospíšil, 61. M. Výborný - 30., 68. Novák.

IV. třída - skupina B

Rataje n. S. - Č. Janovice B 13:1 (6:1), 20. Fencl, 30., 40., 45., 50., 73., 80. P. Jelínek, 41. Hošta, 45., 60. Novotný, 71., 90. Rigo, 72. M. Jelínek - 31. O. Menšík. Močovice - Kaňk B 12:0 (6:0), 3., 66., 68. Šlejtr, 7., 56. Kňourek, 9., 19. M. Lank, 13., 17., 61., 70. Topinka, 83. Janata. Soběšín - Křesetice B 3:0 (2:0), 25., 42. Hakl, 77. Brož. N. Dvory B - Malešov B 3:1 (2:0), 30., 39., 84. Rathouz - 75. Vořechovský. Malín B - Zruč n. S. B 4:2 (1:0), 25. Jeřábek, 57., 66. M. Šťastný, 90. Husa - 56. T. Louda, 86. Mojžíš.

Autor článku: Redakce OK