Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je neděle, 31. května 2020
logo

Čáslavští četníci v dobách, kdy byla Čáslav okresním městem

Čáslavští četníci v dobách, kdy byla Čáslav okresním městem
Foto: Ing. Vl. Havlíček
 
Publikováno: 17.3.2019, Aktualizováno: 15.3.2019 v 14:00
Rubrika: Zpravodajství

„Četnictvo města a okresu Čáslav“ byl název přednášky magistra Aleše Christa z muzea Policie ČR Praha, kterou zorganizoval „Klub rodáků a přátel města Čáslavě“ v aule Gymnázia a SOŠPg Čáslav.

Posluchači se přesvědčili, že pořadatelé pozvali odborníka na „slovo vzatého“. Těžko by jinak hledali rodilého Čáslaváka tak dobře znalého místních poměrů, absolventa vojenské školy, který pracoval jako profesionální voják, poté policista a kariéru završil v muzeu Policie České republiky v Praze. A navíc se celý život zajímá o historii.

Podle magistra Christa si člověk již odpradávna chránil vlastní majetek a není tomu jinak ani dnes. Tuto činnost neprovozují jenom soukromé bezpečnostní agentury, ale především státem vytvořené ozbrojené složky.

A právě četnictvo na Čáslavsku v historii sehrálo významnou roli, hlavně v době, kdy Čáslav byla okresem. A především na tuto historii se přednášející zaměřil.

Aleš Christ v Čáslavi již nebydlí, ale rád se do ní vrací. A místními je vítán. Málokdo by totiž dokázal namíchat „koktejl“, jehož ingredience jsou znalost místa, historické vědomosti, muzejní zkušenosti a celoživotní práce v bezpečnostních složkách!

FotogalerieČáslavští četníci v dobách, kdy byla Čáslav okresním městemČáslavští četníci v dobách, kdy byla Čáslav okresním městemČáslavští četníci v dobách, kdy byla Čáslav okresním městemČáslavští četníci v dobách, kdy byla Čáslav okresním městemČáslavští četníci v dobách, kdy byla Čáslav okresním městemČáslavští četníci v dobách, kdy byla Čáslav okresním městemČáslavští četníci v dobách, kdy byla Čáslav okresním městemČáslavští četníci v dobách, kdy byla Čáslav okresním městemČáslavští četníci v dobách, kdy byla Čáslav okresním městemČáslavští četníci v dobách, kdy byla Čáslav okresním městemČáslavští četníci v dobách, kdy byla Čáslav okresním městemČáslavští četníci v dobách, kdy byla Čáslav okresním městemČáslavští četníci v dobách, kdy byla Čáslav okresním městemČáslavští četníci v dobách, kdy byla Čáslav okresním městemČáslavští četníci v dobách, kdy byla Čáslav okresním městemČáslavští četníci v dobách, kdy byla Čáslav okresním městemČáslavští četníci v dobách, kdy byla Čáslav okresním městem
Autor článku: Ing. Vladimír Havlíček, autor fotogalerie: Ing. Vladimír Havlíček
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidi
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
  
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM