Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je sobota, 20. října 2018
logo

Čáslav vloni hospodařila s výrazným přebytkem ve výši kolem 39 milionů korun

Čáslav vloni hospodařila s výrazným přebytkem ve výši kolem 39 milionů korun
Foto: zak
 
Publikováno: 12.2.2018 v 7:00
Rubrika: Čáslav

V první polovině února se sejdou čáslavští zastupitelé na svém úvodním letošním zasedání. Na programu jednání bude tentokrát i přerozdělování přebytku hospodaření města z minulého roku. O finanční situaci Čáslavi hovořil její starosta, inženýr Jaromír Strnad.

"Na svém zasedání v minulém týdnu vzala Rada města Čáslavi na vědomí předběžné výsledky rozpočtového hospodaření města za rok 2017. Město podle této zprávy hospodařilo s výrazným rozpočtovým přebytkem ve výši přibližně třiceti devíti milionů korun. Uvedený přebytek vznikl zčásti z důvodu nižších výdajů oproti původním plánům a samozřejmě také díky vyšším příjmům, než s jakými město počítalo při tvorbě rozpočtu na uvedený rok," vysvětlil v úvodu inženýr Jaromír Strnad.

"Zmiňované nižší výdaje oproti původnímu plánu jsou zapříčiněny hlavně tím, že se nepodařilo dokončit investice v takovém rozsahu, jak jsme si původně představovali. Taková situace by v tomto rozměru neměla vznikat, ale bohužel se to již stalo. Nepodařilo se například dokončit naplánované práce, spojené s rekonstrukcí divadla nebo některé investice, spojené s opravou komunikací. Stejně je tomu u proměny hotelu Grand. Do přebytku hospodaření jsou dále zahrnuty také finanční prostředky, které mělo město pro minulý rok vyhrazeno na plánovanou revitalizaci zeleně, a to v souvislosti se schválenou dotací na zmiňovanou akci. S ohledem na skutečnost, že se nepodařilo uzavřít výběrové řízení na dodavatele akce v roce 2017, byly dané finance převedeny do tohoto roku," popsal vzniklou situaci inženýr Jaromír Strnad, který pokračoval: "Nicméně i kdybychom tyto finance odečetli, přesto bylo hospodaření města dobré," poznamenal starosta Čáslavi s tím, že součástí únorového zasedání zastupitelstva města bude rozdělení uvedeného přebytku. A kde by se měly peníze objevit?

"Nejprve je potřeba konstatovat, že pokud se podíváme na příjmovou stránku rozpočtu - na skutečné příjmy loňského rozpočtu - a porovnáme je s plánovanými příjmy na rok 2018, je patrné, že je zde rezerva minimálně deseti milionů korun na straně daňových příjmů. Město tedy bude i v roce 2018 disponovat určitými rezervními prostředky," předeslal starosta Čáslavi a pokračoval: "Přebytek hospodaření z minulého roku navrhneme zastupitelstvu rozdělit tak, abychom v první řadě navýšili kapitolu komunikací, protože tam ve schváleném rozpočtu nebyl dostatek prostředků pro pokrytí veškerých plánovaných investic pro letošní rok. Počítáme s tím, že bychom nevyužité prostředky, určené na opravu Dusíkova divadla v minulém roce použili na stejné účely v roce 2018, dále máme zpracovanou projektovou dokumentaci na rekonstrukci kolumbária na hřbitově a některé další akce," vysvětlil inženýr Jaromír Strnad. Nyní je třeba počkat na rozhodnutí zastupitelů, zda budou s tímto návrhem souhlasit.

Autor článku: zak
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

   
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM