Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je neděle, 20. ledna 2019
logo

Čáslav vloni hospodařila s výrazným přebytkem ve výši kolem 39 milionů korun

Čáslav vloni hospodařila s výrazným přebytkem ve výši kolem 39 milionů korun
Foto: zak
 
Publikováno: 12.2.2018 v 7:00
Rubrika: Čáslav

V první polovině února se sejdou čáslavští zastupitelé na svém úvodním letošním zasedání. Na programu jednání bude tentokrát i přerozdělování přebytku hospodaření města z minulého roku. O finanční situaci Čáslavi hovořil její starosta, inženýr Jaromír Strnad.

"Na svém zasedání v minulém týdnu vzala Rada města Čáslavi na vědomí předběžné výsledky rozpočtového hospodaření města za rok 2017. Město podle této zprávy hospodařilo s výrazným rozpočtovým přebytkem ve výši přibližně třiceti devíti milionů korun. Uvedený přebytek vznikl zčásti z důvodu nižších výdajů oproti původním plánům a samozřejmě také díky vyšším příjmům, než s jakými město počítalo při tvorbě rozpočtu na uvedený rok," vysvětlil v úvodu inženýr Jaromír Strnad.

"Zmiňované nižší výdaje oproti původnímu plánu jsou zapříčiněny hlavně tím, že se nepodařilo dokončit investice v takovém rozsahu, jak jsme si původně představovali. Taková situace by v tomto rozměru neměla vznikat, ale bohužel se to již stalo. Nepodařilo se například dokončit naplánované práce, spojené s rekonstrukcí divadla nebo některé investice, spojené s opravou komunikací. Stejně je tomu u proměny hotelu Grand. Do přebytku hospodaření jsou dále zahrnuty také finanční prostředky, které mělo město pro minulý rok vyhrazeno na plánovanou revitalizaci zeleně, a to v souvislosti se schválenou dotací na zmiňovanou akci. S ohledem na skutečnost, že se nepodařilo uzavřít výběrové řízení na dodavatele akce v roce 2017, byly dané finance převedeny do tohoto roku," popsal vzniklou situaci inženýr Jaromír Strnad, který pokračoval: "Nicméně i kdybychom tyto finance odečetli, přesto bylo hospodaření města dobré," poznamenal starosta Čáslavi s tím, že součástí únorového zasedání zastupitelstva města bude rozdělení uvedeného přebytku. A kde by se měly peníze objevit?

"Nejprve je potřeba konstatovat, že pokud se podíváme na příjmovou stránku rozpočtu - na skutečné příjmy loňského rozpočtu - a porovnáme je s plánovanými příjmy na rok 2018, je patrné, že je zde rezerva minimálně deseti milionů korun na straně daňových příjmů. Město tedy bude i v roce 2018 disponovat určitými rezervními prostředky," předeslal starosta Čáslavi a pokračoval: "Přebytek hospodaření z minulého roku navrhneme zastupitelstvu rozdělit tak, abychom v první řadě navýšili kapitolu komunikací, protože tam ve schváleném rozpočtu nebyl dostatek prostředků pro pokrytí veškerých plánovaných investic pro letošní rok. Počítáme s tím, že bychom nevyužité prostředky, určené na opravu Dusíkova divadla v minulém roce použili na stejné účely v roce 2018, dále máme zpracovanou projektovou dokumentaci na rekonstrukci kolumbária na hřbitově a některé další akce," vysvětlil inženýr Jaromír Strnad. Nyní je třeba počkat na rozhodnutí zastupitelů, zda budou s tímto návrhem souhlasit.

Autor článku: zak
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Klub důchodců vstupuje do roku 2019 s bohatým programem Nelegální migrant se pěšky pohyboval po dálnici D1 poblíž Divišova, Kácova, Českého Šternberku...NOVÉ INFORMACE pro uchazeče o služební poměr u Policie ČR v roce 2019Výstava na Hrádku se pro velký zájem prodlužuje
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM