Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je čtvrtek, 18. dubna 2024
logo

Čáslav na hřišti lídra neuspěla. Fotbalové výsledky uplynulého víkendu, od ČFL až po nejnižší soutěže okresu

S míčem Martin VýbornýFoto: Archiv OK

Publikováno: 29.4.2015 v 16:00, Aktualizováno: 27.4.2015 v 6:00
Rubrika: Sport

ČÁSLAVŠTÍ PROHRÁLI S LÍDREM, MUSÍ SE SOUSTŘEDIT NA DOHRÁVKU

Bohemians - Čáslav 4:0 (3:0). Fotbalisté FK Čáslav chtěli potvrdit zisky ze Štěchovic a s Domažlicemi. Čekal je ale nejtěžší soupeř - tým Bohemians Praha, který měl v čele tabulky náskok 17 bodů. Čáslavští bez Karala (zdravotní problémy) začali na hřišti favorita skvěle - už v 5. min. se do obrovské šance dostal Vacek, jenže trefil jen břevno! Pak převzali iniciativu domácí: První branku vstřelili už po 11 minutách, když se se rohu M. Sedláčka trefil Neuberg. O čtyři minuty později se prosadil bývalý "Čáslavák" Šandera - 2:0.

Hosté opět zahrozili ve 26. min., ovšem Vacek ovšem ani tentokrát golmana nepřekonal. Vzápětí Šimák posunul míč na Svátka, který zvýšil na 3:0! Po změně stran Šimák upravil na 4:0 a hráči Bohemians si v pohodě došli pro tři body. "Kvalita byla jednoznačně na straně soupeře. Přesto musím říci, že jsem naštvaný. Vítězství jsme soupeři prostě darovali. V páté minutě máme gólovou šanci, místo vedení ale během pár minut prohráváme," řekl čáslavský trenér Oldřich Abrhám.

"Nevadí mi výsledek a prohra, vadí mi, jak jsme se v některých chvílích chovali. Jak naivní žáčkové," dodal. Vzhledem k vývoji v tabulce ČFL by středeční dohrávka Čáslav - Zápy mohla být klíčová. "Pokud se budeme chovat tak, jako dneska, pokud nás nepodpoří hráči z Pardubic tak, jako nás nepodpořili dneska, tak to bude hodně složité," uzavřel Abrhám.

Bohemians: Brauneis - Neuberg, Šandera, Šimák (66. Křeček), Kocourek (66. Boček), Hruška, Sedláček (74. Kučera), Nešpor, Volek (74. Trýzna), Mareš, Svátek (56. Melechovský). Čáslav: Stehno - M. Frejlach, Výborný, Kunášek, Váňa - Strnad (73. Bilinkiewicz), Vančura, Tomášek, Týfa (69. Mlynka) - Vacek, Maxa (88. Martínek).

SUCHDOL ROZHODL V PRVNÍ PŮLI

Rejšice - Suchdol 1:2 (0:2). První poločas hostům vyšel, už ve 13. min. skóroval Šusta. "Z 20 m po přihrávce Kacafírka," upřesnil suchdolský trenér Vlastimil Chlád. Druhý gól Suchdolští přidali ve 20. min. "Kacafírek po centru na zadní tyč," řekl kouč a dodal: "Pak jsme ještě nastřelili tyč."

Druhá půle byla vyrovnanější. "Domácí snížili 15 min. před koncem. V první půli jsme podali dobrý výkon. Potom už jsme nechtěli inkasovat. To se povedlo, s jedním z nejlepších soupeřů jsme vyhráli," uzavřel Chlád. Branky Suchdola: 13. Šusta, 20. Kacafírek. Suchdol: Čižinský - Dudla, Biško, Svoboda, Kutil - Bereš, Šusta (65. Jirků), Michálek, Dastych (80. Linhart) - Janovský (85. Chadraba), Kacafírek.

KUTNÁ HORA: PROHRA I VÝHRA

URAZILI JSME FOTBALOVÉHO BOHA,“ HODNOTIL TRENÉR.. Jablonec n. J. - Kutná Hora 4:0 (1:0). "Urazili jsme fotbalového boha. Z deseti, dvanácti stoprocentních šancí jsme nebyli schopní dát gól a proto je prohra zasloužená," konstatoval kutnohorský trenér Jan Holík.

"Domácí měli v 1. půli jednu nebo dvě šance, z kterých vytěžili vedoucí gól. Podobné to bylo v druhé půli," řekl a dodal: "Druhý gól jsme dostali v 65. min. ze sporné penalty, třetí padl z ofsajdu a čtvrtý přidal soupeř v euforii. V 15. minutě jsme měli vést 3:0. Nemůžu říci, že jsme nechtěli, ale nedařilo se nám dát branku. Soupeř to vycítil a jednoduše skóroval. Na druhou stranu aspoň zase začneme pracovat a přestaneme létat v oblacích," prohlásil. Sestava Kutné Hory byla pozměněná. "

Chtěli jsme rozložit zátěž, budeme hrát 3 zápasy v 8 dnech. Mé očekávání to ale nesplnilo," řekl Holík. Kutná Hora: J. Kubát - Skokan, Franc, A. Schwarz, Nekvinda (75. Tafel) - Hačka (60. Urban), Šindelář (46. Bora), Wolf, Vácha - Antoš (78. Šesták),

Křelina. ROZHODLY DVA GÓLY ANTOŠE. Kutná Hora – Trutnov 2:1 (1:1). Trenér Kutné Hory Jan Holík byl s úvodem zápasu spokojený: „Proti kvalitnímu Trutnovu jsme hned od začátku hráli aktivně. Už ve druhé minutě jsme po standardce dali vedoucí gól.

Musím říct, že jsme měli v desáté minutě další gólovou šanci, kdy Vácha prokličkoval obranou hostí a lobem těsně přestřelil branku. V 17. minutě pak hosté vyhlavičkovali míč z prázdné brány po zakončení Křeliny,“ popisoval vydařený úvod svých svěřenců Jan Holík. Hosté ovšem dokázali srovnat skóre: „Po půlhodině jsme udělali první chybu. Ztratili jsme míč a soupeř nás kolmou přihrávkou přehrál a my jsme po akci inkasovali na jedna jedna. Poté naše aktivita trochu polevila. Poločas se dohrál bez vetší šance na obou stranách,“ uvedl Holík. Začátek druhého dějství patřil podle trenéra Kutné Hory hostům:

„Rozhodla asi 50. minuta, kdy měli hosté jasnou gólovou šanci, ale přestřelili bránu,“ konstatoval Holík a navázal: „Na začátku druhého poločasu jsme byli trochu pod tlakem, ale šikovně jsme se z toho vymanili. Dali jsme druhou branku a nakonec jsme získali tři body,“ těšilo jej. „Bylo to nesmírně těžké a kvalitní utkání. Po nepovedeném výkonu v týdnu to dnes bylo rapidně lepší. Doufám, že v tom budeme pokračovat,“ uzavřel Jan Holík. Branky Kutné Hory: 2. a 61. Antoš. Kutná Hora: Zich – Skokan, Schwarz, Franc, Nekvinda – Vácha, Wolf (87. Šesták), Vocel (60. Bora) , Urban (80. Hačka) - Antoš, Křelina.

O VÝHŘE SÁZAVY ROZHODL JELÍNEK

Sázava - Radim 3:2 (1:2). "V první půli se nám dařilo. Dvakrát jsme nastřelili tyčku, ale pak nám dal gól nejmenší hráč, řekl domácí trenér Pavel Chuchla. Domácí zabrali a Švec srovnal. "Pět minut před přestávkou jsme ale po hlavičce prohrávali 1:2," uvedl kouč. Druhý poločas byl dle trenéra nervozní.

" Opět jsme nastřelili břevno Po krásné akci jsme 12. min. před koncem vyrovnali hlavičkou Šmídka. Když se rýsovala remíza, přeloboval Jelínek z nulového úhlu brankáře," řekl Chuchla. Těší ho i to, že se vyprazdňuje marodka. "Kromě Foltýna (v trestu) jsme kompletní," uzavřel.

Branky Sázavy: Švec, Šmídek, Jelínek. Sázava: Burcev - Srba (65. Knotek), Chuchla, Říčař, Král - Jelínek, Šmídek, Konečný, Mar. Chrpa (70. Marek Chrpa) - Švec, Fantys.

KÁCOV ROZTRPČIL TRENÉRA

Kácov - Týnec n. S. 0:0. Remíza kácovského trenéra Miroslava Jelínka nepotěšila. "Připadá mi, jako když si myslíme, že to přijde samo," zlobil se a pokračoval: "Prvních 40 minut prvního poločasu to byla hrůza, až v závěru jsme měli šance, nastřelili jsme břevno. Gól ale nedáme."

V 2. půli měli domácí také příležitosti ke skórování. "Opět jsme trefili břevno, máme převahu, ale bez střelby a nápadu. Nejsme schopní něco vymyslet, dát branku. Kazíme jednoduché věci. Jako bychom zapomněli hrát fotbal. Netrénuje se, není síla a výsledky jsou logickým vyústěním," konstatoval kouč. Kácov: Kňazík - Houdek, Kabát, Zajíc - Zeman, Petrů - Žovinec (46. Bělohlávek), Průcha, Pana, Moudrý (73. Filip st.) - Červeňák.

UHLÍŘŮM CHYBĚLO NASAZENÍ

Zdislavice – Uhl. Janovice 2:0 (0:0). „V prvním poločase jsme měli dát nejméně dvě branky,“ litoval trenér Uhlířských Janovic Josef Bohatec a pokračoval: „Ve druhém poločase jsme bohužel vlastními chybami rozhodli o utkání,“ mrzelo Bohatce. „Udělali jsme více chyb než soupeř, a to rohodlo o výsledku. Jsem z toho zklamaný. Chybělo mi nasazaní hráčů.

O výsledek se hraje jinak,“ kroutil hlavou Josef Bohatec. Uhl. Janovice: Hromádka – Hrbek, Černý, Boubín, Zadražil – D. Kulhánek, Dotlačil (83 Vinický), Kopecký, Randlíszek – Stoupa (10. Veliký, 70. Kmoch), Wolf.

PLUSOVÝ BOD PRO BÍLÉ PODOLÍ

Sn. Poděbrady – Bílé Podolí 0:0. „Řeknu to možná drze, ale přijeli jsme si pro bod a ten jsme si také odvezli. Jsme spokojení,“ konstatoval trenér Bílého Podolí Bohuslav Šváb. „My jsme měli jen jednu šanci v prvním poločase. Jinak to bylo vysloveně od nás ubojované,“ uvedl Šváb a pokračoval:

„Domácí hrozili ze standardek, které měli secvičené. Uskákali jsme je a brankář to pochytal. Jednou nastřelili tyčku. Do větší šance se ale nedostali,“ řekl. „Štěstí nám dnes přálo. Jsme spokojeni. V tabulce je to plusový bod.,“ uzavřel spokojený kouč. Bílé Podolí: Nečas – Mužátko, Šálený, Bareš, Spáčil – Čakovský (88. Fejfar), Šváb, Štoček (78. Trpišovský), Hájek – Švadlenka (90. Kupka), Semínko.

VEDLI, ALE PAK DOSTALI BŮRA

Čáslav B – Mnichovo Hradiště 1:5 (1:2). Lepší úvod si domácí fobalisté představit nemohli. Již po pěti minutách proniklMlynka, míč naservíroval Martínkovi, který jej dostal do brány – 1:0. Hosté se ovšem oklepali velmi rychle. Za tři minuty bylo vyrovnáno a pak přišla penalta.

Kdo čekal v 2. půli zvrat, byl zklamán. Dvěma brankami za tři minuty se blýskl Jíra (vždy do prázdné brány). Pět minut před koncem chyboval brankář Dastych... Branky: 5. Martínek – 8. Pokorný, 32. Hofman pok. kop, 68. a 71. Jíra, 85. Svoboda. Čáslav B: Dastych – Veselý (38. Netušil), Votava, M. Výborný (67. Filka), Vrána – Zoufalý, Vajgl, Bilinkiewicz (80. Richard), T. Mlynka – Strnad (67. Kadlec), Martínek.

OKRESNÍ PŘEBOR

Sedlec - Chotusice 2:2 (2:2)

Penalty: 5/4. Rozhodující penalta Cimr. Branky: Cimr, Pav. Mrštík - Jiroušek 2. Sedlec: Jón - Pacák, Ivičič, Pavlík, Gono, L. Tvrdý, Jan Vavřina, Volenec, Pav. Mrštík, Cimr, Petr Mrštík. Střídal Jelínek. Chotusice: Tuzar - Procházka, Smutný, Mar. Hubáček, Netáhlo, J. Dospěl, Jiroušek, Všetečka, Mathes, J. Goliáš, Fedorovič. Střídali Brock, Zedník.

Zruč n. S. - Kaňk 2:1 (1:0)

Branky: Koudela, Viktora - Kubánka. ŽK: 5/3. Zruč n/S: Cudlín - Z. Louda, Hájek, Jouza, Jelínek, Janda, Váňa, T. Louda, Viktora, Petrů, Koudela. Střídal Brabec. Kaňk: Pospíšil - Wágner, Zahajský, Klatka, Horký, Mandík, Výborný, Veselý, Kubánka, Muras, Vamberský.

Vrdy - Sázava B 0:0

Penalty 5:4. ŽK: Mařinec, Rais, Schneider, Švehla. Vrdy: M. Šindelář - Spěvák, Kapounek, Kříž (78. K. Truksa), J. Růžička (72. V. Plašil), Pleva, Jiří Luňáček, J. Šindelář, Jan Luňáček (46. P. Růžička), M. Tomíšek, Šolta. Sázava B: Štěpánek - Mařinec, Rais, Schneider, Švehla, Nepraš, Dušek, Danko (64. Pešta), Skála, P. Hrbek (73. Albrecht), Svoboda.

Paběnice - Zbýšov 7:0 (2:0)

Branky: Fuksa 2, Dobrý, Tichý, Žák, Blažek, L. Votava. ŽK: 2/0. Diváků: 50. Paběnice: Černovský - Tichý, Blažek, Dobrý, Jar. Vlach, M. Růžička, T. Lupínek, Fuksa, L. Votava, Lebruška, Žák. Střídali Zikmunda, O. Votava, Sochr, Novák, P. Dvořák. Zbýšov: Dostál - J. Sobotka, Čáp, Horváth, V. Radil, L.Sobota, Junek, I. Babák, Jukl, Šemík, Vebr.

K. Hora B - U. Janovice B 6:2 (3:1)

Branky: 15. Kopecký, 33. Šesták, 44. F. Nedvěd, 48. Černý, 78. Vodička, 87. Kudláček - 28. N. Marek, 49. R. Tancer. K. Hora B: J. Kubát - O. Nedvěd, Černý (66. Brant), Tafel, Filipec (75. Král), Krupička, F. Nedvěd, Michálek (81. Kudláček), B. Pospíšil, Kopecký (66. Vodička), Šesták (46. T. Pospíšil). UJ B: J. Kmoch - Čížek (81. T. Kmoch), Bureš, Kalous (75. Holeček), Vinický (78. Vyhnánek), Veliký, Blecha, T. Kopp (66. Eminger), N. Marek (84. Förster), R. Tancer, Sojka.

Zbraslavice - Malín 1:1 (1:1)

Pokutové kopy: 5:4. Rozhodující penalta Pánek. Branky: 7. Černohlávek - 25. Janoušek. ŽK: 1/1. Zbraslavice: Březina - Pánek, Semerád, M. Černohlávek, Šupka, Dudok, Herčík, M. Veselý, Mil. Čálek, Byrwa, Šindelář. Střídali J. Veselý, Hlava. Malín: Staš - Novotný, Husa, Pátek, Rathauz, J. Kraus, L. Kraus, P. Štoček, Janoušek, Jarkuliš, Vojtíšek. Střídal Dastych.

Malešov - Tupadly 3:2 (2:0)

Branky: 15. J. Rejthárek, 31. Pavlík, 50. Žídek - 57. Š. Pipek, 84. R. Kruml. ŽK: Pavlík, J. Rejthárek, Klečák, M. Poklop, R. Barenčík, Kalfiřt - Kořínek, R. Kruml, Stieber. ČK: 64. D. Klečák. Malešov: Šilhán - R. Špitálník, R. Barenčík (58. Železný), Vokoun, M. Poklop - Nekola (47. Žídek), Jak. Rak, J. Rejthárek, Kalfiřt - Pavlík (90.+1 Vlček ml.), D. Klečák. Trenér Jiří Škramovský. Tupadly: Potměšil - Kořínek, V. Pipek, Hošek, Hudec - R. Kruml, Hájek, Š. Pipek, O. Císař - Koudelka, Chleborád (73. Stieber). Trenér Stanislav Krajíček.

III. třída

Rataje - Suchdol B 3:1 (3:0), Svoboda, D. Kocourek, Hošta - vlastní. Hlízov - Křesetice 2:1 (1:1), Špitálník, Růžička - Bláha. Č. Janovice - Tupadly B 4:0 (2:0), Vavřina 2, L. Menšík (z PK), Schneiderwind. Sedlec B - Horky 2:2 - pk 4:5, Ďoubal, Cimr - Pilař, Trekoval (rozh. penalta Oswald).

Kluky - Kácov B 1:4 (1:1), Vl. Vavřina - V. Štorch 3, Havlín.

Paběnice B - N. Dvory 0:3 (0:1), Procházka, Štefl, Melša.

IV. třída – sk. A

Bratčice - Štrampouch 1:6 (1:1) Doležal - Čeremi, Valdman, Biroš, Oliva, Müller, Vetešník. Církvice - Potěhy 1:1, Vrba - Sixta. Rozhodující penalta Vaněk. Horušice - Okřesaneč 1:4 (1:1), Vácha - Tichý, Kaščák, Štrba, Hynek. Vrdy B - Záboří 3:2 (3:1), Hájek, Novák st., Jan Luňáček - J. Dvořák 2.

Chotusice B - Zbýšov B 0:3 (0:2), Radil 2, Petrák. Vlkaneč - Hostovlice 1:0 (0:0), Jan Burian ml.

IV. třída – sk. B

Kačina - Soběšín 2:1 (0:1), Michálek, Papoušek - Herny.

Nepoměřice - Křesetice B 3:0 (1:0), Linek, Roman, Nouzák.

Zruč B - Č. Janovice B 4:1 (2:1), 31. Kolář, 38. L. Jelínek, 81., 84. Němec - 3. Červinka. Zbraslavice B - Malín B 4:2 (3:2), Mičke 2, Byrwa, vlastní - Trousil, M. Šťastný.

Malešov B - Miskovice 2:4 (1:1), Balán, Železný - Kruliš 3, Klečák.

Autor článku: Redakce OK