Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pondělí, 15. července 2019
logo

Čas dovolených se blíží: Opasky, které vám celníci nepropustí

Čas dovolených se blíží: Opasky, které vám celníci nepropustí
Foto: tz
 
Publikováno: 15.5.2019 v 9:00
Rubrika: Zpravodajství

Pokud jsou suvenýry a výrobky z druhů chráněných úmluvou CITES otevřeně prodávány, neznamená to, že je legální si je koupit a přivézt, nebo nechat poslat domů. V úterý 7. 5. 2019 odhalili středočeští celníci v zásilce nelegální dovoz exemplářů CITES.

)Jednalo se o tři opasky z hada a krokodýla. Nelegální dovoz zboží podléhající úmluvě CITES byl odhalen na základě provedené fyzické kontroly zásilek, jenž směřují na území EU ze třetích zemí.

V tomto případě se jednalo o zásilku z Thajského království. Hadí ani krokodýlí kůže a výrobky z nich se podle úmluvy CITES (Úmluva o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin) nesmí bez patřičných povolení (permitů) dovážet.

Středočeští celníci našli opasky v zásilkách dopravených expresním přepravcem, jenž měly být doručeny příjemci v České republice. Příjemce ani deklarant dle vyjádření netušili, že se jedná o přísně chráněný exemplář ohrožených druhů a obchodování s touto komoditou je zakázáno.

Český příjemce je nicméně celníkům i ČIŽP dobře znám, nejednalo se totiž o jeho první prohřešek, ale o opakované porušení předpisů. V souladu s úmluvou CITES bylo zboží zadrženo, dočasně uskladněno a případ byl předán České inspekci životního prostředí.

Autor článku: Yvona Matějková, tisková mluvčí Celní úřad pro Stř
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM