Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je sobota, 6. června 2020
logo

Čas dovolených se blíží: Opasky, které vám celníci nepropustí

Čas dovolených se blíží: Opasky, které vám celníci nepropustí
Foto: tz
 
Publikováno: 15.5.2019 v 9:00
Rubrika: Zpravodajství

Pokud jsou suvenýry a výrobky z druhů chráněných úmluvou CITES otevřeně prodávány, neznamená to, že je legální si je koupit a přivézt, nebo nechat poslat domů. V úterý 7. 5. 2019 odhalili středočeští celníci v zásilce nelegální dovoz exemplářů CITES.

)Jednalo se o tři opasky z hada a krokodýla. Nelegální dovoz zboží podléhající úmluvě CITES byl odhalen na základě provedené fyzické kontroly zásilek, jenž směřují na území EU ze třetích zemí.

V tomto případě se jednalo o zásilku z Thajského království. Hadí ani krokodýlí kůže a výrobky z nich se podle úmluvy CITES (Úmluva o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin) nesmí bez patřičných povolení (permitů) dovážet.

Středočeští celníci našli opasky v zásilkách dopravených expresním přepravcem, jenž měly být doručeny příjemci v České republice. Příjemce ani deklarant dle vyjádření netušili, že se jedná o přísně chráněný exemplář ohrožených druhů a obchodování s touto komoditou je zakázáno.

Český příjemce je nicméně celníkům i ČIŽP dobře znám, nejednalo se totiž o jeho první prohřešek, ale o opakované porušení předpisů. V souladu s úmluvou CITES bylo zboží zadrženo, dočasně uskladněno a případ byl předán České inspekci životního prostředí.

Autor článku: Yvona Matějková, tisková mluvčí Celní úřad pro Stř
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidi
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
  
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM