Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 8. července 2020
logo

Cantica vystoupila v kostelíku sv. Bonifáce v Lochách, dále se představí 16. 12. v kutnohorském kostele Na Náměti

Cantica vystoupila v kostelíku sv. Bonifáce v Lochách, dále se představí 16. 12. v kutnohorském kostele Na Náměti
Adventní koncert v kostelíku sv. Bonifáce v Lochách.Foto: Ing. Vladimír Havlíček
 
Publikováno: 15.12.2017 v 16:00
Rubrika: Kultura

Cantica, „Včela“ a zpřízněné duše v Lochách

Tradiční adventní koncert v kostelíku sv. Bonifáce v Lochách uspořádal 9. 12. pro své členy a veřejnost Muzejní a vlastivědný spolek Včela Čáslavská. S duchovní hudbou vystoupil soubor Cantica (KH),vedený Dr. Štěpánem Kafkou. Jednatelka spolku Dr. Drahomíra Nováková připomněla úspěšné akce roku 2017. „Děkuji paní Karpíškové, dobré duši Lochů, bez které by tento koncert nemohl proběhnout. A hlavně souboru Cantica, s nímž je náš spolek personálně provázán. Náš starosta, Dr. Filip Velímský, je jeho členem,“ dodala. Sváteční slovo pronesl prof. Petr Charvát, bývalý starosta, čestný člen Včely Čáslavské. Zavzpomínal: „Před lety jsem na pozvání archeologického ústavu navštívil Cejlon. Náhodně jsem tam mluvil s asi dvacetiletým mladíkem. Při loučení mi řekl, že se za mě bude modlit. Nechci otevírat kontroverzní témata, ale občas si na něj vzpomenu. Říkám si:Kdyby k nám utekl před válkou, dokázali bychom se za něj pomodlit, jako to udělal on? A hlavně, pomohli bychom mu? Odpovězme si každý upřímně, pravdivě na tuto otázku. Já jsem si při ní vzpomněl na biblickou větu, starou přes dva tisíce let: Jedni druhých břemena neste..,“ Výtěžek z dobrovolného vstupného je tradičně věnován na opravu kostelíku sv. Bonifáce. Těm, kdo se zasloužili o tradiční akci, patří dík. Všechny přítomné zasáhl hudební i duchovní prožitek, umocněný hudbou souboru Cantica. K pohodě a pospolitosti přispělo komorní prostředí, ale hlavně setkání lidí s dobrým srdcem.

Cantica se představí 16. 12. v kostele Na Náměti

Adventní koncert komorního pěveckého souboru CANTICA se uskuteční v kostele Panny Marie Na Náměti v sobotu 16. prosince od 18 hodin. Zazní staročeské roráty (adventní písně), česká i evropská hudba středověku a renesance týkající se období Adventu a Vánoc (Tomás Luis de Victoria, Kryštof Harant, Jan Trojan Turnovský, Jacob Handl Gallus a další). Nebudou chybět ani písně z kutnohorských středověkých rukopisů.

Autor článku: tz, Ing. V. Havlíček
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

  
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM