Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pátek, 14. srpna 2020
logo

Burácející stroje vyjedou do vrchu Rataják již podeváté

Burácející stroje vyjedou do vrchu Rataják již podeváté
Foto: tz
 
Publikováno: 27.6.2019 v 9:00
Rubrika: Zpravodajství

Zdravím všechny příznivce historických samohybů, tedy auťáků, motorek a jim podobný pokladů z vašich stodol, starých garáží, dvorků a tak. Obávaný kopec Rataják v Ratajích nad Sázavou se již těší na dunění a prskání historických vozidel, které jej přijedou letos již po deváté pokořit.

Nebo se o to alespoň pokusí. Vše bude bdělým okem sledovat patron Ratajáku a pán na hradě, jeho výsost Hynek Ptáček z Pirkštejna. Start prvního kola odmávne starosta Rataj Luboš Kubát.

JIŽ DEVÁTÝ ROČNÍK JÍZDY VETERÁNŮ DO VRCHU RATAJÁK 2019 JE LETOS NAPLÁNOVANY NA 29. ČERVNA OD 11.00, v depu Vás rádi uvítáme tradičním veteránským chlebem sádlem cibulí. To je také jediné, co bude čerstvé, ve smyslu současné.

Jinak se těšíme na vaše motorky, ale i auťáky, parní a jiné stroje a uvítali bychom přelet historického aeroplánu. Vítáni budou samozřejmě majitelé motorek ESO, neb právě letos je to 70 let, co pan Simandl vyrobil v Divišově první součásti jedné z nejslavnějších motorek v československé historii.

A o účast jsme požádali posledního pamětníka výroby motorek ESO, konstruktéra pana Jaroslava Červinku! Tedy ještě jednou zvu na závod do vrchu, kde platí jediná pravidla: dodržovat ustanovení Zákona o pozemních komunikacích, vše ostatní je na libovůli jezdce.

Autor článku: Ota Kmínek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Koronavirus nás nepoložil a jedeme dál! Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidi
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
  
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM