Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 3. června 2020
logo

Brigáda v Petrovicích I čistila prostor, na kterém bude minigolfové hřiště

Brigáda v Petrovicích I čistila prostor,  na kterém bude minigolfové hřiště
Foto: K. Jirkovská
 
Publikováno: 1.9.2014 v 7:00, Aktualizováno: 26.8.2014 v 10:00
Rubrika: Zpravodajství

V neděli 17. 8. 2014 se konala v obci Petrovice I brigáda, kterou pořádal ve spolupráci s obcí místní SDH. Účast i přes nepřízeň počasí byla hojná: cca 30 hasičů, nejen mužů, ale i žen, dále několik dobrovolníků a nadšených dětí. Brigádní činnost byla zaměřena na vyklízení neupraveného prostoru za budovou OÚ Petrovice I, kde od září tohoto roku dojde k realizaci projektu „Minigolfové hřiště v Petrovicích I.“ Brigádníci se sešli v 9.00 a téměř do 12.00 pilně čistili, vyřezávali, pálili, vyklízeli a odváželi další materiál na jiná úložná místa v obci.

Obec Petrovice I na tomto projektu spolupracovala s Vyšší odbornou školou, Střední průmyslovou školou a Obchodní akademií Čáslav. Projekt byl zařazen do programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR, Program obnovy a rozvoje venkova, konkrétně se týkal podprogramu Zapojení dětí a mládeže do komunitního života v obci. Studenti přistoupili ke spolupráci s obcí Petrovice I velmi zodpovědně a v předvánočním čase proběhl projektový den, vztahující se k tématice minigolfu, úkolem bylo vyprojektovat návrhy minigolfových souprav.

Na oplátku zajistila obec Petrovice I studentům exkurzi na nově vybudované ČOV Petrovice I a také bioplynové stanice v areálu firmy AGRO PODLESÍ, a.s. Červené Janovice. Odměnou všem jistě bylo, že projekt byl úspěšně obodován a obec získala 70% dotaci na realizaci minigolfového hřiště, které je určeno pro všechny věkové kategorie obyvatel. Celková hodnota projektu činí 375.485 Kč bez DPH.

Chtěla bych touto cestou vyjádřit upřímné poděkování a ocenit přístup všech zúčastněných občanů, kteří věnovali svůj volný nedělní čas pro společnou věc. V neposlední řadě mě těší fakt, že když o něco jde, dokáží se lidé domluvit a vzájemně pomoci bez nároku na finanční odměnu.

 

Autor článku: Kristýna Jirkovská
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidi
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
  
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM