Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pondělí, 15. července 2019
logo

Brigáda v Petrovicích I čistila prostor, na kterém bude minigolfové hřiště

Brigáda v Petrovicích I čistila prostor,  na kterém bude minigolfové hřiště
Foto: K. Jirkovská
 
Publikováno: 1.9.2014 v 7:00, Aktualizováno: 26.8.2014 v 10:00
Rubrika: Zpravodajství

V neděli 17. 8. 2014 se konala v obci Petrovice I brigáda, kterou pořádal ve spolupráci s obcí místní SDH. Účast i přes nepřízeň počasí byla hojná: cca 30 hasičů, nejen mužů, ale i žen, dále několik dobrovolníků a nadšených dětí. Brigádní činnost byla zaměřena na vyklízení neupraveného prostoru za budovou OÚ Petrovice I, kde od září tohoto roku dojde k realizaci projektu „Minigolfové hřiště v Petrovicích I.“ Brigádníci se sešli v 9.00 a téměř do 12.00 pilně čistili, vyřezávali, pálili, vyklízeli a odváželi další materiál na jiná úložná místa v obci.

Obec Petrovice I na tomto projektu spolupracovala s Vyšší odbornou školou, Střední průmyslovou školou a Obchodní akademií Čáslav. Projekt byl zařazen do programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR, Program obnovy a rozvoje venkova, konkrétně se týkal podprogramu Zapojení dětí a mládeže do komunitního života v obci. Studenti přistoupili ke spolupráci s obcí Petrovice I velmi zodpovědně a v předvánočním čase proběhl projektový den, vztahující se k tématice minigolfu, úkolem bylo vyprojektovat návrhy minigolfových souprav.

Na oplátku zajistila obec Petrovice I studentům exkurzi na nově vybudované ČOV Petrovice I a také bioplynové stanice v areálu firmy AGRO PODLESÍ, a.s. Červené Janovice. Odměnou všem jistě bylo, že projekt byl úspěšně obodován a obec získala 70% dotaci na realizaci minigolfového hřiště, které je určeno pro všechny věkové kategorie obyvatel. Celková hodnota projektu činí 375.485 Kč bez DPH.

Chtěla bych touto cestou vyjádřit upřímné poděkování a ocenit přístup všech zúčastněných občanů, kteří věnovali svůj volný nedělní čas pro společnou věc. V neposlední řadě mě těší fakt, že když o něco jde, dokáží se lidé domluvit a vzájemně pomoci bez nároku na finanční odměnu.

 

Autor článku: Kristýna Jirkovská
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM