Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je neděle, 26. května 2019
logo

Black Milk - symbol života a smrti se prolíná na výstavě v GFJ

Black Milk - symbol života a smrti se prolíná na výstavě v GFJ
Foto: Vítězslav Hospes
 
Publikováno: 23.2.2019, Aktualizováno: 22.2.2019 v 14:00
Rubrika: Zpravodajství

Výstav  Black Milk, jejíž  název v podstatě symbolizuje život a smrt (což je ta „černá v titulu, která má pro autory zjevně i další význam, kterým je pro daný region po staletí uhlí) představuje na výstavě v kutnohorské Galerii Felixe Jeneweina v Sankturinovském domě soudobé výtvarníky Ostravska: 

Daniel BALABÁN, Pavel FORMAN, Tomáš KOUDELA, František KOWOLOWSKI, Jiří KUDĚLA, Dagmar LASOTOVÁ, Petr LYSÁČEK, Václav RODEK, Marek SCHOVÁNEK, Ivo SUMEC, Jiří SURŮVKA a Ivana ŠTENCLOVÁ (někteří z nich jsou v Kutné Hoře téměř „jako doma“) -  zastupují mnohem početnější progresivní výtvarnou scénu.

Jejich díla občas provokují, vyjadřují se k ryze aktuálním i odvěkým tématům – vztahům mezi lidmi, civilizačním vymoženostem i hrozbám, devastaci krajiny, apod. Není vždy jednoduché proniknout až k jádru poseletví, návštěvník je v dobrém slova smyslu nucen ke „spolupráci“. Výstavu si lze prohlédnout do 15. března.

FotogalerieBlack Milk - symbol života a smrti se prolíná na výstavě v GFJ   Black Milk - symbol života a smrti se prolíná na výstavě v GFJ   Black Milk - symbol života a smrti se prolíná na výstavě v GFJ   Black Milk - symbol života a smrti se prolíná na výstavě v GFJ
Autor článku: Vítězslav Hospes, autor fotogalerie: Vítězslav Hospes
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM