Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je čtvrtek, 13. prosince 2018
logo

Aktuální zpravodajství ze světa sportu, výsledky týmů i jednotlivců z našeho regionu

Publikováno: 26.10.2018 v 8:00
Rubrika: Sport

KUTNOHORŠTÍ PLAVCI V DOMÁCÍM BAZÉNU VYBOJOVALI 19 MEDAILÍ! V Kutné Hoře se konalo 3. kolo Krajské základní soutěže žactva - východ. Startovali plavci ročník nar. 2004 – 2008.  Spartu Kutná Hora reprezentovali: Veronika Cihlářová, Zuzana Cihlářová, Natálie Honová, Evelina Popovici, Barbora Sigmundová, Veronika Sigmundová, Barbora Šálená, Marie Tesařová, Jan Burýšek, Matěj Černý, Ondřej Filouš, Tomáš Horčička, Pavel Hubal, František Kocourek, Matyáš Kocourek.

Domácím plavcům se za podpory trenérů a rodin opravdu dařilo a  19x vystoupali na stupně vítězů (1 x první místo, 8 x druhé místo a 10 x třetí místo).   Mezi nejúspěšnější patřili Bára Šálená ročník nar. 2008, která 5 z šesti startů proměnila v pozici na stupních vítězů (2. na 100m prsa a 400m volný způsob, 3. na 50m volný způsob, 50m prsa a 50m znak) a Matěj Černý, nar. 2008 (1. na 400 volný způsob, 2. na 50 volný způsob a 100 volný způsob a 3. 50m prsa).

Již nyní mají někteří zajištěný start na Zimním poháru Stč. kraje žactva (nar. 2007 - 2008) a na Zimním přeboru Stč. kraje žactva (nar. 2004, 2005 a 2006. Příště porovnají síly 3. 11. 2018 v Ml. Boleslavi na 4. kole Krajské základní soutěže. -Jana Hubalová-

ČÁSLAVSKÉ JUDO PŘED REPUBLIKOVÝMI ZÁVODY: Svěřenci čáslavského juda v Kralupech n/V na  Kralupy Cupu,  U9 a U11 (mladší a starší mláďata). Zabodovali: Kuba Váňa - 1. místo, Kuba Paulus – 2., Anička Horská – 3.,  Tonda Kohl - 3. a Míša Malina - 3.

Kategorie U 13 - mladší žáci, kde  šlo o poslední možnost  nasbírat cenné body a tím se nominovat na republikové závody v Ostravě. Zlato urval Ruda Špačinský, stříbro Matěj Adámek, bronz vybojovali Víťa Praus, Oliver Huber a Honza Hruška.

Krom posledně jmenovaného se všem podařilo postoupit za Stč. kraj na Přebor ČR mladších žáků. Čáslavské judo bude za mladší žákyně reprezentovat ještě Žofka Sosnovcová.

Na Přebor ČR starších žáků se zaslouženě se svými trenéry vypraví také Ája Prausová a Karel Sechovec. Držíme palce! -Katka Dlouhá-  DIVIZE: ČÁSLAV PŘIVEZLA BOD, MĚLA NA VÍC. Pardubice B - Čáslav 1:1 (1:1).

Hosté byli nebezpečnější, vytvořili si víc šancí, ale neproměnili je a tak rozhodl penaltový rozstřel (3:2).   Byli jsme nebezpečnější a je velká škoda, že jsme nedali gól na 1:2. Při penaltách byli domácí dneska o jednu penaltu lepší a tak máme jen jeden bod."

Pokutové kopy 3:2. Branky: 27. Šafařík - 39. Vančura. Čáslav: Kubát - Růžička (82. Skokan), L. Vebr, Mráz, Kunášek - Uher (65. Mlynka), J. Petrů, Vančura, R. Vocel, Hannich (73. Kořínek) - Jícha. Trenér Radim Truksa.

MATNÝ VÝKON KUTNOHORSKÝCH FOTBALISTŮ, ALE DVA BODY!  Kutná Hora - Libušín 3:3 (0:2). Poločas trvalo domácím, než se probrali, když se jim zdařilo snížit hosté přidali třetí gól.

To bylo ale platné, když ani ne za dvě minuty se Obradič prosadil na levé straně, jeho přihrávka prošla přes malé vápno a do prázdné brány doťukl Sajtarija - 1:3. Kutnohořané ještě nabídli hostům další šance, ti je nevyužili a tak mohl Kacafírek v poslední minutě vyrovnat, Malý zazářil při penaltách a tak v KH zůstaly dva body a Sparta KH  je nadálev horních patrech krajského přeboru.

Branky: 50. Rosendorf, 79. Piskač, 90. Kacafírek - 19. Zadina, 45.+2 Křemen, 52. Sajtarija. Diváků: 150. K. Hora: Malý - Marek, Exner, Franc, Filipec - Semrád - Rosendorf, Wolf (32. Piskač), Hradílek - Jak. Kulhánek - Kacafírek. Trenér Radek Kulhánek. -tz-

FIDO CUP 2018: ZHRUBA 200 ZÁVODNÍKŮ. Závod se startem na hřišti ve Vrdech nese podtitul Železné hory, jak je neznáte a dvě stovky cyklistů (a cyklistek) mohou dosvědčit, že k poznávání mají chuť, podpořila je i přízeň počasí, jež v sobotu 20. 10. panovalo. Podle věku, trénovanosti, sil, pohlaví i dalších kritérií projížděly několik tras o minimální délce 10 a maximální 35 kilometrů. -tz-

VYROVNANÁ BITVA S BENEŠOVEM BEZ BODŮ PRO SRŠNĚ. SK SRŠNI Kutná Hora – HC Lev Benešov   4:5 (0:1, 2:3, 2:1).  V sobotu 20. října jsme přivítali druhý nejlepší tým loňské sezóny HC Lev Benešov.

Zahájili jsme  školáckou chybou, kterou jsme dali silnému soupeři gól jako na podnose. Naštěstí náš tato chyba probudila. Střetnutí bylo velmi vyrovnané, v poslední třetině Sršni sice smazali dvoubrankové manko, ale přes velkou snahu už na další gól hostů odpovědět nedokázali.

Další zápas odehrajeme v sobotu 27. října, od 19:30 na kolínském ledě, proti týmu HC Žabonosy. Přijďte nás  podpořit v důležitém derby. Sestava:  Jelínek David, Kunášek, Chmelař, Suchý, Křeček, Švejda Pavel, Havelka, Vaněk, Švejda Petr, Javůrek, Beran, Dytrych, Jelínek Matouš, Siváček, Tvrdík Jan, Socha, Rudolfský, Šváb Michal, SádloTrenér: Stanislav Bednář. Branky:Jelínek Matouš 2x, Rudolfský, Javůrek. -zdeněk jelínek-

ČÁSLAVSKÝ HOKEJ OPĚT BODOVAL NAPLNO! Čáslav - Vlašim 5:2 (3:0, 2:0, 0:2). PO dvou třetinách domáí vedli 5:0 a zdálo se, že je definitivně „vymalováno“, ale kdo čekal ve třetí třetině navyšování skóre ve prospěch domácích, musel být zklamán.

Dva góly sice padly, ale do čáslavské sítě.Čáslav nyní čekají tři těžké zápasy na hřištích soupeřů - v Příbrami, Kutné Hoře a Benešově. "Každý bod budeme brát všema deseti. Derby maže všechny předpoklady, Benešov bude těžký soupeř," uvažoval Tomáš Topol. Branky a asistence: 12. Jiří Vlach (Kraučuk), 13. Janata (T. Pipek), 17. Jiří Vlach (Šulc), 23. Navrátil (Kůrka), 33. Janata (Borovanský) - 46. Slanina (M. Kučera, Svoboda), 48. Kronus.

Diváků: 340. Čáslav: Vich (J. Krištof) - Bílek, Lang, Borovanský, L. Muras, Sladký - Janata, Šulc, T. Pipek, Křišťan, Kraučuk - Šlejtr, Kůrka, M. Pipek, Ježek, Navrátil - L. Svoboda, Procházka, Jiří Vlach. Trenér Tomáš Topol.

BASKETBALISTÉ KUTNÉ HORY POSTUPUJÍ V POHÁRU, V II. LIZE VÝHRA I PROHRA.  O víkendu vybojovali kutnohorští basketbalisté dvě utkání na domácí palubovce. V sobotu s BK Lions Jindřichův Hradec  a v neděli  souboj s  BK Vlci Žďár.

Utkání s houževnatým soupeřem, se kterým odehráli hráči Sokola vítězné pohárové utkání ve středu, se rozhodlo již v první a druhé čtvrtině. Ve druhé polovině utkání si již Sokolové výsledek pohlídali.

Sokol Kutná Hora – BK Lions Jindřichův Hradec  77:59 (27:14, 46:28, 68:45). Body:Kocourek 23(1), Němeček 16(2), Matějka 9, Vokál 8, Prušinovský 7, Hodač 6, Koláčný 5, Málek 2, Aufrecht 1, Dáňa. Sokol Kutná Hora – BK Vlci Žďár  65:67 (16:16, 37:27, 46:41).

Body: Němeček 24(2), Kocourek 21(1), Prušinovský 7(1), Říhovský 5, Málek 4, Koláčný a Hodač 2, Matějka, Vokál. -Petr Kratochvíl-

MUŽSKÉMU BÉČKU FLORBALOVÉHO ODDÍLU FBC KUTNÁ HORA SE DAŘÍ, VYHRÁLO PÁTÝ ZÁPAS V ŘADĚ!  FBC Kutná Hora B x FBC Red Dragons Hořovice 4:3 (3:1, 1:2, 0:0). Branky K. Hory: 6. Štípek (Staňo), 6. Pešl (Reinert), 8. Štípek (Baťa), 17. Staňo (Baťa).

Bojovné utkání, ve kterém se do vedení dostaly Hořovice. První třetinu však vyhrála Kutná Hora, která třemi góly v rozmezí necelých tří minut otočila skóre. Na začátku druhé části poslal Kutnou Horu do tříbrankového trháku Staňo.

FBC Kralupy n/V x FBC Kutná Hora B 3:4 pn (0:1, 1:2, 2:0 – 0:1). Branky K. Hory: 1. Bochníček J. (Staňo), 18. Staňo (Mašín), 35. Bochníček J. (Staňo), rozh. nájezd Baťa.

KE SVÉMU 300. UTKÁNÍ NASTOUPIL V DRESU KUTNÉ HORY JAROSLAV BOCHNÍČEK A HNED JUBILEUM OKOŘENIL DVĚMA PŘESNÝMI ZÁSAHY.  O bonusovém bodu pro Kutnou Horu nakonec rozhodl v nájezdech Baťa, v nich se ještě prosadil Staňo.

Sestava Kutné Hory: Hetfleisch, Bochníček B. - Mašín, Novotný, Katona, Pospíšil, Staňo, Bochníček J., Baťa, Spurný, Zelený, Pešl, Reinert, Rowe, Štípek. Tabulku vede Slávia Praha (19 bodů), FBC KH B je 4., má dva zápasy k dobru a 14 bodů.

DOROSTENKÁM FLORBALOVÉHO ODDÍLU FBC KUTNÁ HORA SE NA ZAČÁTKU TÉTO SEZÓNY VÝSLEDKOVĚ DAŘÍ. Po šesti zápasech jsou dorostenky jenom díky horšímu skóre na třetím místě s dvanácti body.

FBC Slavia Praha x FBC Kutná Hora 1:7 (1:2, 0:2, 0:3). Branky K. Hory: 4. Málková, 4. Blahníková, 14. Blahníková (Moravcová K.), 20. Málková, 21. Moravcová K. (Procházková), 21. Blahníková (Mazánková), 30. Němcová (Jelínková).Kutná Hora porazila Slavii Praha hlavně díky dobré produktivitě. Hattrickem se v zápase blýskla Blahníková.  FBC Kutná Hora x ACEMA Sparta Praha 4:7 (1:4, 1:2, 2:1).

Branky K. Hory: 1. Němcová (Moravcová K.), 20. Moravcová K. (Málková), 26. Trpišovská, 27. Voldřichová.První třetina, která dala ráz celému zápasu, patřila z pohledu Kutné Hory k těm méně povedeným.

ŽENY FBC KUTNÁ HORA PLATÍ NOVÁČKOVSKOU DAŇ. S jedním bodem se po čtyřech zápasech krčí na předposledním místě v tabulce 2. ligy. FBC Kutná Hora x Wizards DDM Praha 10  0:3 (0:1, 0:0, 0:2). Panthers Děkanka Praha B x FBC Kutná Hora 7:1 (2:0, 1:1, 4:0).

Branka K. Hory: 24. Francová (Výborná). Obě utkání krátce hodnotil trenér Kutné Hory - Josef Chalupa: Výsledky hovoří jasně. Tato sezóna nebude tak snadná, jak jsem si naivně myslel.

Musíme se zlepšit v koncovce, pokud chceme být konkurenceschopní týmům, za které nastupují i extraligové hráčky. Sestava Kutné Hory: Petráková - Francová, Výborná, Novotná, Dubská M., Dubská N., Němcová, Fousová, Horáková, Šimůnková, Moravcová E., Knížová, Filipová, Baťhová. -JB-

z výsledků v regionu vybral: -hos-

Autor článku: Vítězslav Hospes
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
ČKD Kutná Hora je ve ztrátě od roku 2016, koncem letošního října činila 360 miliónů korunSeniory v domově rozveselil Pepino Matura, setkání pomohla Ježíškova vnoučataMikuláš se objevil na mnoha místech, v Kutné Hoře zavítal i do plaveckého bazénuŘeditelka GASK Kutná Hora zve na adventní koncert