Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pondělí, 17. června 2019
logo

Aktuální zpravodajství z Neškaredic

Aktuální zpravodajství z Neškaredic
Foto: Jiří Kučírek
 
Publikováno: 30.6.2017 v 13:00
Rubrika: Zpravodajství

Milí čtenáři. Jistě vám neuniklo, že kdysi bohatá a vzkvétající obec Neškaredice (dnes městská část Kutné Hory) po letech chátrání a přešlapování na místě začíná měnit svou tvář. Pracují zde významné firmy a žijí lidé, kteří chtějí navázat na tradice. Dnes si připomeneme dvě události a v dohledné době chystáme zpravodajství další.

RYBNÍČKY CHRÁNÍ VODNÍK. Rybníčky na kraji Neškaredic ve směru na Církvice, které v minulém roce vybudovala společnost Carpias SE a jež jsou součástí připravovaného sportovního areálu s fotbalovým hřištěm, mají ochránce v podobě dřevěného vodníka. Postava v nadživotní velikosti byla za pomoci řetězové pily vyhotovena z dubového dřeva uměleckým řezbářem Josefem Cipryánem z Podhradí u Lichnice. Instalována byla letos na počátku května na prostranství mezi rybníčky.

STAVBA KAPLIČKY. Na křižovatce silnic od Kutné Hory a Církvice byl v květnu stržen vybydlený dům čp. 12 (dle katastru nemovitostí; p. č. 118). Na jeho místě byla krátce poté firmou Carpias SE zahájena výstavba nové zvoničky s výškou přibližně osmi metrů. Má čtvercový půdorys o rozměrech zhruba 3 x 3 metry a základovou desku z betonu. Nadzemní části zdiva a klenuté nadpraží jsou z bloků pískovce opracovaných nahrubo špičákem, ostatní obvodové zdivo a římsa pak z plných cihel. Zvonička by měla být dokončena ještě v letošním roce. Na ploše okolo ní vznikne odpočinkové místo s posezením pro kolemjdoucí a cyklisty. Uvažuje se rovněž o instalaci pítka. Sluší se připomenout, že největší církevní stavbou v Neškaredicích byla až do roku 1962 kaple sv. Jana Nepomuckého, která byla v listopadu uvedeného roku stržena. Z několika málo artefaktů, jako například kameny ze zdiva či branka a schodiště ke kapli, se dochoval také zvon, který je uschován v depozitáři.

Autor článku: Jiří Kučírek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM