Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pondělí, 19. srpna 2019
logo

Aktuální výsledky ze světa sportu v našem regionu

Aktuální výsledky ze světa sportu v našem regionu
Foto: Archiv OK
 
Publikováno: 20.1.2019 v 15:00, Aktualizováno: 18.1.2019 v 15:00
Rubrika: Sport

ČÁSLAVŠTÍ HOKEJISTÉ NAPLNO BODOVALI VE VLAŠIMI. Vlašim - Čáslav 2:6 (0:1, 1:2, 1:3). V bojovném střetnutí se hosté zpočátku „nechytali“, zato si zachytal golman M. Svoboda. Postupně však svůj výkon soustavně zlepšovali a těsně před koncem úvodní třetiny šli do vedení. Ve druhé třetině v souladu s tím už dali dva góly a ve třetí dokonce tři – bylo z toho celkem jasné vítězství.

V sestavě Čáslavi už se opět objevil kapitán Janata (po návratu ze zahraničí), mužstvo hrálo týmově potěšilo své fanoušky. V neděli 20. ledna od 17 hodin Čáslav přivítá Benešov (na jehož ledě v říjnu vyhrála 4:5 až v prodloužení), lze tedy očekávat kvalitní zápas, který prověří formu obou celků. Branky Čáslavi: Lang, Kraučuk, Křišťan, Sladký, T. Pipek 2. Čáslav: M. Svoboda - Lang, L. Svoboda, Borovanský, T. Pipek, Sladký - Janata, Šulc, Křišťan, Jiří Vlach, Kraučuk - Šlejtr, Bílek, Ježek, M. Pipek, Navrátil. Trenér Tomáš Topol. -res-

STŘELECKÁ NEÚSPĚŠNOST POTOPILA SRŠNĚ V BENEŠOVĚ. HC LEV Benešov - SK SRŠNI Kutná Hora  3:0 (0:0, 1:0, 2:0). Po nevydařeném domácím utkání, nás čekal  silnější soupeř, benešovští lvi v jejich vlastní aréně. Zraněný Jiráň nebyl jediný, kdo nám chyběl, zranění kotníku si obnovil Dytrych. Trenér proto doplnil tým dvěma juniory, obráncem Kopeckým a útočníkem Macháčkem.

S třemi pětkami jsme byli připraveni vyzvat domácí tým. V závěru první třetiny se po souboji dostala hokejka příliš vysoko a s  lehkým krvácením odjel na střídačku domácí Formánek.  I během  dlouhého trestu jsme  bránili velmi úspěšně.  Sršni měli i několik velkých šancí, ale opět neuspěl Rudolfský, ani Siváček a další.  Tím kdo stále držel naše naděje, byl gólman Jelínek. 

Herně a fyzicky jsme stačili kvalitnímu soupeři celých 60 minut, naprosto jsme ale propadli ve střelbě.  Další zápas odehrajeme doma proti HC Žabonosy v neděli 20. 1. od 17:30. Sestava:  Jelínek David, Pekař, Chmelař, Grauer, Švejda Pavel, Křeček, Havelka, Kopecký, Beran, Rudolfský, Javůrek, Jelínek Matouš, Siváček, Tvrdík Jan, Šváb Michal, Tvrdík Jiří, Macháček. Trenér: Stanislav Bednář. -Zd. Jelínek-

ŠACHISTÉ KUTNÉ HORY VYSOKO VYHRÁLI: V 6. kole 2. ligy D zvládla Sparta Kutná Hora A roli favorita a v domácím utkání porazila TJ Náměšť nad Oslavou 6:2. Výsledek nakonec vypadá příznivěji než předvedená hra.

Za Kutnou Horu vyhráli Daneš, Keller, Vinklárek a Štolba, remizovali Polák, Černovský, Vrkota a Skála. Za 14 dní (27.1. 2019) se Sparta Kutná Hora utká venku se silnou Chrudimí, které se v soutěži zatím příliš nedaří. Po 6. kole tabulce vévodí Moravská Slávia Brno B s 18 body, Kutná Hora je 8. (7 b), poslední Chrudim (2 b.) -miloš štolba-

OBĚ DRUŽSTVA ELÉVŮ FLORBALOVÉHO ODDÍLU FBC KUTNÁ HORA SE NA DOMÁCÍM HŘIŠTI PROBOJOVALA DO FINÁLE!ELÉVOVÉ ORLOVÉ: Po dlouhých 7 týdnech se kluci dočkali dalšího turnaje, tentokrát navíc okořeněného domácím prostředím. Klimeška opět hostila turnaj ve 3. výkonnostním koši, ve kterém byli Orlové favority, neboť se koncem loňského roku již pevně zabydleli o jednu výkonnostní úroveň výše.

V prvním zápase  přes pomalejší start kluci drželi v poločase jisté vedení 4:1. Do 2. půle navíc tým vstoupil posílen o Jardu Paďouka, který se připojil k mužstvu bezprostředně po návratu z novoroční lyžovačky. Pochvalu za první zápas zaslouží brankář Kuba Hyhlík. V druhém zápase nás čekal o poznání silnější soupeř, pražský Olymp Perseus.

Kluci ale s vědomím náročnějšího protivníka nastoupili do utkání více soustředění, což se pozitivně podepsalo jak na poločasovém výsledku (7:3), tak na předvedené hře Ofenzivní zápas, ve kterém se zapsalo mezi střelce celkem 7 našich hráčů, skončil vysokým vítězstvím domácího týmu o 11 branek. Snad i zásluhou skvělého výkonu ve druhém utkání se klukům splnilo přání zahrát si finále proti sousedům z nedalekého Kolína. Pitbulláčkové nám měli co oplácet.

Uběhlo přesně 97 dnů ode dne, kdy je Orlové dokázali na stejném místě v boji o postup do 2. výkonnostního koše porazit 10:9. Naši kluci však do zápasu nevstoupili příliš šťastně a od začátku museli dotahovat až dvoubrankovou ztrátu.

Důležitým okamžikem pro vývoj zápasu bylo snížení na 3:4 těsně před skončením první části zápasu, které předznamenalo mimořádný obrat ve druhé půli. Kluci od stavu 3:5 nedopřáli soupeři již žádnou radost ze vstřeleného gólu a sami dokázali dostat míček 6x za kolínského brankáře.

Vypjatý závěr utkání přinesl tvrdý florbal, který Orlové přestáli bez vážnější újmy a mohli tak slavit spolu s diváky zasloužené turnajové vítězství. Výsledky: FBC Kutná Hora - Orlové vs. TJ Sokol Královské Vinohrady 10:2, FBC Kutná Hora - Orlové vs. Olymp Florbal Perseus 17:6, FBC Kutná Hora - Orlové vs. FBC Pitbulls Kolín: Pitbulláčkové 9:5.

Sestava Kutné Hory: David Hájek, Honza Dušek, Kuba Hyhlík (G), Kuba Toman, Jirka Švejnoha, Jarda Paďouk, Marek Dojčiak, Míša Dastych, Páťa Vodička, Pepa Pokorný, Ráďa Votava, Viktor Veselý. -Autor článku: Radek Toman-

ELÉVOVÉ ORLÍCI: V sobotu pořádala družstva elévů Orlové a Orlíci FBC Kutná Hora na domácím hřišti v Klimešce soutěžní turnaj. Do Kutné Hory dorazilo v doprovodu rodičů dalších deset družstev z Prahy a Mladé Boleslavi. Všichni si užili pěknou atmosféru v nové hale.

Orlům i Orlíkům se turnaj povedl a tak jako správní hostitelé obdařili své soupeře spoustou gólů. Orlíci ve skupině narazili na celky z Mladé Boleslavi. V obou zápasech si s chutí zastříleli a vysoko zvítězili.

Trenéry i fanoušky potěšili hlavně kolektivní hrou.  Ve finále nastoupili proti družstvu FBŠ Bohemians Praha, které ve skupině rovněž ovládlo oba své zápasy. Od počátku utkání bylo jasné, že to Orlíci budou mít proti důraznému soupeři mnohem těžší. Šli sice do vedení, ale soupeř je nenechal odskočit o více než dvě nebo tři branky. Ve druhém poločase si však Orlíci vylámali zuby na soupeřově brankáři a navíc polevili v obraně. 

Soupeř toho využil, dvě minuty před koncem vyrovnal a výsledek pak udržel až do závěru zápasu. O vítězi turnaje tak rozhodovaly samostatné nájezdy, ve kterých Bohemka ukázala pevnější nervy. Přes smolnou porážku ve finále turnaje se hra Orlíků musela líbit, předváděli pohledné kombinace a řadu různých zakončení.

Ve třech zápasech zaznamenali 35 vstřelených branek, nejvíce ze všech účastníků turnaje,  a 14 branek inkasovali. Nejpilnějším střelcem byl tentokrát Matěj Kůrka a své první branky v soutěži vstřelili Tomáš Němeček a Jakub Skýva.

Spolehlivý výkon v bráně převedl z přípravky vypůjčený Dan Kudláček. FBC Kutná Hora Orlíci – Florbalová akademie Mladá Boleslav Dalovice 17:2, FBC Kutná Hora Orlíci – Technology florbal Mladá Boleslav Orange 9:2, FBC Kutná Hora Orlíci – FBŠ Bohemians Praha 4 pruhovaní 9:10 pn. Sestava a bodování Kutné Hory: Kudláček Dan (G) – Němeček Tomáš (1), Dobeš Marek (3), Kůrka Matěj (13) – Janeček Antonín, Liberský Karel (6), Kamenář Radim (4), Lorenc Marek (1) – Kaizner Matyáš, Hynek Ondřej (4), Lapáček Štěpán, Skýva Jakub (1). -Autor: Pavel Janeček-

NA KUŽELNĚ V KUTNÉ HOŘE SE ODEHRÁL V TÝDNU OD 3. DO 13. LEDNA 2019 JIŽ 36. ROČNÍK MEMORIÁLU BOHUMILA DUSE. Tento turnaj byl zařazen jako jeden ze série kvalifikačních turnajů mistrovství ČR dvojic 2018 -2019 a konal se za podpory Města Kutné Hory. Na kutnohorskou kuželnu zavítalo celkem 59 dvojic, aby bojovaly o finálovou účast na letošním mistrovství ČR.

A na kvalitě předvedené hry to bylo znát. Téměř polovina hráčů dosáhla výkonů vyšších než 450 poražených kuželek, osm hráčů překonalo bájnou pětistovkovou hranici, celkem 24 dvojic překonalo 900 kuželek a dvě dvojice dosáhly na metu vyšší než 1000 shozených kuželek.

V mužské kategorii byli nejlepší loňští vítězové Daniel Braun z KK PSJ Jihlava hrající Interligu a Filip Dejda ze Sokola Kolín hrající v Rakousku Superligu za BSV Voith St.Pölten skvělým výkonem 1018 poražených kuželek, o 35 kuželek méně se na druhém místě umístili opět Filip Dejda tentokráte se spoluhráčem Ladislavem Takáčem z KK Lokomotivy Tábor, kteří zároveň postoupili do finále MČR dvojic.

Třetí místo za výkon 963 kuželek obsadili Petr Holanec z TJ Lokomotiva Česká Třebová a Michal Šic z TJ Tesla Pardubice. Domácí hráči Zdeněk Rajchman a Václav Jelínek obsadili páté místo výkonem 944 kuželek, další kutnohorští hráči se v tak silné konkurenci museli spokojit až se 7. místem, když Jiří Barbora a Vladimír Holý dosáhli výkonu 939 kuželek, na dalším místě se pak umístili Bohumír Kopecký a Jaroslav Čermák za výkon 932 kuželek a devátou příčku obsadila rovněž domácí dvojice Jiří Halfar s dorostencem Adamem Jandou za výkon 915 poražených kuželek.V ženské kategorii zvítězily Michaela Moravcová a Zdeňka Dejdová z KK Jiří Poděbrady výkonem 907 poražených kuželek a vybojovaly si účast ve finále MČR dvojic.

Na druhém místě se umístily domácí hráčky Kamila Dvořáková a Eva Renková výkonem rovných 900 poražených kuželek, třetí místo obsadily opět poděbradské hráčky Magdaléna Moravcová a Jitka Vacková, když porazily 893 kuželek. Velmi pěkné výkony jsme zaznamenali v kategorii smíšených dvojic. Zvítězila manželská dvojice Jana a Daniel Braunovi z KK PSJ Jihlava výkonem 1013 poražených kuželek a zajistili si tak přímý postup do finále MČR smíšených dvojic.

Druhé místo obsadili Petr Hrubý a Anna Sailerová z SK Žižkov za 947 kuželek, třetí místo výkonem 937 kuželek obsadila dvojice Lenka a Petr Kohlíčkovi z TJ Jiskra Nový Bor. V hodnocení jednotlivců byl nejlepší kolínský Filip Dejda, když porazil 532 kuželek a vytvořil tak nový rekord kutnohorské kuželny, druhé místo obsadil Evžen Valtr z KK Slavoj Praha výkonem 517 poražených kuželek a třetí místo stejným celkovým výkonem vybojoval Jiří Ouhel z KK PSJ Jihlava.

Nejlepší žena Jana Braunová z Jihlavy se umístila na celkovém čtvrtém místě výkonem 516 kuželek.Velice nás potěšila účast neregistrovaných kuželkářů. V mužské kategorii byla nejlepší dvojice Martin Vekrbauer a Jiří Vrána z KBS Kolín, v ženách Eva Kučerová a Jana Dvořáková z týmu DiVy a v kategorii smíšených dvojic Jarmila Březinová a Milan Vokál z týmu D+K Kolín.

Podrobné výsledky najdete na  www.kuzelkykh.webnode.cz, fotky z veškerých kuželkářských akcí jsou na http://kuzelkykh.zonerama.com/. Pořadatelský oddíl připravil pro nejlepší dvojice věcné ceny.Děkujeme všem zúčastněným hráčům za předvedené výkony, členům pořadatelského oddílu za přípravu kuželny na tuto soutěž a za bezchybnou organizaci, rozhodčím za perfektní řízení a těšíme se na další sportovní akce na naší kuželně. 20.ledna 2019 od 10:00    

Mistrovství jednotlivců Středočeského kraje žáci a žákyně 26.ledna 2019 od 8:00     Mistrovství jednotlivců Středočeského kraje ženy a seniorky. -Jiří Halfar, předseda oddílu kuželek TJ Sparta Kutná Hora- Na dnešním přehledu spolupracoval Jaroslav Bochníček.

Autor článku: Vítězslav Hospes
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Legiovlak se zastavil v Čáslavi, evokuje historii a promlouvá k dneškuNa WC „U Žáby“ si počkáme, ale nepoděláme se z toho!Burácející stroje vyjedou do vrchu Rataják již podevátéBrilantní muzikanti se blýskli v kutnohorském Blues Café
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM