Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pátek, 29. března 2024
logo

Aktuální sportovní zpravodajství z činnosti oddílů našeho regionu

Publikováno: 10.10.2018 v 8:00
Rubrika: Sport

FLORBALISTÉ SLAVILI DVĚ VÝHRY! Mužský B-tým FBC Kutná Hora odehrál po delší pauze další ligové kolo, ke kterému zamířil do pražských Čakovic. FBC Kutná Hora B x FbC Barracudas Slaný 6:3 (4:1, 0:0, 2:2)

Branky Kutné Hory: 3. Pešl (Novotný), 10. Bochníček J. (Pešl), 13. Bochníček J. (Zelený), 13. Staňo (Spurný), 32. Pešl (Pospíšil), 45. Vojtěch (Spurný). Do utkání vstoupila Kutná Hora aktivně a daleko lépe než soupeř.

Na úvodní branku sice hráči Slaného zareagovali, poté ale dávali góly pouze Kutnohorští.  Tříbodové vítězství nakonec pečetil Vojtěch brankou do prázdné klece. FATPIPE Traverza Mukařov B x FBC Kutná Hora B 2:7 (1:2, 0:3, 1:2)

Branky Kutné Hory: 4. Baťa (Štípek), 10. Pospíšil (Pešl), 20. Pospíšil (Staňo), 26. Štípek z tr.střílení, 28. Štípek (Mašín), 32. Pešl (Katona), 39. Pešl (Zelený).  Kutné Hoře se opět povedl začátek zápasu, skóre otevřel Baťa.

V brance se Kutnohorští mohli opřít o brankáře Jetleba, který zneškodnil nespočet nebezpečných střel soupeře.   Sestava Kutné Hory: Hetfleisch, Jetleb - Pospíšil, Katona, Novotný, Šesták, Štípek, Baťa, Mašín, Spurný, Vojtěch, Staňo, Bochníček J., Pešl, Zelený.

ŽENY FBC KUTNÁ HORA JAKO NOVÁČEK 2. LIGY vstoupily do sezóny na hřišti v Praze na Barrandově. Prague Tigers x FBC Kutná Hora 4:3 pn (0:1, 3:1, 0:1 – 1:0).

Branky Kutné Hory: 6. Dubská M. (Filipová), 24. Baťhová (Fousová), 39. Filipová (Dubská M.). FBC Kutná Hora x Florbalová akademie MB-B-Ov.Báze 2:3 (2:1, 0:2, 0:0). Branky Kutné Hory: 1. Němcová (Francová), 14. Fousová.

Sestava Kutné Hory: Neumanová, Petráková - Francová, Výborná, Novotná, Dubská N., Dubská M., Němcová, Fousová, Horáková, Šimůnková, Moravcová, Knížová, Filipová, Baťhová.

Hodnocení trenéra Kutné Hory Josefa Chalupy: Hráčky z Tigers jsou šikovné, my jsme s nimi drželi krok jen díky bojovnosti. Nicméně své svěřenkyně za tento zápas, ve kterém jsme uhráli bod, chválím.

Ve druhém zápase zvítězila zkušenost. Musíme se v nové soutěži aklimatizovat, musíme si zvyknout na tempo a kvalitu ligy, a to bude chvilku trvat. Rozhodně jsme neudělali ostudu. -jb-

BASKETBAL: TĚSNÁ PROHRA A POTOM VÍTĚZSTVÍ. Basketbalisté Sokola Kutná Hora o víkendu nastoupili k prvním zápasům letošní druholigové sezóny: Na domácím hřišti hostili AŠ Mladá Boleslav a BK Brandýs n/L. Kutná Hora - Mladá Boleslav 86:89 (29:16, 52:39, 69:59).

Sobotní utkání bylo velice vyhrocené a tři čtvrtiny v režii domácích.  Dramatický závěr již Sokol nezvládl. Body K. Hory: Němeček 35 (5), Kocourek 23 (1), Koláčný 11 (1), Málek 9, Vokál 3, Prušinovský 2, Hlavička 2, Matějka 2. Kutná Hora - Brandýs n. L. 79:56 (20:24, 37:40, 56:51).

Nedělní duel s družstvem z Brandýsa zopakoval pohárového utkání z minulého týdne, ale s jiným průběhem: Brandýs se v první čtvrtině ujal vedení, nástup do třetí čtvrtiny znamenal obrat.

Domácí vyrovnali a trpělivou hrou postupně navyšovali vedení. Body K. Hory: Němeček 25 (4), Kocourek 20 (1), Říhovský 19, Prušinovský 4, Málek 4, Vokál 4, Hodač 3 (1), Koláčný, Dáňa, Hlavička. -Petr Kratochvíl-

TŘETÍ KOLO, TŘETÍ VÝHRA HÁZENKÁŘŮ! Házenkáři Sparty Kutná Hora v rámci třetího kola II. ligy přivítali v neděli ve sportovní hale Klimeška pražský tým TJ Chodov Jižní město B (Střetli se nováčci i dosud neporažené celky).

SPARTA Kutná Hora - Chodov B 36:18 (17:5). Hosté se za 20 min. trefili jen dvakrát, obrana Kutné Hory kralovala . Sestava a branky Kutné Hory: Filip, Červenka - P. Polívka 8, Pugliese 7, Hovorka 5, Šimůnek 4, Falge 3, Veselý 3, Pícha 3, Petránek 2, Jeníček 1, Hájek, Brož, Veselý. Trenér Vít Šnajdr. -petr vobořil-

ČÁSLAVŠTÍ HOKEJISTÉ PŘEDVEDLI SKVĚLÝ OBRAT!  Černošice - Čáslav 6:7 (2:1, 3:1, 1:5). Oba celky hrály výtečně, hosté nesložili zbraně ani když 12 min. před koncem prohrávali 4:6. Za týden se Čáslav představí opět doma, na svém ledě přivítá Králův Dvůr. "Hrajeme dobře, dnešní zápas gradoval.

V Černošicích jsme předvedli možná ještě lepší hokej, než v Poděbradech," zval fanoušky do ochozů Tomáš Topol.

Branky Čáslavi: Borovanský 2, Navrátil, T. Pipek 3, Ježek. Čáslav: Vich (M. Svoboda) - Bílek, Lang, Borovanský, L. Muras, Sladký - Šulc, Janata, Křišťan, T. Pipek, Kraučuk - Kůrka, Šlejtr, M. Pipek, Vlach, Ježek, Navrátil - L. Svoboda. Trenér Tomáš Topol.

HOKEJISTÉ KUTNÉ HORY PŘIVEZLI DVA BODY. Rakovník-Sršni Kutná Hora 2:3 PP. Třetiny (1:0, 1:1, 0:1, 0:1). Nejdelším výletem v rámci KLM jsme si zpestřili nedělí.  Na rozbruslení jsme vjeli s třemi pětkami, složení doznalo změn.

Největší bylo přesunutí Siváčka z  obrany do útoku. Hrálo se ve vysokém tempu. Tlak jsme zvyšovali, až jsme dokázali v 28. minutě snížit. Třetí třetinu jsme zahájili úspěšně. V samostatné akci se předvedl dlouhým průnikem Jan Tvrdík a střelou přes obránce prostřelil Bergra po druhé.

Přes snahu obou týmů rozhodnout do 60. minuty, neskóroval ani jeden ze soupeřů, čekalo nás proto prodloužení, v němž  zdálky vypálil Chmelař, jehož střelu Bergr neudržel a Jiráň rozhodl  ve prospěch Sršňů.

Další zápas odehrajeme na domácím ledě v soboru 13. října od 17:30  týmem HK Lev Slaný. Sestava:  Jelínek David, Kunášek, Chmelař, Křeček, Švejda Pavel, Havelka, Suchý, Grauer, Dytrych, Siváček, Tvrdík Jiří, Jelínek Matouš, Jiráň, Tvrdík Jan, Socha, Sádlo, Šváb Michal

Trenér:  Stanislav Bednář Branky:  Jelínek Matouš, Tvrdík Jan, Jiráň. -Zd. Jelínek-

FOTBALOVÁ ČÁSLAV VYHRÁLA NA PENALTY A VEDE TABULKU DIVIZE!  Vysoké Mýto – Čáslav 1:1 (0:1), pok. kopy 1:4. Hosté šli do vedení, když Vocel po úniku přehodil brankáře, jejich další šance zůstaly nevyužity – domácí vyrovnali 4 minuty před koncem. Čáslav: Kubát – Růžička, Vebr, Mráz, Kunášek – Strnad (78. Mlynka), Vančura, Vocel (90. Richard), Petrů, Kořínek (68. Hannich) – Jícha. Trenér Radim Truksa.

KUTNÁ HORA SE V KRAJSKÉM PŘEBORU DRŽÍ V POPŘEDÍ. Kutná Hora – Spartak Příbram 5:2 (4:2). Už ve druhé minutě dal Kacafírek úvodní gól a poté potvrdil svou pověst kanonýra ještě dvakrát – hattrick byl na světě.

Další góly přidali Wolf a Semrád. Kutná Hora: Malý – Matoušek, Bílek, Franc – Semrád, Piskač – Marek (87. Saulich), Wolf (73. Filipec), Hradílek – Kulhánek (61. Nekvinda) – Kacafírek (83. Exner). Trenér Radek Kulhánek. -a.k.-

NEUVĚŘITELNÝ VÝKON PŘEDVEDL O VÍKENDU V RUSKU SVĚŘENEC ČÁSLAVSKÉHO JUDA ADAM KOPECKÝ (viz foto!) Zúčastnil se Mezinárodního turnaje dorostenců. V obrovské konkurenci vybojoval skvělé 3. místo.

Palce svému staršímu kamarádovi drželi z Teplic i další čáslavští judisté, kteří s trenérem Františkem Odvárkou vyrazili na Český pohár - Memoriál V. Prokeše.

V kategorii U13 zazářil Ruda Špačinský, který skončil ve své váhové kategorii na krásném 3. místě. V kategorii U15 potvrdila svou formu Ája Prausová, která obsadila 2. místo. O nadcházejícím víkendu vyrazí judisté na Kralupy Cup. -katka dlouhá- vybral: -hos-

Autor článku: Vítězslav Hospes