Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je úterý, 16. dubna 2024
logo

Aktuální sportovní výsledky zástupců našeho regionu

Publikováno: 23.12.2018 v 12:00, Aktualizováno: 21.12.2018 v 12:00
Rubrika: Sport

ŠACHISTÉ KUTNÉ HORY HLEDAJÍ FORMU. V 5. kole 2. ligy D prohrála Sparta Kutná Hora A v Pardubicích s místním Rapidem 2,5 - 5,5. Za Kutnou Horu remizovali Seidl, Keller, Černovský, Vrkota a Štolba.

Dne 13.1. 2019 se Sparta Kutná Hora utká v domacím prostředí s Náměští nad oslavou a přejme si, aby v tomto utkání nalezla ztracenou formu. Zatím KH drží v tabulce 9. místo se ziskem 4 bodů mezi 12 účastníky. -m. Štolba-

FLORBAL: DOROSTENKY ODEHRÁLY POSLEDNÍ SOUTĚŽNÍ TURNAJ TOHOTO ROKU. Z TÝNCE N/L  ODVEZLY TŘI BODY. FBC Kutná Hora x TJ Sokol Královské Vinohrady 2:3 (0:0, 1:1, 1:2). Branky K. Hory: 17. Voldřichová (Málková), 27. Blahníková. FBC Kutná Hora x Kanonýři Kladno 4:2 (2:2, 0:0, 2:0). Branky K. Hory: 3. Blahníková (Dvořáková), 6. Trpišovská (Mazánková), 21. Blahníková (Procházková), 29. Mazánková (Blahníková). Sestava K. Hory: Matoušková - Voldřichová, Málková, Blahníková, Jelínková, Němcová, Procházková, Dvořáková, Mazánková, Trpišovská, Kutilová, Šubrtová. Komentář trenéra Kutné Hory - Martin Němec:

V prvním zápase chyběla holkám odvaha a sebevědomí. Soupeřky hrály hluboký obranný blok a my jsme si s tím nedokázali poradit. Naše šance v zápase držela výbornými zákroky brankářka Matoušková.

Ve druhém zápase jsme předvedli zlepšený výkon, holky hrály týmově, a to nám přineslo tolik potřebné vítězství. Na závěr bych chtěl jménem celého našeho trenérského týmu poděkovat rodičům našich hráček a našim fanouškům za dosavadní podporu a zároveň popřát hezké Vánoce a v novém roce 2019 pevné zdraví, hodně štěstí a spoustu florbalové radosti!

Dorostenky jsou v tabulce s 8 účastníky zatím 5. MUŽSKÝ B-TÝM FLORBALOVÉHO ODDÍLU FBC KUTNÁ HORA ODEHRÁL HISTORICKY PRVNÍ "OPRAVDU" DOMÁCÍ LIGOVÝ TURNAJ. Ve sportovní hale Klimeška se představil na závěr roku 2018 ve dvou zápasech. FBC Kutná Hora B x Orka Čelákovice B 3:4  po nájezdech.

Branky K. Hory: 15. Chalupa, 30. Bochníček J. (Pešl), 38. Baťa (Staňo). FBC Kutná Hora B x BLACK ANGELS C CELTIC 3:2  po nájezdech Branky K. Hory: 15. Bochníček J. (Staňo), 31. Chalupa (Pešl), rozh.nájezd Baťa.

V obou zápasech byla Kutná Hora střelecky aktivnější, ale v zakončení se trápila. Oba zápasy nenabídly světovou podívanou, byl to boj na obou stranách a tempo hry se přelévalo ze strany na stranu.

Proti Čelákovicím dostali příležitost v nájezdové loterii, která se protáhla až do sedmé série. Komentář hrajícího trenéra Kutné Hory - Jaroslav Bochníček: Herně jsme doma nepřesvědčili, proměňování šancí nám v poslední době dělá velké problémy.

Ztrácíme v osobních soubojích a z toho vyplývají zbytečné fauly, byť jenom za volný úder. Nakonec jsou z toho dohromady tři zlaté body. Musím pochválit oba brankáře, v několika těžkých momentech nás podrželi.

Liga je nesmírně vyrovnaná a každý bodový zisk se počítá. Další kolo hrajeme v lednu příštího roku a musíme se vrátit ke hře, která nás zdobila na začátku sezóny.

Sestava K. Hory: Hetfleisch, Jetleb - Katona, Novotný, Pospíšil, Mašín, Reinert, Baťa, Procházka, Staňo, Bochníček J., Chalupa, Pešl. Béčko mužů má 18 bodů a je osmé mezi 13 účastníky.

DOROSTENCI ODEHRÁLI POSLEDNÍ DVA ZÁPASY V TOMTO ROCE.  FATPIPE FLORBAL CHODOV B x FBC Kutná Hora 8:4 (3:1, 4:0, 1:3). Branky K. Hory: 8. Vnuk (Franc J.), 42. Kodaj (Němec M.), 44. Kodaj (Měšťánek), 45. Beil (Martin).

V první třetině držela Kutná Hora se svým soupeřem krok, od druhé začala už ztrácet. Vymizel elán a Chodov toho náležitě využil, když dominoval nejenom v osobních soubojích, ale také kraloval v předbrankovém prostoru na obou stranách.

FBC Kutná Hora x Technology Florbal MB white 5:7 (4:3, 0:2, 1:2).  Branky K. Hory: 5. Kodaj (Beil), 6. Klouček (Beil), 7. Měšťánek (Kodaj), 8. Klouček (Kodaj), 42. Danda. První třetina nabídla 7 branek! V části bohaté na góly šli do vedení hráči Mladé Boleslavi, a to na začátku třetí minuty z trestného střílení.

Poté ale dávali góly Kutnohorští, v kombinaci se zejména dařilo trojici Kodaj, Klouček, Beil. Mladoboleslavští nakonec v závěru první periody snížili a do druhé části vstupovali s jednobrankovým mankem.

Ve druhé třetině to bylo z kutnohorské strany opět nemastné neslané. Mladá Boleslav toho dokázala využít k otočení vývoje utkání ve svůj prospěch a nedůslednost ve hře Kutné Hory pokračovala i ve třetí třetině. Hodnocení trenéra Kutné Hory - Adam Rowe: Chyběly nám dvě opory, na to se ale vymlouvat nemůžeme.

Nebyli jsme důrazní, v koncovce chyběla přesnost, neproměnili jsme brejkové situace a další mnohá přečíslení. Všechno vyplynulo z přístupu na trénincích, který není dle mých představ. Sestava K. Hory: Franc V. - Klouček, Němec M., Beil, Danda, Martin, Vnuk, Franc J., Smitka L., Kodaj, Měšťánek. Dorostenci mají na 7. místě 13 bodů mezi 11 účastníky.

MUŽSKÝ A-TÝM FBC KUTNÁ HORA ODEHRÁL DALŠÍ DVA DIVIZNÍ DUELY, NA PROGRAMU BYLO I ODVETNÉ DERBY S KOLÍNEM. FBC Pitbulls Kolín x FBC Kutná Hora 1:5 (0:3, 1:1, 0:1). Branky K. Hory: 2. Schwarz J. (Martínek), 17. Zelený, 20. Martínek (Tvrdík), 33. Schwarz J., 50. Spurný (Schwarz J.).

Vyloučení: 1:1, bez využití, střely na branku: 20:41, diváci: 44.Vítězství v odvetném derby dala Kutná Hora základy už v první třetině, kterou vyhrála 3:0. Po celou dobu zápasu hrála zodpovědně dozadu a v útočné fázi byla střelecky aktivnější a produktivnější.

Komentář trenéra Kutné Hory - Jan Třískala: Děkujeme soupeři za zajímavé derby. Těší nás 3 body, těší nás, že jsme navázali na výkon proti Bučis, mrzí nás zranění hráči. Děkujeme divákům za podporu!Sestava K. Hory: Bochníček B. (Dlouhý) - Vokřál, Petrásek, Zelený, Spurný, Vojtěch, Rejna, Popek, Tvrdík, Schwarz J., Martínek, Dus. Panthers Praha B x FBC Kutná Hora 10:7 (3:0, 4:3, 3:4). Branky K. Hory: 28. Zelený (Vojtěch), 39. Rejna (Dus), 40. Spurný (Martínek), 43. Petrásek (Zelený), 51. Petrásek (Zelený), 54. Tvrdík (Dus), 55. Dus (Vokřál).

Vyloučení: 1:2, využití: 1:0, střely na branku: 28:40, diváci: 15. Kutné Hoře se nedařilo v obranné fázi. Ráz utkání dala první třetina, kterou Panthers vyhráli 3:0. Sestava K. Hory: Dlouhý (od 44. min. Bochníček B.) - Vokřál, Petrásek, Zelený, Spurný, Vojtěch, Rejna, Popek, Tvrdík, Schwarz J., Martínek, Dus, Schwarz O., Chalupa. Muži A jsou 8. s 13 body mezi 12 účastníky. -jb-

KOLÍNSKÝ JUNIOR VYCHYTAL HOKEJOVÉ ČÁSLAVI VÝHRU. Kralupy n/V – Čáslav 4:5. Křest v čáslavské brance hostující hokejisté Matěji Kvasilovi (pro zaneprázdnění Krištofa narychlo „zapůjčeného“ )nesnadnili.

Jejich trenér Tomáš Topol neskrýval nespokojenost s výkonem „svých“ hochů a byl rád jen za výhru. Snad to bude lepší v posledním zápase roku, kdy  Čáslavané v  sobotu 22. prosince přivítají od 17.00 HC Rakovník. Nicméně, další vítězství je na světě...

Branky Čáslavi: T. Pipek 2, Lang, L. Svoboda, Borovanský. Čáslav: Kvasil - Lang, L. Svoboda, Borovanský, T. Pipek, Sladký - Bílek, Janata, Křišťan, L. Muras, Ježek - Šlejtr, Kůrka, M. Pipek, Jiří Vlach, Navrátil. -res-

SRŠNI ZTRATILI BODY. HK Králův Dvůr - SK SRŠNI Kutná Hora  5:4 (1:2, 3:1, 1:1). Za nadějného stavu Kutnohořané  kupili zákroky, za které nás rozhodčí trestal. Škoda, že zcela ignoroval velmi pozdní dohrávání našich hráčů, stejně tak píchnutí holí, které schytal Jiráň, nebo řadu nedovolených bránění.

Do 3. třetiny jsme zredukovali sestavu na 2 pětky a obraz hry se výrazně proměnil. Většinu času jsme trávili v útočné třetině soupeře a herně jsme soupeře jasně převyšovali.

Byl to jeden z našich nejhorších výkonů v letošní sezóně, který ještě podtrhuje fakt, že jsme hráli se soupeřem, který je bodově jedním z nejslabším v soutěži.

Poslední zápas letošního roku odehrajeme na domácím ledě v sobotu 22. prosince od 17:30  proti SK Černošice. Sestava:  Jelínek David, Pekař, Chmelař, Švejda Pavel, Křeček, Havelka, Vaněk,  Beran, Rudolfský, Dytrych, Jelínek Matouš, Jiráň, Tvrdík Jan, Šváb Michal, Plíhal, Tvrdík Jiří, Sádlo. Trenér:Stanislav Bednář. Branky: Dytrych, Pavel Švejda, Matouš Jelínek 2x. -zd. Jelínek-

Autor článku: Vítězslav Hospes