Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pondělí, 25. března 2019
logo

Aktuální sportovní výsledky týmů našeho regionu

Publikováno: 14.3.2019 v 8:00
Rubrika: Sport

FOTBALOVÝ VSTUP DO JARA: V DIVIZI I KP PO DVOU BODECH, V I.A TŘÍDĚ DOKONCE TŘI! Čáslav – Horky n/J 2:2 (2:1), pok. kopy 6:5. Ani vedení 2:0 (po trestném kpu Vančura a později po dorážce Hannichovy střely stejným borcem) nestačilo.

Hosté ještě do přestávky proměnili penaltu a po  ní dokonce vyrovnali. Alespoň dva body, ale nijak oslnivé vystoupení Čáslavi. Branky: 13. a 41. Vančura – 44. Horák pok. kop., 56. Novák. Čáslav: Kubát – Skokan, Mráz, Kunášek – Strnad (76. Čuchal), Vančura, Vocel, J. Petrů, Hannich (86. Dastych), K. Petrů – Jícha. Trenér Radim Truksa. Příště: 16. 3. od 15.00 Spartak Slatiňany – FK Čáslav. Nové Strašecí – Kutná Hora 1:1 (1:1),  pok. kopy 1:4.

Fotbal v silném vichru za moc nestal, zejména v druhé půli se hostům příliš nedařilo, ale když to skončilo jen nastřeleným břevnem kutnohorské branky, došlo na penalty a v nich Kutnohořané jasně uspěli.

Branky: 16. Kaválek – 39. Kulhánek. Kutná Hora: Jeřábek – Matoušek, Bílek, Filipec (81. Cimr), Franc – Semrád – Marek, Piskač, Nekvinda – Kulhánek (72. Hradílek) – Kacafírek. Trenér Radek Kulhánek.

Příště: 16. 3. od 10.15 Sparta Kutná Hora – FK Bohemia Poděbrady. Semice – Čáslav B 1:2 (0:1). V utkání mužstev ze spodní části tabulky mohli hosté skórovat i vícekrát – i tak panuje s plným bodovým ziskem spokojenost.  Inkasovali velmi lacino, dokázali však přece jen rozhodnout.

Branky: 61. Holan – 27. Kořínek, 83. Trekoval. Čáslav B: Karban – Dastych, Pavlík, Svoboda, Lebduška – Uher (63. Hurda), Trekoval, Čuchal (88. Vajgl), Zoufalý – Ronovský (72. Ronovský), Kořínek (86. Vrána). Trenér Jakub Svoboda. Příště: 17. 3. od 15.00 FK Čáslav B – SK Rejšice.

HÁZENKÁŘI KH VYHRÁLI VZDOR ABSENCÍM. Kutná Hora - Strakonice B 34:22 (17:6). Kutnohořané vedli ve 4.minutě vedl 3:0, v 7.minutě 6:1, v 11.minutě 8:2. A jasná převaha domácích pokračovala i v dalším průběhu.

Před nedělním utkáním panovaly určité pochyby, jak se tým SPARTY vyrovná s absencemi několika klíčových hráčů. Vždyť Pícha je vyřazen do konce sezóny, Petránek na delší dobu, Šimůnek hrál ve stejný čas za Duklu, Pugliese nehraje z pracovních důvodů a ze zdravotních důvodů nemůže nastupovat brankář Červenka.

Na druhou stranu, do sestavy se vrátil Brož i Salák a poprvé v sezóně týmu vypomohli dva hostující hráči ze sousedského Kolína – Michalové Pazdera a Sauer. A všichni měli zásluhu na nedělním úspěchu.

SESTAVA a BRANKY: Filip /br/, Sauer /br/ - Polívka 6, Falge 5, Veselý M. 5, Hovorka 4, Jeníček 4, Horák 3, Pazdera 3, Brož 2, Veselý Š. 1, Salák 1 a Hájek. Trenér: Šnajdr Vít.

BASKETBALOVÁ II. LIGA ZACHRÁNĚNA! Dva zápasy, oba bylo nezbytné vyhrát. Sokol Kutná Hora - Tesla Pardubice 88:79 (25:19, 45:38, 69:63).

V utkání s vedoucím mužstvem soutěže Sokol o pár bodů vedl od začátku až do konce a náskok udržel i v dramatickém závěru. Kuba Němeček k tomu přispěl 36 body!Body K. Hory: Němeček 36 (6), Kocourek 20, Prušinovský 14 (2), Vokál 10, Málek 6, Koláčný 2, Hlavička, Matějka, Dáňa. Kutná Hora ­- Chrudim 65:60 (11:13, 32:28, 43:49).

Podobné drama přinesl i druhý domácí zápas, který se zpočátku pro Kutnohořany nevyvíjel dobře. Bojovnost byla hlavním znakem, hra na krásu musela jít stranou. Body K. Hory: Kocourek 20, Němeček 11 (1), Prušinovský 9 (2), Málek 9, Vokál 7, Matějka 4, Koláčný 3, Hlavička 2, Dáňa. -kra-

DOROSTENKÁM FBC KUTNÁ HORA SE PO SKVĚLÉM STARTU DO SOUTĚŽE NEDAŘÍ.FBC Kutná Hora x Kanonýři Kladno 1:3 (0:1, 0:0, 1:2).Branka KH: 27. Beranová.

V prvním zápase nás čekal papírově lehčí soupeř, kterého bychom měly přehrát, přesto jsme soupeře podcenily. Od začátku jsme se nedržely pokynů našeho trenéra, prohrávaly jsme většinu osobních soubojů, propadaly jsme v obraně a navíc jsme nehrály jako TÝM, proto po skončení zápase svítil na tabuli výsledek 3:1 pro soupeře, zápas proto hodnotím jako velice katastrofální. -Kateřina Voldřichová -

FbŠ Bohemians B x FBC Kutná Hora 8:2 (2:0, 3:1, 3:1). Branky KH: 16. Němcová (Trpišovská), 25. Trpišovská. Ve druhém zápase nás čekal mnohem těžší soupeř. I přesto se nám alespoň trochu vrátila chuť do hry.

Začaly jsme do hry dávat více energie a byly jsme více zapálené. Vyhnout se porážce jsme ale nedokázaly, pořád jsme měly problém s bráněním protivníka. Sice jsme domů body nepřivezly, ale z tohoto zápasu máme rozhodně lepší pocity, než z prvního.Sestava K. Hory: Matoušková - Voldřichová, Málková, Blahníková, Jelínková, Němcová, Forštová, Kršňáková, Trpišovská, Kutilová, Beranová, Šubrtová. -Bára Málková -

STARŠÍ ŽÁCI FBC KH BYLI NA DOMÁCÍ PALUBOVCE STOPROCENTNÍ! Na posledním turnaji se až v nájezdech rozhodlo o tom, že starší žáci Kutné Hory nepostoupí do 5. koše. Nicméně z důvodu pořádání se v Kutné Hoře hrál právě 5. výkonnostní koš a kutnohorský tým ukázal, že má na to hrát výše a pro jistotu celý turnaj vyhrál.FBC Kutná Hora – Opencamps Tatran Střešovice 5:2.

Kutná Hora měla výborný vstup do zápasu, první branku vstřelila už po pěti odehraných vteřinách. Do poločasu pak Kutnohorští přidali ještě tři branky a do druhé půli vstupovali se čtyřbrankovým náskokem. Ve druhá části ale polevili v koncentraci, přesto si však připsali úspěšný vstup do turnaje.

FBC Kutná Hora – DDM Horní Počernice ORKA 4:2. V první polovině viděli přítomní diváci po jedné brance na obou stranách. Ke druhému vítězství ve skupině zavelala Kutná Hora na začátku druhého dějství.

Nakonec přidali Kutnohorští ještě dvě branky a po zásluze postoupili do finále.Finále: FBC Kutná Hora – Viking TJ Kobylisy 6:5 pn. Finále se herně Kutné Hoře nepovedlo, přesto jej dovedla do vítězného konce.

Vítězství se ale nerodilo lehce, v první části vytěžily Kobylisy z minima maximum a na začátku druhého poločasu šly dokonce do tříbrankového trháku. Poté ale začala stíhací jízda domácího výběru, který třemi gól v rychlém sledu poslal utkání do nájezdů.

V nich rozhodla až třetí série, rozhodující trefu obstaral Jakub Martínek.Hodnocení trenéra Kutné Hory – David Holub: Nemůžu turnaj hodnotit jinak než pozitivně, samozřejmě chyby se najdou pokaždé, ale já mám celkově ze hry moc dobrý pocit.

Navíc jsme na rozdíl od minulého turnaje zvládli nájezdy, i když to byly nervy. Chtěl bych pochválit všechny, ale musím zdůraznit výkon našich golmanů. Oba předvedli dobré výkony a Vojta Franc navíc zazářil při nájezdech.

Kuba Franc ukázal jak moc kvalitní obránce je a kdyby mě někdo nutil vybrat nejlepšího hráče turnaje, tak vyberu bez váhání právě jeho. A ještě bych chtěl zmínit výkon Šimona Trpišovského, ještě jako mladší žák zvládl turnaj na jedničku, ve finále navíc přidal dvě branky a výrazně přispěl k výhře.

Sestava K. Hory: Hradil, Franc V., Kodaj, Holub, Franc J., Malina, Liberský, Němec, Martin, Martínek, Trpišovský, Matucha a Vašíček. 2. liga žen se přehoupla do své poslední třetiny.

KUTNOHORSKÉ FLORBALISTKY SE POHYBUJÍ NA HRANICI SESTUPU, S 21 BODY DRŽÍ POSLEDNÍ NESESTUPOVÉ MÍSTO. V zápasech Kutné Hory moc branek nepadá.

Mančaft trenéra Chalupy sice patří ke špičce nejlépe bránicích týmů, ale na druhé straně je druhý nejhůře skórujícím týmem soutěže. Wizards DDM Praha 10 x FBC Kutná Hora 4:3 pn (1:2, 0:1, 2:0). Branky KH: 11.Baťhová (Němcová), 14. Dubská N. (Dubská M.), 20. Dubská M.

Tento zápas byl herně vyrovnaný, jak je vidno z výsledku 3:3 po doběhnutí základní hrací doby. Nakonec rozhodla šikovnost protihráček v nájezdech, které nejsou naší silnou stránkou. FBC Kutná Hora x Prague Tigers 1:4 (1:1, 0:1, 0:2).

Branka KH: 1. Dubská N. (Baťhová). Zápas se třetím týmem tabulky začal dobře - úvodní gólovou střelou od Natky Dubské. Poté už šel náš výkon z kopce. Náš tým byl nekoncentrovaný a hráčky z Prague Tigers naše chyby trestaly.

Sestava K. Hory: Petráková - Dubská M., Dubská N., Charvátová, Šimůnková, Novotná, Němcová, Moravcová, Knížová, Fousová, Baťhová. -Nikola Knížová-

TŘETÍ ROČNÍK NOČNÍHO BĚHU V ČÁSLAVI. Koná se 5. dubna. Hlavní závod na 4 kilometry odstartuje z atletického stadionu ve 20 hodin.

Autor článku: florbalové zprávy připravil Jaroslav Bochníček, vy