Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 23. ledna 2019
logo

Aktuální sportovní výsledky mužstev i jednotlivců kutnohorského a čáslavského regionu

Publikováno: 12.12.2018 v 10:00
Rubrika: Sport

OSLABENÍ HÁZENKÁŘI SPARTY KUTNÁ HORA NEUDRŽELI ŠESTIGÓLOVÝ NÁSKOK. Kutná Hora - Pardubice 23:28 (15:9). V posledním domácím utkání sezóny v hale Klimeška hráli druholigový zápas Kutnohořané bez Šimůnka, Brože, Horáka a Hájka, přesto v poločase vedli.

Po přestávce se jim však zcela přestalo dařit střelecky a favorit nejen vyrovnal, ale zápas zcela otočil. Sestava a branky K. Hory: Filip, Červenka, Fojta - Pugliese 5, Pícha 5, M. Veselý 4, P. Polívka 3, Hovorka 2, Falge 1, Jeníček 1, Š. Veselý 1, Petránek 1. Trenér Vít Šnajdr.  Diváků: 96.

ČÁSLAVŠTÍ HOKEJISTÉ DALI TŘINÁCT GÓLŮ! Čáslav - M. Boleslav B 13:5 (5:2, 5:1, 3:2). Domácí měli první šanci, ale to bylo nadlouho vše. Čáslavanům se střelecky dařilo a boleslavská rezerva se do hry dostala až v závěru třetiny. Chvíli to vypadalo na drama, ale pohoda a střelecká chuť hostů dominovaly. V závěrečné třetině se už jen kosmeticky upravovalo až k v titulku zmíněné třináctce.

Jedním z nejlepších Čáslavanů byl T. Pipek (na konto si připsal 4 góly a krvavé zranění v obličeji). Branky a asistence hostů: 6. Kůrka, 8. T. Pipek (Borovanský, L. Svoboda), 8. Kraučuk (Křišťan, Šulc), 19. Kraučuk (L. Muras, Janata), 19. Ježek (M. Pipek), 29. Sladký (Borovanský, T. Pipek), 35. T. Pipek (Sladký, Borovanský), 37. Kůrka (Ježek), 37. T. Pipek, 39. Navrátil (M. Pipek), 47. Navrátil (M. Pipek), 58. M. Pipek, 59. T. Pipek (Sladký).  Diváků: 303. Čáslav: Vich - L. Svoboda, Lang, Borovanský, T. Pipek, Sladký - Janata, Šulc, Křišťan, L. Muras, Kraučuk - Šlejtr, Kůrka, M. Pipek, Ježek, Navrátil - Jiří Vlach. Trenér Tomáš Topol (s předčasnou nadílkou – jak jinak – spokojený).

VÍCE BOJE NEŽ HOKEJE V ZÁPASE S POPOVICEMI. SK SRŠNI Kutná Hora – Slavoj Velké Popovice   3:5  (2:1, 0:0, 1:4). Od úvodu zápasu jsme na ledě sledovali spíše zmatek, než pohledný zápas.

S mírným náskokem jsme nastoupili do třetí třetiny, ale  výkon domácích  nepatřil mezi dobré, ani soupeř neoplýval herní pohodou, nicméně výhra v této bitvě připadla soupeři. Příští zápas odehrajeme na vlašimském ledě v neděli 9. prosince od 17:30 hodin.

Sestava:  Jelínek David, Pekař, Chmelař, Havelka, Švejda Pavel, Siváček, Vaněk, Švejda Petr, Beran, Rudolfský, Dytrych, Jelínek Matouš, Jiráň, Tvrdík Jan, Šváb Michal, Javůrek, Tvrdík Jiří, Sádlo, Socha. Trenér:   Stanislav Bednář. Branky: Beran 2x, Chmelař. -zdeněk jelínek-

ROLI FAVORITA ŠACHISTÉ KUTNÉ HORY NESPLNILI:  Ve 4. kole 2. ligy D Sparta Kutná Hora A v domácím prostředí překvapivě prohrála se Sokolem Kolín 3,5 - 4,5. Za Kutnou Horu vyhrál pouze Daneš, remizovali Karásek, Seidl, Polák, Keller a Vrkota.16. 12.  2018 se Sparta Kutná Hora utká v Pardubicích s místním Rapidem. Tabulku vede Moravská Slávia B s 12 body, 2. Chotěboř (10), 3. Ořechov (9), atd.  Sparta KH má 4 body, stejně jako Kolín, poslední Chrudim 2.  -Miloš Štolba-

KUTNOHORŠTÍ BASKETBALISTÉ VENKU DVAKRÁT PROHRÁLI. Chyběli jim Němeček, Málek, Říhovský, Hlavička, Dáňa, obě utkání odehráli  v sedmi lidech.Chrudim - Kutná Hora 88:54 (15:12, 35:30, 62:46). Rozhodla třetí čtvrtina, kdy si Chrudim vytvořila náskok 18 bodů. K. Hory: Vokál 18 (1), Kocourek 13 (1), Prušinovský 12 (1) Koláčný 9 (1), Hodač 2, Aufrecht, Koláčný. Pardubice - Kutná Hora 77:58 (21:19, 50:44, 63:67).  Na hostech se v závěru projevila únava,  7 hráčů je na soupeře, který jich střídal 10, příliš málo.

Body K. Hory: Kocourek 18, Matějka 15, Hodač 10, Vokál 9 (1), Prušinovský 5 (1), Koláčný 1, Aufrecht.  -petr kratochvíl-

FOTBALOVÉ PŘÍPRAVKY. Turnaj OFS v kutnohorské hale BIOS vyhrála Sparta Kutná Hora A, 2. Červené Janovice, 3. Chotusice, 4. Tupadly, 5. Suchdol, 6. K. Hora B.

KARATE VAKADO NA HISTORICKY POSLEDNÍ VÁNOČNÍ CENĚ MLADÉ BOLESLAVI. První prosincovou sobotu vyrazila na 25. ročník „Vánoční ceny Mladé Boleslavi v Karate mládeže“ početná devítičlenná skupina závodníků ze soukromé školy karate VAKADO. Obsadili jsme kategorie kata i kumite, zastoupení našich chlapců a dívek bylo vyrovnané a startovali jsme ve všech věkových kategoriích.

Přivezli jsme stříbro a bronz v kumite (zápas).S nostalgií jsme vyslechli nečekanou informaci organizátora Bc. Ladislava Mareše – tento ročník závodů prohlásil za poslední.  Ukončil tak po čtvrt století tradici závodů.

Také závodníci VAKADO se zúčastňovali těchto velkolepých divadel, kde se setkávaly v mikrokosmu mladoboleslavské sportovní haly stovky závodníků. Děkuji všem devíti závodníkům za účast, úspěšným za medaile, rodičům, sponzorům a městu Kutná Hora za podporu.  -Jan Vališ, trenér-

VÝHRA ČÁSLAVSKÝCH HOKEJISTŮ NA LEDĚ TRADIČNÍHO SOUPEŘE. Žabonosy - Čáslav 1:3 (1:2, 0:0, 0:1).  Hosté vedli  už v 1. minutě, domácí však rovněž brzy vyrovnali. Přesto Čáslavané ještě do sirény opět vedli a po bezgólové druhé třetině přidali ještě jednu branku. Měli šance i na vyšší výhru, ale do černého se už netrefili ani z těch nejvyloženějších.

Čáslav: Vich - L. Svoboda, Lang, Sladký, T. Pipek, Borovanský - Bílek, Navrátil, Ježek, L. Muras, Křišťan - Kůrka, Šlejtr, Jiří Vlach, Navrátil, M. Pipek. Trenér Tomáš Topol. -res-

Autor článku: Vítězslav Hospes