Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je neděle, 15. září 2019
logo

Aktuální sportovní výsledky jednotlivců i mužstev kutnohorského regionu

Aktuální sportovní výsledky jednotlivců i mužstev kutnohorského regionu
Foto: SRŠNI
 
Publikováno: 2.12.2018 v 12:00, Aktualizováno: 30.11.2018 v 12:00
Rubrika: Sport

ČÁSLAVŠTÍ JUDISTÉ  5. NA DOROSTENECKÉ LIZE ČR 2018.   V sobotu 24. listopadu 2018 se uskutečnilo 2. kolo finálové skupiny Dorostenecké ligy.

Pod hlavičkou čáslavského judistického oddílu nastoupil středočeský tým v tomto složení: do 55 kg Jonáš Plocar (Kladno), do 55 kg Marek Novák (Kralupy n. Vlt.), do 60 kg Jiří Nováček (Čáslav), do 66 kg Jan a Jaroslav Tobiškovi (Čáslav), Matěj Havel (Příbram), do 73 kg Adam Kopecký (Ml. Boleslav), Stanislav Holobrada (Příbram), do 81 kg Marek Sojka (Kladno), do 90 kg Martin Šedivý (Čáslav), Puc František (Příbram).

Jak se tomuto týmu vedlo popsal trenér čáslavských judistů Martin Horský: "Odjížděli jsme na finálové kolo s jasnou představou potřebných čtyř vítězství a tým Litoměřic dvou vítězství tak, abychom obsadili celkové 3. místo.

V prvním zápase jsme se utkali s Prahou, kde vše nasvědčovalo tomu, že bychom mohli zvítězit 5:3. Výsledek byl však přesně obrácený v náš neprospěch. Ve dvou důležitých zápasech naši závodníci neodvedli svou práci s plným nasazením. Následně jsme porazili Olomouc a Litoměřice.

S brněnským týmem jsme podlehli a na závěr slavili vítězství nad Libercem." Středočeský tým vybojoval tedy 3 vítězství. Stejně se vedlo Litoměřicím. "Všechny predikce byly pryč. Odjížděli jsme s 5. místem, ale to je naše nevypočitatelně krásné judo! Nejdříve jsem byl naštvaný a nespokojený, ale pak jsem s pokorou začal vzpomínat jak bych byl za takové výsledky ještě před lety šťastný a vděčný!" uvedl Horský.

"Dorostenecká liga je nejvyšší republikovou soutěží družstev. V roce 2012 vybojovala první generace našich odchovanců kvalifikační postup. Byla to tehdy euforie! Dnes již patříme k týmům, se kterými se počítá. Jsme vždy součástí finálové skupiny.

Ve sbírce republikových medailí máme i jednu z DL.", řekl Horský a na závěr uvedl: "Mám obrovskou radost když vidím, jak dnes Ráca (Rackovský) jde svou cestou trenéra desítky kilometrů od Čáslavi.

Jak můj syn Matěj a naši dorostenci začínají vést děti v Čáslavi.. Pak pochodeň, kterou mi předali mí trenéři, se povedlo předat dál. Teď ji ještě chvilku poneseme spolu. Pak už se my starší budeme jen dívat a radovat se jak jsou "naše děti" úžasné. -katka dlouhá- 

RADEK SŇOZÍK MEZI KUTNOHORSKOU MLÁDEŽÍ. OFS Kutná Hora spolu s  s Fotbalovou akademií Radka Sňozíka zorganizoval 22. listopadu na UT v Kutné Hoře pro fotbalovou mládež  ukázku gólmanského tréninku.

Někdejší legenda pražských Bohemians samozřejmě měla nastupující generaci (nejen z Kutné Hory, ale i z okolí) co ukázat, z akce vyplynulo, že ji lze dle zájmu opakovat.

HOKEJOVÁ ČÁSLAV: NÁVRAT K LEPŠÍM ČASŮM? Čáslav - Velké Popovice 7:1 (0:0, 4:0, 3:1). Po dvou zaváháních se Čáslaváci dali dohromady a soupeři nasázeli sedm gólů! První třetinu asi brali jako „zahřívací“, ale v druhé se probrali a ve třetí vysoké vítězství potvrdili.

Zásadní byl návrat k bojovné, obětavé a zodpovědné hře, důraz v soubojích a touha po bodech. Příště hrají Čáslavští opět doma, v sobotu 1. prosince od 17.00 s Ml. Boleslaví B a chtějí návrat ke kvalitním výkonům i výsledkům potvrdit.  

Branky a asistence: 27. Kraučuk, 28. Borovanský (T. Pipek), 36. Sladký (L. Svoboda, T. Pipek), 40. L. Muras (Šulc), 45. T. Pipek, 48. T. Pipek (Sladký, Borovanský), 59. Borovanský (T. Pipek) - 60. Kučera (Freisler). 

Diváků: 295. Čáslav: Vich - L. Svoboda, Lang, Borovanský, T. Pipek, Sladký - Janata, Šulc, Křišťan, L. Muras, Kraučuk - Šlejtr, Kůrka, Ježek, Jiří Vlach, M. Pipek. Trenér Tomáš Topol.

OPTICKY TO BYLO VYROVNANÉ.  HC Poděbrady - SK SRŠNI Kutná Hora  třetiny (1:0, 3:1, 1:1)  5:2. Do zápasu změnil trenér sestavu. Suchý je po operaci ramene mimo hru,zkušený Rudolfský dostal mladá křídla Dytrycha s Beranem, Siváček na centru 3. útoku dostal na křídla Michala Švába s Javůrkem, v první obraně nastupuje Chmelař s Grauerem.

Přes velmi aktivní přístup Sršňů, (dokládají ho statistika střelby i úspěšné počínání na buly a oba  góly v přesilovkách) jsme nestačili na výrazně důraznější domácí tým. 

Příští zápas odehrajeme na doma s Velkými Popovicemi v sobotu 1. 12. od 17:30. Sestava:  Jelínek David, Pekař, Chmelař, Grauer, Křeček, Švejda Pavel, Havelka, Vaněk, Beran, Rudolfský, Dytrych, Jelínek Matouš, Jiráň, Tvrdík Jan, Šváb Michal, Siváček, Javůrek, Tvrdík Jiří, Sádlo. Trenér:   Stanislav Bednář. Branky: Beran, Matouš Jelínek. -Zd. Jelínek-

STARŠÍ ŽÁCI FLORBALOVÉHO ODDÍLU FBC KUTNÁ HORA ZÁPOLILI V  ŠESTÉM VÝKONNOSTNÍM KOŠI.  FBC Kutná Hora x Florbal Neratovice 5:1Do prvního zápasu jsme vstoupili vlažně, opatrně a chvíli nám trvalo, než si sedla nově poskládaná sestava.

Poté jsme již na hřišti dominovali. Branky KH: 2 Kodaj, Holub Adam, Vašíček, Martin. Kanonýři Kladno B x FBC Kutná Hora 6:2. O poznání těžší soupeř. Opět nám nevyšel vstup do utkání a rychle jsme prohrávali 3:0. Branky KH: Kodaj, Vašíček. Technology Florbal MB White x FBC Kutná Hora 2:3.

Do zápasu o třetí místo, jsme si přenesli to lepší z předchozích dvou zápasů. Přidali jsme na důrazu a nedovolili hrát Mladé Boleslavi hru, kterou se prezentovala v základní skupině. Tentokrát se ujal větší počet střel včetně té dalekonosné těsně před koncem od Nováka. 

Branky KH: 2 Kodaj, Novák. Sestava Kutné Hory: Zlatohlávek, Hradil - Franc Jakub, Kodaj, Trpišovský, Novák, Crkal, Holub Adam, Vaněk, Beil, Vašíček, Martin. -Václav Rejna-  

ELÉVOVÉ ZAZÁŘILI. Elévové FBC Kutná Hora odehráli poslední zápasy v tomto roce, další turnaj mají na programu na začátku ledna na domácím hřišti v Klimešce! ELÉVOVÉ ORLOVÉOrlové ve druhém koši znovu hráli finále, ve kterém byli 15 sekund od postupu mezi nejlepších šest družstev v soutěži. I přes smolnou koncovku finálového utkání odehráli Orlové výborný turnaj.

Mimořádně se turnaj povedl Kubovi Hyhlíkovi v bráně a Jirkovi Švejnohovi s Matějem Kůrkou, kteří si v útoku perfektně vyhověli. Výsledky: FBC Kutná Hora Orlové x FC Bučis Team Black 8:6, FBC Kutná Hora Orlové x FBC Draci Čerčany 13:3, FBC Kutná Hora Orlové x Wizards DDM Praha 10 Gold 7:8 pn. Sestava a branky: Jakub Hyhlík (G) – Jan Dušek (2), Jiří Švejnoha (4), Matěj Kůrka (9) – Michal Dastych, Marek Dobeš (1), Matouš Klouček (3) – Radek Votava, Jaroslav Paďouk (8), Ondra Hynek (1). -Pavel Janeček-

ELÉVOVÉ ORLÍCI V 5. kole zavítali Orlíci na pražskou Děkanku. V prvním zápase narazili na "staré známé" Prague Tigers Orange, které dokázali letos již dvakrát přehrát. I tentokrát měli Orlíci od začátku zápas pod kontrolou a po slibném poločasovém skóre 4:1 utkání nakonec skončilo jistým vítězstvím 9:4.

Ve druhém utkání Orlíci nastoupili proti florbalistům z Říčan. Zápas byl od počátku velice vyrovnaný. Po jednogólové ztrátě v polovině utkání (2:3) dokázali kluci zápas otočit a v dramatickém závěru ubránili vítězství 6:5.

Poslední utkání přineslo reprízu finále ze 3. kola, kde Orlíci narazili na sparťanský tým LOGPRO. Přes vysokou porážku na předešlém turnaji se kluci pustili do soupeře bez respektu a zaslouženě vyhráli  10:5. 

Těšíme se se všemi na shledanou v novém roce, 12. ledna na domácím turnaji na Klimešce. Sestava: David Hájek, Jakub Skýva, Jakub Toman, Jaromír Načeradský, Marek Dojčiak, Matyáš Kaizner, Patrik Vodička, Pepa Pokorný, Radim Kamenář, Tonda Janeček, Viktor Veselý. -Radek Toman- , florbalové zprávy jb, vybral: hos-

Autor článku: Vítězslav Hospes
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Na WC „U Žáby“ si počkáme, ale nepoděláme se z toho!Dny českého zemědělství v okrese Kutná Hora veřejnost uvítalaPetr Vinc Havlíček, zpívající režisér a jeho debutové album “Srdcolam“Kutnohorské reality - nová realitní kancelář v Kutné Hoře
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM