Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 14. listopadu 2018
logo

Aktuální sportovní výsledky celků i jednotlivců našeho regionu

Publikováno: 7.11.2018 v 11:00
Rubrika: Zpravodajství

HOKEJOVÉ DERBY ROZHODLA  AŽ TŘINÁCTÁ SÉRIE NÁJEZDŮ! Kutná Hora - Čáslav 2:3 sn (0:0, 2:2, 0:0). Hosté byli favoritem, ale na to se v derby „nehraje“. Závary se střídaly, branky padaly až ve druhé třetině, kdy Sršni šli do vedení, hosté otočili a zhruba dvacet sekund před koncem domácí přece jen srovnali, drama vrcholilo, ale třetí gól už rozhodčí neodpískali.

Třetí třetina byla víc bojem než pohlednou hrou, srdnatí kutnohorští mladíci se zdárně bránili a střetnutí dospělo do prodloužení (v němž si oba celky zahrály přesilovku, nicméně gól už nepadl). V nájezdech byla úspěšnější Čáslav, její kapitán Janata ve 13. sérii ten svůj proměnil, zatímco domácímu Dytrychovi se to nepodařilo.

Trenéři obou celků se shodli v tom, že šlo o zajímavé, pro fanoušky přitažlivé utkání (sledovalo ho více než 400 diváků) a nešetřili slovy uznání nad výkonem soupeře. Branky: 21. Dytrych, 40. M. Jelínek – 32. Navrátil, 37. Bílek.  K. Hora: D. Jelínek - Grauer, Chmelař, Javůrek, Beran, Dytrych - Švejda, Křeček, M. Jelínek, D. Jiráň, Jan Tvrdík - Havelka, Vaněk, Rudolfský, Siváček, Šváb (Kunášek - Plíhal, Jiří Tvrdík I, Socha, Sádlo).

Trenér Stanislav Bednář. Čáslav: Vich - Bílek, Lang, Borovanský, L. Muras, Sladký - Janata, Šulc, Křišťan, T. Pipek, Kraučuk - Šlejtr, Kůrka, M. Pipek, Ježek, Navrátil - L. Svoboda, Procházka, Jiří Vlach. Trenér Tomáš Topol. ZA 5 MINUT VEDLI, TĚSNĚ PŘED KONCEM PROHRÁLI. Benátky n. J. - Čáslav 3:2 (2:1). Vančura po brejku otevřel skóre, ale Benátky brzy vyrovnaly a ještě v první půli šly do vedení.

Po přestávce byli hosté dlouho lepší a srovnali po rohu, jenže pár minut před koncem inkasovali ze standardky a domů se vrátili bez bodu. V divizní tabulece je čelo „nadupané“: Po 26 bodech mají Čáslav a V. Hamry, 25 Benátky, 24 Pardubice B, atd.  Branky: 14. Mžič, 27. Kocourek, 88. Gidion - 5. Vančura, 66. Hannich. Čáslav: Kubát - Skokan, J. Petrů, Mráz, Kunášek (89. Růžička) - Mlynka (87. Strnad), Vebr (46. T. Kopp), Vančura, Vocel (25. Kořínek), Hannich - Jícha. Trenér Radim Truksa.

FOTBALOVÁ LEKCE V LORCI. Kutná Hora – Vykáň 1:3 (1:2). Domácí bez Wolfa, hosté s bratry Jarolímovými (Lukáš i David pořád mají na o hodně víc, než krajský přebor). Kacafírek dostal brzy Spartu do vedení, ale to bylo od Kutnohořanů vše. Branky: 7. Kacafírek – 23. Kasík, 26. Vobořil, 52. Dalekorej. Diváků: 120.  Kutná Hora: Malý – Marek, Franc, Filipec, Saulich – Semrád – Rosendorf (66. Matoušek), Piskač, Nekvinda – Hradílek (81. Procházka) – Kacafírek. Trenér Radek Kulhánek.

ŠACHISTÉ NA FAVORITA NESTAČILI. Ve 2. kole 2. ligy D nestačila Sparta Kutná Hora A na favorita skupiny Moravskou Slavii Brno B. V Brně nakonec prohrála po statečném výkonu 2,5 - 5,5. Za Kutnou Horu remizovali Černovský, Vrkota, Štolba, Běloušek a Kopecký. 18.11. 2018 přivítá Sparta Kutná Hora tým Caissa Pivovar Dalešice. -miloš štolba-

KUTNOHORSKÝ NOVÁČEK II. LIGY HÁZENÉ POŘÁD NEPOZNAL PROHRU A PO 6 KOLECH VEDE! 2. liga mužů: SPARTA - JISKRA Třeboň 35:29 /17:11/. Hosté byli v minulém ročníku v 2. lize druzí (nešlo tedy o žádnou selanku).

SPARTA však tradičně rozehrála utkání skvěle, v 5.minutě vedla 4:0, v 8.minutě 5:1, v 11.minutě 8:2 a v 16.minutě 10:4, podobně to vycházelo v úvodu druhé půle.  45 minut  odchytal výborně Filip, zbytek Červenkakterý si tentokrát připsal 13 zákroků a měl úspěšnost 40,6%.

Zbývajících 15.minut odchytal Červenka, v poli předved celý tým velmi spolehlivý výkon Za předvedený výkon i konečný výsledek zaslouží celý kolektiv SPARTY velkou pochvalu,  téměř 150 diváků /zatím nejvyšší návštěva na domácím druholigovém utkání/ ho odměnilo zaslouženým potleskem.

SESTAVA a BRANKY: Červenka /br/, Filip /br/ - Pícha 6, Pugliese 6, Šimůnek 5, Polívka P. 4, Falge 3, Hovorka 3, Petránek 3, Hájek 2, Jeníček 2, Brož 1, Veselý M. a Veselý Š. Trenér: Šnajdr Vít. V 7.kole 2.LIGY mužů JVČ čeká kutnohorský tým další těžký soupeř z Jižních Čech, v sobotu 10.listopadu hraje od 19:30  v hale  LOKOMOTIVY České Budějovice. -petr vobořil-

FLORBALOVÉ ZPRÁVY: DOROSTENCI PROHRÁLI A ZVÍTĚZILI.  FBC Kutná Hora x FATPIPE TRAVERZA Chodov 1:5 (0:3, 1:1, 0:1). Branka K. Hory: 25. Danda. Chodov byl v zápase lepším týmem, diktoval tempo hry a od úvodu si šel za vítězstvím. OLYMP FLORBAL x FBC Kutná Hora 2:6 (0:0, 2:1, 0:5). Branky K. Hory: 18. Beil (Holub), 34. Kodaj (Franc V.), 35. Kodaj (Franc V.), 39. Svoboda, 41.

Danda, 44. Kodaj. Třetí třetina už byla zcela v režii Kutné Hory, která začala proměňovat své šance. Hattrickem se blýskl Kodaj. Sestava K. Hory: Franc V., Zlatohlávek - Holub, Pavlas, Němec M., Beil, Danda, Svoboda, Martin, Bartůněk, Franc J., Malina, Smitka L., Kodaj, Měšťánek. PO 8 zápasech je z toho zatím 7. místo s 10 body.

ORLÍČCI URVALI DALŠÍ BEDNU! V sobotu 3. listopadu odehráli Orlíčci (přípravka) FBC Kutná Hora druhý turnaj sezóny a po minulém stříbrném umístění si tentokrát odvezli bronzové medaile. FBC Kutná Hora – SK Benešov 1:13. Hned první gól vstřelil výtečný Marek Lorenc, bohužel to byl jediný gól nejmenších Kutnohořanů.

FBC Kutná Hora – Florbal MB White 11:2. V druhém zápase  se blýskl Karel Liberský pěti góly a zdatně mu sekundoval z obrany Tobiáš Trendl se třemi góly. Výhra znamenala postup do boje o 3. místo. FBC Kutná Hora – FBC Draci Čerčany 13:2. V tomto duelu se gólově prosadilo hned pět hráčů, nejvíce branek vsítil Martin Trpišovský.

Kutnohorská přípravka dovedla zápas do vítězného konce a obsadila třetí místo. Kutná Hora tak opět ukázala, že ve třetím výkonnostním koši není omylem a má ambice nakouknout do koše prvního. Je dobré, že se prosazuje velké množství hráčů a hráči kteří začínají, rychle zapadají do týmu. Avšak nejdůležitější věcí je radost ze hry a tu Orlíčci určitě mají.

ŽENY ZÍSKALY PRVNÍ  VÝHRU V  SEZÓNĚ. FBC Kutná Hora x ACEMA Sparta Praha 4:1 (0:0, 1:1, 3:0). Branky K. Hory: 17. Horáková (Filipová), 32. Francová (Novotná), 41. Dubská N. (Knížová), 45. Šimůnková (Dubská N.). Ivanti Tigers Jižní Město B x FBC Kutná Hora 7:6 (1:1, 4:2, 2:3) Branky K. Hory: 12. Dubská M. (Výborná), 18. Francová (Němcová), 20. Dubská N. (Knížová), 37. Horáková (Výborná), 43. Filipová (Horáková), 45. Dubská N. (Výborná).

Sestava Kutné Hory: Neumanová, Petráková - Dubská M., Dubská N., Vojáčková, Šimůnková, Novotná, Horáková, Francová, Němcová, Filipová, Moravcová, Knížová, Výborná, Fousová, Baťhová.  -jb-,

SPORTOVNÍ HALA KLIMEŠKA BYLA ZCELA ZAPLNĚNA!  Nestává se zase tak často, aby sportovní fanoušek mohl v Kutné Hoře vidět utkání nejvyšší házenkářské soutěže a aby v něm figuroval Kutnohořan.

Tomu odpovídal i vysoký počet diváků ve sportovní hale Klimeška, kteří v sobotu 3. listopadu vytvořili „domácí prostředí“ pro Duklu Praha, která vysoko porazila Handball Brno (a v jejím týmu si zafandili i kutnohorskému odchovanci Ondřeji Šimůnkovi – ten podle možností na tzv. „střídavý start“ stále ještě vypomáhá svému mateřskému oddílu).

Shodné hodnocení diváků: Skvělý zážitek! A DALŠÍ SKVĚLÝ ZÁŽITEK PŘIPOMÍNÁ MANAŽER SPORTOVNÍ HALY KLIMEŠKA MICHAL VAVÁK: Už ve čtvrtek 8.11.2018 dorazí na Klimešku zřejmě nejočekávanější tréninkový kemp roku – REPREZENTAČNÍ VÝBĚR FLORBALISTŮ Z THAJSKA, který se zde bude připravovat na letošní mistrovství světa konané v prvním prosincovém týdnu v Praze.

Klimeška nabídne Thajcům kompletní zázemí, tedy dva tréninky denně, celodenní stravování a  ubytování přímo v objektu haly.Víkend 10. – 11. listopadu bude ryze florbalový, spolu s Thajci dorazí poprvé na Klimešku i český reprezentační tým florbalistů na vozíku.

To bude určitě i generálka a osahání haly pro playoff ligy florbalistů-vozíčkářů v květnu 2019. A 17. listopadu Thajce vystřídá  BASKETBALOVÉ SOUSTŘEDĚNÍ ŽENSKÉHO UNIVERZIÁDNÍHO TÝMU ČR pod vedením trenérů Daniela Kurucze a Ivana Zachary,  v neděli 18. listopadu opět korfbal a druhý turnaj kolínského korfbalového týmu, hrajícího první ligu.

Autor článku: Vítězslav Hospes