Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je úterý, 18. června 2019
logo

Aktuální sportovní výsledky a programy v našem regionu

Publikováno: 4.4.2019 v 8:00
Rubrika: Sport

MISTREM AKHL JSOU DEVILS. Ve finále na závěr Amatérské kutnohorské hokejové ligy na ZS v Kutné Hoře rozhodly až samostatné nájezdy, Devils v záíkladní hrací době vyrovnali na 4:4, rozhodující nájezd proměnil Martin Vondra. DOMÁCÍ DRŽELI S LÍDREM DLOUHO KROK. Kutná Hora – Lhota 0:1 (0:0).

Hodně vyrovnaný zápas téměř bez šancí, o výsledku a přídělu bodů rozhodla standardka pět minut před koncem, kterou vedoucí tým tabulky zahrál výborně a domácí zaspali.

Diváků: 120. Kutná Hora: Malý – Matoušek, Exner, Franc, Saulich – Semrád – Nekvinda (87. Cimr), Piskač, Wolf (88. Marek) – Kulhánek (76. Hradílek), Kacafírek. Trenér Radek Kulhánek. Příště: 6.4. od 16.30 Poříčí n/S – Kutná Hora.

ČÁSLAVÁCI INKASOVALI OPĚT TĚSNĚ PŘED KONCEM. Velké Hamry – Čáslav 3:2 (1:1).  V první půli domácí promarnili několik šancí, z první hostů hned inkasovali a dokázali vyrovnat. Druhá půle byla vyrovnaná, oba týmy skórovaly z penalty a minutu před koncem  po nedůslednosti Čáslaváků bylo rozhodnuto.

Branky: 23. Linka, 73. pok. kop a 89. Radzinevičius – 40. Jícha, 57. Vančura pok. kop.

Diváků: 120. Čáslav: Kubát – Skokan, Mráz, Kunášek, Hannich – Richard (88. Dastych) – K. Petrů (73. Strnad), Vocel, Vančura, Kopp (88. Ronovský) – Jícha. Trenér Radim Truksa.

Příště: 7. 4. od 16.30 FK Čáslav – SK Český Brod. S POSLEDNÍM VÝHRA AŽ NA PENALTY. Čáslav B – Úvaly 2:2 (2:1), pok. kopy 8:7. Domácí rychle vedli 2:0, v druhé půli zahodili spoustu šancí a smolně inkasovali vyrovnávací gól.

Trenér domácích (a nebyl sám) si stěžoval na „exhibici“ rozhodčích, o bodech rozhodly penalty. Čáslav B: Karban – Dastych, Vajgl (46. Pavlík), Svoboda, Lebduška – Zoufalý (82. Vrána), Trekoval (46. Plíhal), Čuchal, Strnad (61. Plachý) – Ronovský, Uher. Trenér Jakub Svoboda.

Příště: 6.4. od 15.30 Vlašim B – Čáslav B. ZÁVĚR SEZÓNY NA ZS KUTNÁ HORA: MEMORIÁL JIŘÍHO VONDRÁKA. Mezi šesti týmy AKHL kralovali Vikingové, kteří ve finále zdolali celek Mamut 7:4. Nejlepším útočníkem byl určen Vít Čureja, obráncem Václav Rytíř, brankářem Lukáš Kyjovský.

DVĚ FLORBALOVÉ VÝHRY! FBC Kutná Hora x TJ Sokol Královské Vinohrady 4:1. Branky K. Hory: 4. Procházková (Forštová), 17. Trpišovská (Němcová), 27. Trpišovská (Blahníková), 29. Blahníková (Němcová). V prvním utkání jsme si dokázaly, že na to máme.

Týmovým a bojovným výkonem jsme získaly zaslouženě první 3 body. Náš úkol byl tak polovičně splněn. FBC Pitbulls Kolín: Pitbullačky x FBC Kutná Hora 2:3.

Branky K. Hory: 1. Beranová (Šubrtová), 4. Beranová (Němcová), 28. Trpišovská (Němcová). Druhý derby zápas už byl o něco těžší. Bylo to vidět i tempem zápasu, které se zvýšilo. Po první třetině bylo skóre zápasu 2:1 pro nás a hra obou týmu vyrovnaná. I soupeř si dokázal vytvořit mnoho šancí.

Ve třetí třetině se soupeři podařilo dorovnat na 2:2. Poté si náš tým vzal dvě a půl minuty před koncem oddechový čas, abychom se srovnaly a uklidnily. Timeout přinesl své ovoce a naše hráčka Natálie Trpišovská vstřelila rozhodující branku a upravila skóre na 3:2.Z celého turnaje si vezeme vysněných šest bodů a chuť do dalších turnajů.

Hodnocení trenéra Kutné Hory - Martin Němec: Co mě těší nejvíce, že naše děvčata konečně předvedla to, čím bychom se chtěli prezentovat, a to je bojovnost, nasazení, důraz v osobních soubojích, sebevědomí, týmové pojetí.

Dva herně kvalitní výkony, obzvláště v tom druhém v derby s Kolínem, kde o emoce a napětí nebylo nouze, jsou navíc okořeněny dvěma výhrami. To všechno je zásluhou výkonu celého týmu, podpořeno kvalitními výkony brankářky Elišky Kutilové.

Neusnout na vavřínech, ale tyto dvě výhry nám pomůžou do další práce. Děkuji děvčata, jen tak dál! Sestava Kutné Hory: Kutilová - Helclová, Blahníková, Jelínková, Němcová, Procházková, Forštová, Kršňáková, Mazánková, Trpišovská, Voldřichová, Beranová, Šubrtová. -Dominika Němcová a Natálie Trpišovská

MLADŠÍ ŽÁCI - ČERNÍ FBC KUTNÁ HORA SEHRÁLI PŘEDPOSLEDNÍ TURNAJ TOHOTO ROČNÍKU. Zápasy ve skupině: FBC Kutná Hora – Start 98 Praha Kunratice Black 0:3 (0:2).

První zápas byl velice vyrovnaný, ale naši střelci spálili, na co přišli. To je ovšem již obehraná písnička. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a naši fanoušci, kteří nás pravidelně podporují, viděli kvalitní florbal.

FBC Kutná Hora – Tatran Střešovice 1:6 (1:4)Do druhého utkání jsme šli s velkým odhodláním, ale již po několika minutách nás soupeř Tatran Střešovice přesvědčil o tom, že hrajeme proti jednomu z nejlepších týmů této věkové kategorie. Výsledek 1:6 byl pro nás ještě přijatelný.

Branky: Vaingát. (Asistence: Blahník). Zápas o sestup: FBC Kutná Hora – Black Angels 2006 3:5 (0:3). Souboj o všechno byl zápasem dvou kontrastů. V prvním poločase dominovali hráči Black Angels.

Ovšem po přeskupení řad a týmovém pojetí naši hráči zcela ovládli následující minuty. Bohužel jsme stačili jen snížit na 2:3. Soupeř dal poté ještě jednu branku do naší opuštěné klece. Branky: Vaingát, Netolický, Vašíček. (Asistence: Martínek, Trník Marek).A co je naším hlavním cílem do budoucna?Naučit se hrát týmově i v momentech, kdy se nedaří nebo prohrává. -Martin Blahník-

MLADŠÍ ŽÁCI RUDÍ:  Zápasy ve skupině: FBC Kutná Hora - Rudí – FBC Draci Říčany modří 2:3 (0:1, Prague Tigers Striped – FBC Kutná Hora - Rudí 4:4 (1:4). Utkání o 5. místo: FC Bučis Team Yellow – FBC Kutná Hora - Rudí 1:5 (0:3). S tradičním soupeřem z Říčan hráli opět vyrovnané utkání, nepředvedli však svůj standard a zaslouženě prohráli.

Ve druhém zápase proti Tigers vedla Kutná Hora brzy 4:1 a vypadalo to na hladké vítězství. Nedůraz v soubojích, malá bojovnost a nedostatek pohybu pomohly soupeři k vyrovnání. Zbýval tedy zápas o páté místo s týmem Bučis, kde to bylo již za 39 vteřin 2:0 pro Rudé.

To je však jaksi ukolébalo a místo florbalu se hrála „šavlovačka“. Naštěstí soupeř toho moc nevymyslel a v závěru se podařilo trefit oběma kutnohorským děvčatům. Tím se podařilo vybojovat páté místo a udržet tak výkonnostní koš. Celý turnaj gólově táhl šestibrankový elév Jarda Paďouk.

Vyzvednout musím Filipa Doušu, který si pomalu zvyká na roli obránce, kde se mu velice daří hlavně při rozehrávce a podpoře útoku, a tradičně vynikajícího brankáře Matěje Němce, který dokonce dvakrát svými výhozy nahrál na gól.

Sestava K. Hory: Němec Matěj (0+2) – Douša Filip (0+1), Mundil Erik, Martínek Petr, Janeček Vojtěch – Paďouk Jaroslav (6+0), Kouřilová Tereza (1+0), Zralý Martin (1+0), Řípa Matěj (1+1), Marek Jaroslav (0+1), Formáčková Anežka (1+1), Portl Petr (0+1), Kobylarz David (1+0). -Jan Dojčiak-

ŠACHISTÉ KUTNÉ HORY  SKONČILI V II. LIZE ČTVRTÍ. V posledním kole 2. ligy D hrála Sparta Kutná Hora A v Poličce a v případě vítězství mohla pomýšlet i na 2. místo v tabulce.

O výsledku utkání rozhodla partie na 4. šachovnici, kde papírovým favoritem byl náš hráč, ale utkání po boji prohrál. Kutná Hora tak s Poličkou prohrála 3,5 - 4,5.

Za Kutnou Horu vyhrál Daneš, remizovali Polák, Černovský, Vrkota, Štolba a Skála. Sparta Kutná Hora A obsadila v tabulce 2. ligy D konečné 4. místo. Do 1. ligy postoupila suverénní Moravská Slavia Brno B, sestupují TJ SO Chrudim, Caissa Pivovar Dalešice a TJ Náměšť nad Oslavou. -Miloš Štolba-

Autor článku: Vítězslav Hospes