Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pondělí, 19. srpna 2019
logo

Aktuální sportovní dění v našem regionu, zimní příprava fotbalistů je letos kratší

Aktuální sportovní dění v našem regionu, zimní příprava fotbalistů je letos kratší
Foto: SPARTA
 
Publikováno: 26.1.2019, Aktualizováno: 25.1.2019 v 9:00
Rubrika: Sport

NA KRÁSU ZASNĚŽENÝCH KRKONOŠ  NEBYL ČAS. Už tradičně nabírali čáslavští fotbalisté fyzičku v zimní přestávce v Krkonoších, venku i uvnitř (v posilovně). Trenér Truksa neměl „slitování“ a určil jim velmi tvrdé dávky. Pokračovat budou doma, kde další přípravu odehrají v sobotu 26. ledna od 10.00 doma přivítají Ostrou.

V DALŠÍ PŘÍPRAVĚ KUTNOHORSKÝCH FOTBALISTŮ PADLO OSM GÓLŮ. Havlíčkův Brod - Kutná Hora 4:4 (0:2).  Ve střetnutí na hřišti divizního týmu vedli hosté už 4:2, ale po vystřídání už se jin tolik nedařilo a byla z toho remíza. Trenéra Kulhánka přes obdržené góly těší forma brankáře Jeřábka a jistě i „probuzení“ střelců poté, co tentokrát Kacafírek neskóroval.  

Další utkání Kutná Hora sehraje doma v sobotu 26. ledna  od 10.00 s Třemošnicí. Branky K. Hory: Jak. Kulhánek, Hradílek, Cimr, Saulich. K. Hora: Malý (46. Jeřábek) - Marek (46. Saulich), Bílek, Filipec, Franc - Semrád - Nekvinda, Piskač (46. Rosendorf), Hradílek - Jak. Kulhánek - Kacafírek (46. Cimr).

HOKEJISTÉ ČÁSLAVI VEDLI UŽ 5:2! Čáslav – Benešov 5:4 (2:2, 3:2, 0:0). Silný soupeř se zdál být již pokořen, když „vstal z mrvých“ a domácí Čáslaváky dokázal ještě potrápit. Nikoli však natolik, aby jim vzal vítězství.

To už si Čáslav v poslední bezbrankové třetina celkem v pohodě pohlídala. Branky Čáslavi: 2 T. Pipek, Krišťan, Borovanský, Sladký.  Čáslav: M. Svoboda – Lang, L. Svoboda, Borovanský, T. Pipek, Sladký – Bílek, Janata, Křišťan, Muras, Kraučuk – Šlejtr, Kurka, Vlach, M. Pipek. Trenér Tomáš Topol. DŮLEŽITÉ BODY PRO SRŠNĚ. SK Sršni Kutná Hora – HC Žabonosy 6:3 (3:1,1:2,2:0).

Domácím se podařilo  získat na střídavý start tři mladé hráče z Kolína. Trenér Bednář  sestavil první pětku z „mladých pušek“,  za útokem Dytrych (roč. 1999), Netušil (1998), Kadlec (1998) hrála obrana Grauer (1999), Jelínek Radek (1998).

V druhém útoku nahradil Beran zraněného Jiráně, třetí začal ve složení Javůrek, Rudolfský a Šváb Michal. Zdálo se, že Sršni mají hru pod kontrolou,  když se jim podařilo využít i čtvrtou přesilovku. 

Do jejich hry se vkradla nervozita, hosté přidali na důrazu a ve 37. minutě i oni díky přesilovkové trefě snížili na 4:3. Naštěstí jasně proti byl David Jelínek. Sestava: Brankáři: Jelínek David (Pekař), obránci: Grauer, Chmelař, Švejda, Křeček, Jelínek Radek, Siváček, Havelka, útočníci: Rudolfský, Beran, Dytrych, Tvrdík Jan, Jelínek Matouš, Javůrek, Netušil, Kadlec, Šváb Michal,Tvrdík Jiří, Sádlo. Trenér: Bednář Stanislav. Branky a nahrávky: 8. Netušil, 10. Jelínek Matouš, 16. Beran, 24. Švejda, 50. Kadlec, 59. Švejda.

NA HŘE DOROSTENCŮ FLORBALOVÉHO ODDÍLU FBC KUTNÁ HORA SE PODEPSAL NÁROČNÝ PROGRAM.FATPIPE Traverza Chodov x FBC Kutná Hora 2:3 (1:2, 0:0, 1:1). Branky K. Hory: 4. Kodaj (Vavřina), 4. Franc V. (Vavřina), 37. Kodaj (Vavřina).I když jako první skóroval Chodov, byla to Kutná Hora, která diktovala po celý zápas tempo hry. Kutnohorští těžili z dobrého napadání a důrazu.

Během minuty se v prvním dějství prosadili Kodaj a Franc. Prvně jmenovaný přidal ve třetí části třetí branku Kutné Hory. FC Bučis Team x FBC Kutná Hora 9:3 (2:0, 4:1, 3:2). Branky K. Hory: 27. Vavřina (Kodaj), 36. Malina (Holub), 39. Beil (Holub).

Ve druhém utkání tohoto ligového kola nedokázali Kutnohorští navázat na předchozí výkon. Od úvodu ztráceli fyzicky, v osobních soubojích dominoval Bučis.  Sestava K. Hory: Zlatohlávek, Franc V., Klouček, Němec M., Danda, Beil, Holub, Vnuk, Franc J., Malina, Smitka L., Kodaj, Měšťánek, Vavřina. Dorost Kutné Hory je zatím v tabulce 7. z 11 týmů.

MUŽSKÝ A TÝM VSTOUPIL DO ROKU 2019 SPRÁVNOU NOHOU. Doma získal čtyři body a na skvělý výkon toužil navázat i venku. Svěřence trenéra Třískaly čekaly dva zápasy na hřištích nepříjemných soupeřů. 

TJ Sokol Královské Vinohrady B x FBC Kutná Hora 2:3 (1:2, 1:1, 0:0). Branky K. Hory: 5. Schwarz J. (Martínek), 18. Staňo (Vokřál), 26. Listík (Vojtěch). Kutná Hora vstoupila do zápasu s velkým nasazením a odhodláním. Až třetí třetina byla v režii Vinohrad.  Ovšem na kutnohorskou defenzívu v čele s brankářem Dlouhým pražský celek nevyzrál.

Kutná Hora si do tabulky připsala další bodový zisk, tentokrát tříbodový za těsné vítězství na horké pražské půdě. Sestava K. Hory: Dlouhý (Bochníček B.) - Chalupa, Schwarz J., Rejna, Hampl, Petrásek, Vojtěch, Staňo, Martínek, Listík, Vokřál.Kanonýři Kladno B x FBC Kutná Hora 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)

Branky K. Hory: 20. Schwarz J. (Vojtěch), 36. Rejna.Kutnohorští se prezentovali diametrálně odlišným výkonem oproti sobotnímu vydařenému zápasu. V  závěru Kladno pečetilo své vítězství gólem do prázdné branky. Sestava K. Hory: Bochníček B. (Dlouhý) - Chalupa, Schwarz J., Schwarz O., Rejna, Hampl, Petrásek, Vojtěch, Spurný, Martínek, Listík, Vokřál. V tabulce je z toho zatím  7. místo mezi 12 týmy.

ŽENY FBC KUTNÁ HORA SE ZÁPAS OD ZÁPASU ZLEPŠUJÍ, PLNÍ TAKTICKÉ POKYNY A PRAVIDELNĚ PŘIPISUJÍ BODY NA SVÉ KONTO. Nepovedený začátek sezóny je tedy zapomenut. TJ Sokol Nové Strašecí x FBC Kutná Hora 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky K. Hory: 29. Baťhová (Novotná), 45. Knížová (Ašenbrennerová).

Nové Strašecí vyrukovalo na Kutnou Horu s celoplošnou osobní obranou. S tím se hráčky Kutné Hory popasovaly na výbornou a díky koncentrovanému výkonu a šťastné brance čtyři vteřiny před závěrečnou sirénou slavily tříbodové vítězství. FBC Kutná Hora x Panthers Děkanka Praha B 2:3 (2:0, 0:2, 0:1).

Branky K. Hory: 3. Dubská N. (Dvořáková), 9. Fousová.

První třetinu ovládly jasně Kutnohoračky poměrem 2:0. Poté však převzaly iniciativu pražské hráčky. V prvním zápase bylo štěstí na Kutné Hory, tentokrát na straně soupeřek. Děkanka rozhodla o svém vítězství brankou v závěrečné minutě. Sestava K. Hory: Petráková - Francová, Výborná, Novotná, Dubská M., Dubská N., Němcová, Fousová, Horáková, Ašenbrennerová, Šimůnková, Dvořáková, Knížová, Filipová, Baťhová.  Mezi 13 celky je nyní Kutná Hora 9. -jaroslav bochníček-

JEDNA ZLATÁ A JEDNÁ STŘÍBRNÁ PRO NEJMLADŠÍ KUTNOHORSKÉ KUŽELKÁŘE. V sobotu 5.ledna a v neděli 20.ledna 2019 se konalo v našem kraji Mistrovství Středočeského krajského kuželkářského svazu (SKKS) jednotlivců pro rok 2019 v mládežnických kategoriích.

Znamenitě si vedli zejména naši žáci. Mistrovství SKKS jednotlivců 2019 – žáci - žákyně  Na dobře připravené kutnohorské kuželně se uskutečnilo v neděli 20.ledna Mistrovství jednotlivců SKKS 2019 v kategorii žáků a žákyň. Mladší žáci (10-12 let) společně se staršími žáky (13 -14 let) soutěžili v disciplíně 100 hodů sdružených o titul Mistr Středočeského kraje 2019 a zároveň o postup na letošní Mistrovství ČR jednotlivců. 

V soutěži žáků zvítězil domácí hráč Vít Kosina výkonem 438 poražených kuželek, druhé místo patří rovněž kutnohorskému hráči Vojtěchu Bulíčkovi za výkon 420 kuželek. Bronzovou medaili si vybojoval Ondřej Šafránek z KK Jiří Poděbrady za 411 kuželek.

Vítěz nás bude reprezentovat na letošním MČR jednotlivců, které se bude konat v dubnu v Kamenici nad Lipou. Další kutnohorský hráč Lukáš Kučera se umístil na čtvrtém místě (402 kuželek), šestý byl Vojtěch Zajíc (380 kuželek). 

V soutěži žákyň Kutná Hora neměla své zástupce. Zvítězila Pavlína Říhová z KK Kosmonosy výkonem 411 poražených kuželek, druhá byla její klubová spoluhráčka Lucie Dlouhá. Vítězka postupuje na MČR.  -Jiří Halfar-

Autor článku: Redakce OK
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Výkopy na Palackého náměstí patří ke krokům, vedoucím k oživení tohoto prostoru Kutné HoryBrilantní muzikanti se blýskli v kutnohorském Blues CaféS neúnosnými vedry se snaží vypořádat i Kutná HoraVíce než 200 dětí vystoupilo na školní akademii ZŠ Kutná Hora - Žižkov
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM