Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je úterý, 18. června 2019
logo

Aktuální sportovní činnost celků našeho regionu na počátku roku 2019

Aktuální sportovní činnost celků našeho regionu na počátku roku 2019
Foto: tz
 
Publikováno: 9.1.2019 v 9:00
Rubrika: Sport

FINÁLE ČESKÉHO POHÁRU MUŽŮ V HÁZENÉ UVIDÍME V KUTNÉ HOŘE !!! V úterý 15.ledna se ve sportovní hale Klimeška odehraje první finálové utkání Českého poháru mužů v házené, ve kterém „domácí“ DUKLA Praha přivítá momentálně vedoucí tým extraligy HCB Karviná.

Utkání začíná v 18:30 hodin, jednotné vstupné je 50,-Kč. Pražská Dukla, jejíž hala v Ruzyni prochází rekonstrukcí, hraje v letošním soutěžním ročníku svá domácí utkání v hale pražské Slavie a již podruhé se představuje v Kutné Hoře.

Poprvé zde 3.listopadu přivítala v extraligovém utkání Brno, nyní tedy pro první finálové utkání ČP opět zvolila „kutnohorský azyl“ /odveta v Karviné se hraje za týden 22.1 /. V kádru pražského týmu nastupují také dva odchovanci kutnohorské házené a to Ondřej Šimůnek a Ondřej Špaček.

Tak jim přijďte fandit. Pro místní sportovní příznivce bude finálové pohárové utkání určitě skvělá příležitost vidět v Kutné Hoře špičkovou tuzemskou házenou dvou velezkušených extraligových týmů. -petr vobořil-   

HOKEJISTÉ ČÁSLAVI VSTOUPILI DO ROKU 2019 VÍTĚZNĚ! Čáslav - Poděbrady 5:3 (1:1, 2:1, 2:1). Zápas byl hodně vyrovnaný, ale Čáslaváci vítěznou sérii nenarušili. 

Po remízové úvodní třetině byli přžece jen ve druhé i třetí o gól úspěšnější. Poděbradští sice  ve 48. min., snížili, ale domácí „přežili“ i jejich dvojnásobnou přesilovku.  Diváků: 532 (!). Čáslav: Vich - L. Svoboda, Lang, Borovanský, T. Pipek, Sladký - F. Bílek, Šulc, Křišťan, L. Muras, Kraučuk - Šlejtr, Kůrka, Ježek, M. Pipek, Navrátil - Jiří Vlach. Trenér Tomáš Topol. -res-

SRŠNI NESTAČILI NA MLADOBOLESLAVSKÉ BRUSLAŘE. SK SRŠNI Kutná Hora – BK Mladá Boleslav B  2:6 (1:2, 1:1, 0:3). Sršni zdolali před vánocemi silné Černošice, a poté pilně trénovali, očekávali jsme proto vyrovnaný zápas a věřili  ve vítězství. 

Obě mužstva střídavě ohrožovala bránu soupeře, v naší obraně však byly stále častěji díry,  David Jelínek ale vše kryl. V přesilovce Beran poslal Sršně do vedení. Pak ale přišly dvě chyby a soupeř otočil, Přidal i další gól. 

Soupeř vystřelil ve druhé třetině na naši bránu 13x, my je 6x, přesto  Jan Tvrdík.snížil na 2:3. Hned v úvodu 3. třetiny měla zejména první pětka několik vyložených šancí. Náš Jiráň po nevybíravém zákroku dohrál zápas a zřejmě  i sezónu.

V utkání jsme výrazně propadli. Nikoliv fyzicky, ale na plné čáře psychicky.  Další zápas odehrajeme na ledě HC Benešov  12. 1. od 17.00. Sestava:  Jelínek David, Pekař, Chmelař, Grauer, Švejda Pavel, Křeček, Siváček, Vaněk, Havelka, Beran, Rudolfský, Dytrych, Jelínek Matouš, Jiráň, Tvrdík Jan, Šváb Michal, Tvrdík Jiří, Sádlo. Trenér:Stanislav Bednář. Branky:Beran, Jan Tvrdík -Zd. Jelínek-

JUNIOŘI FBC KUTNÁ HORA NASKOČILI DO ZÁPASOVÉHO RYTMU PO VÍCE NEŽ MĚSÍČNÍ PAUZE. FATPIPE Traverza Chodov x FBC Kutná Hora 5:6 (1:2, 2:2, 2:2).

Branky K. Hory: 2. Svoboda (Danda), 8. Svoboda (Danda), 22. Lhota (Procházka), 22. Danda (Martínek), 35. Smitka M. (Měšťánek), 36. Martínek (Rejna). První vzájemný zápas v této sezóně Kutnohorští zvládli a tak chtěli na dobrý výkon navázat i v tomto utkání.

A to se jim povedlo.  Definitivní rozuzlení přinesla poslední minuta, ve které se prosadil Martínek a tři body i tentokrát zůstaly na cestě do Kutné Hory. FBC Kutná Hora x FBK Fat Pipe Vosy Praha 4:6 (1:2, 1:2, 2:2). Branky K. Hory: 12. Smitka M. (Lhota), 21. Martínek (Smitka L.), 34. Vavřina (Martínek), 35. Vavřina (Martínek).

Kutnohorští nezachytili úvod zápasu, už v 8. minutě prohrávali o dvě branky. Poslední direkt si Vosy připravily do předposlední minuty, svou šestou brankou rozhodly o svém vítězství. Sestava Kutné Hory: Zeman - Lhota, Smitka L., Smitka M., Procházka, Danda, Svoboda, Cieslar, Rejna, Schroller, Vavřina, Martínek, Měšťánek.

Kutnohořané jsou na 5. místě jedenáctičlenné tabulky s 18 body, 1. DDM Praha 10 (28), poslední Mělník (0). ÚSPĚŠNÝ VSTUP ÁČKA DO NOVÉHO ROKU. Mužskému áčku florbalového oddílu FBC Kutná Hora se v letošní sezóně moc nedaří, předvádí neustálené výkony.

Zápasy ve sportovní hale Klimeška dokáže ale vždy velmi slušně naplnit. Průměr návštěvnosti 92 diváků na zápas hovoří jasnou řečí. I první víkend v novém roce tomu nebylo jinak a do nové sportovní haly v Kutné Hoře si našlo cestu několik desítek skvělých fanoušků.

FBC Kutná Hora x OLYMP FLORBAL 8:3 (3:0, 4:1, 1:2). Branky K. Hory: 12. Schwarz J., 13. Martínek (Schwarz J.), 14. Vojtěch (Petrásek), 24. Popek (Rejna), 26. Zelený (Dus), 36. Dus (Petrásek), 37. Vokřál, 59. Petrásek (Zelený).Sestava Kutné Hory: Bochníček B. (Dlouhý) - Rejna, Vojtěch, Zelený, Dus, Petrásek, Popek, Tvrdík, Schwarz J., Vokřál, Martínek, Chalupa, Schwarz O., Staňo, Listík. 

Kutná Hora předvedla kompaktní výkon a zaslouženě vyhrála. Kutnou Horu zdobila velmi slušná produktivita a obětavá defenzivní hra. Vysoké vítězství sledovala ve sportovní hale Klimeška parádní návštěva, do hlediště si našlo cestu 177 diváků. FBC Kutná Hora x SK Florbal Benešov 3:4 pp (1:1, 2:0, 0:2 – 0:1).

Branky K. Hory: 12. Rejna (Vojtěch), 27. Tvrdík (Schwarz J.), 36. Schwarz J. (Martínek).Sestava Kutné Hory: Dlouhý (Bochníček B.) - Rejna, Vojtěch, Zelený, Dus, Petrásek, Popek, Tvrdík, Schwarz J., Vokřál, Martínek, Chalupa, Schwarz O., Hampl, Listík. 

Nedělní utkání oproti tomu sobotnímu mělo být už z tabulkového rozdílu a především posledního nelichotivého výsledku pro KH o poznání větším oříškem. Tato teze však přestala platit hned poté, co byla pronesena.

Odhodlání kutnohorských havířů bylo znát již v šatně. Značně opotřebované svalstvo se snažil POZITIVNĚ rozpohybovat “sedlácký synek” (citováno - Martin Němec, 6.1.2019; 16:48 - pozn. redakce) Pepča Chalupa.

Výsledkem byla nebojácná a především precizní hra do obrany domácího celku, podpořená po celé utkání skvěle chytajícím Jardou “Jerry” Dlouhým. Síla 2. nejproduktivnějšího celku se při hře 5:5 výrazněji neprojevila.

Po poskytnutí přesilové hry už však hráči Benešova našli cestu až do domácí branky - 1:0. Vedení si však žlutomodří dlouho neužili, protože po zisku balónku a s pomocí teče hostujícího beka, zapadla Rejnova střela “dvacet nad led”.

Šance střídala šanci, ale ukazatel skóre, se již do konce třetiny nepohnul, a tak se šlo do šaten za vyrovnaného stavu. Domácí posilnění příznivým výsledkem po první části hry, navázali na kompaktní hru a dál nedovolovali hostům skórovat.

Naopak sami se rozhodli, že pro 93 přítomných diváků, připraví další potěchu. Konkrétně Tonda Tvrdík, který se jal nebojácně projít celou obranou a s přispěním snad všech slovanských bohů, dovezl míček až za záda bezmocného Brože.

Při následně poskytnuté přesilové hře pro domácí výběr, přišla na řadu divácky okouknutá varianta z posledního světového šampionátu v Praze. Nahrávající Martínek poslal přesnou přihrávku na výborně postaveného Jirku Schwarze a ten po vzoru Adama Delonga, uklidil míček do odkryté klece.

Oba borci si navzájem otřeli čela od potu a šli se radovat. Po druhé třetině 3:1. Zajímavá zápletka pro poslední dějství byla na světě, protože dosud neporažený tým z Benešova, to přeci takto nemohl nechat.

Svou sílu ukazoval hned od úvodních minut 3. třetiny a dal najevo, že ještě bude kousat. Obrovskou zbraní hostujícího týmu byly přesilové hry. Tu první ještě domácí zvládli ubránit. Gól přišel až 97 sekund po návratu Martínka z trestné lavice, kdy se dělovkou prosadil Tůma.

Vyrovnání na 3:3 padlo z přesilové hry - zakončujícím celé akce byl hostující Lukáš. Na konci třetiny se  ještě misky vah na chvíli převrhly na domácí stranu, ale když Schwarz J. z otočky trefil pouze břevno a Chalupa nenavázal na střeleckou formu ze čtvrtečního tréninku s B-týmem, skončilo utkání po základní hrací době smírně 3:3.

V prodloužení se již havíři k ničemu zásadnímu nedostali a tak bod navíc zajistil hostům nejproduktivnější hráč soutěže Tůma. Pevně věřím, že  fanouškům, se zápas líbil, děkujeme jim za jejich skvělou podporu. I díky nim, se FBC stalo prvním týmem, který obral lídra tabulky o bod.  V tabulce je FBC Kutná Hora na 8. místě z 12 celků se 17 body (vede Benešov, 41, poslední je Bohemians B,10). -Václav Rejna-

ŽENY ZAŽILY NA ÚVOD NOVÉHO ROKU DOMÁCÍ PREMIÉRU. Nový rok a hned domácí premiéra! Ženy FBC Kutná Hora odehrály před svými fanoušky dva důležité zápasy. Po nepovedeném úvodu sezóny začínají pravidelně bodovat a aktuálně z každého ligového turnaje přivezou minimálně tři body. 

FBC Kutná Hora x FATPIPE Start98 Praha Kunratice 1:3 (1:0, 0:1, 0:2). Branka K. Hory: 7. Knížová (Dubská M.). TJ Sokol Královské Vinohrady B x FBC Kutná Hora 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Branky K. Hory: 15. Dubská N. (Výborná), 33. Dvořáková (Dubská N.).  Sestava Kutné Hory: Petráková - Dubská N., Dubská M., Šimůnková, Novotná, Horáková, Francová, Němcová, Filipová, Dvořáková, Moravcová, Knížová, Výborná, Fousová, Baťhová.

Hodnocení trenéra Kutné Hory - Josef Chalupa: Utkání před našimi fanoušky jsme si užili, los nám přidělil kvalitní soupeřky, a i když máme pouze tři body, jsem s výkonem týmu spokojen. Oproti začátku tam je vidět zlepšení. Jediné, co bych vytknul je koncovka, pokud chceme porážet týmy z popředí tabulky musíme na této činnosti zapracovat.

Autor článku: Jar. Bochníček, vybral hos
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Třetí ročník Sklenářova dne přinesl tradiční program i naprosté novinkyJubilejní XV. ročník Sportovního dne s koňmi na Ranči Dalu KozohlodyDenemark i letos připravuje letní slunovrat a bubnování u menhirů v Kutné HořeOcenění pilotů display L-159 ALCA na leteckém dnu v anglickém RAF COSFORD
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM