Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 17. července 2019
logo

Aktuální případy, jimiž se zabývá Policie ČR v tomto období

Aktuální případy, jimiž se zabývá Policie ČR v tomto období
Foto: Archiv OK
 
Publikováno: 12.4.2019 v 9:00
Rubrika: Zpravodajství

DVA PŘÍPADY PODVODNÉHO VYLÁKÁNÍ PENĚZ NA SENIORECH. Senioři jsou velmi snadným terčem podvodníků a zlodějů. I přes opakovanou a cílenou prevenci, v rámci níž jsou senioři před touto trestnou činností varováni, se stále objevují na území našeho kraje případy okradených seniorů.

Kutnohorští kriminalisté zaznamenali další dva případy podvodného jednání na seniorech. K případům došlo v Kutné Hoře a v obci Čestín v pátek 5. dubna 2019.

Pachatel po předchozím telefonickém kontaktu, vydávající se za příbuzného, vnuka, synovce poškozených se smyšlenou historkou potřeby finanční hotovosti se snažil vylákat z poškozených seniorek finanční hotovost. Žádáme veřejnost o spolupráci při pátrání po neznámých pachatelích. Přivítáme veškeré informace vedoucí k jejich ztotožnění na bezplatné lince 158, případně na telefonním čísle kutnohorského obvodního oddělení 974 875 700.

Policie České republiky apeluje na starší spoluobčany. Nebuďte důvěřiví, nevěřte sebetragičtějším historkám, nepouštějte cizí lidi do svých domů a bytů, nikomu nepůjčujte peníze, zamykejte. Podvodníci využívají různé záminky a lsti, neštítí se ničeho, využívají vaši důvěřivosti, působí na vaše city, aby se dostali k vašim penězům.

V případě výskytu podezřelých osob, okamžitě kontaktujte policii na linku 158. KRÁDEŽ LAVIČKY A VSTUPNÍCH VRÁTEK V době od 5. dubna 2019 16:00 hodin do 6. dubna 2019 11:00 hodin dosud neznámý pachatel v obci Chotusice ze zadní části pozemku jednoho domu odcizil z oplocení pozemku nezajištěná vstupní kovová vrátka.

Poté prošel zahradou směrem k obytné části, odkud z oplocení odcizil kovová vrátka zelené barvy o rozměru 100cm x 150cm zajištěné kovovým řetězem s visacím zámkem, který také odcizil.

Následně z přístřešku domu odcizil litinovou lavici (sedák a opěradlo byly z dřevěných latěk hnědé barvy). Celková způsobená škoda je kolem pěti tisíc korun.

VLOUPÁNÍ DO KANCELÁŘE. Dne 8. dubna 2019 v době od 10:00 hodin do 13:20 hodin dosud neznámý pachatel v Čáslavi, v ulici Klimenta Čermáka překonal uzavřené zajištěné dveře společných prostor v přízemí jednoho domu, po schodišti vyšel do prvního patra, kde vytlačil uzavřené, uzamčené dvoukřídlé dveře do místní kanceláře. Vnikl dovnitř, vše prohledal a odcizil notebook. Celková způsobená škoda je kolem dvanácti tisíc korun.

DOPRAVNÍ NEHODA, MOTORKÁŘ SKONČIL V NEMOCNICI. Dne 8. dubna 2019 v 17:25 hodin řídil dvacetiletý řidič motocykl značky Aprilia po pozemní komunikaci II. třídy ulice Vlašimská v obci Zruč n/S. Jel ve směru od ulice Kutnohorská.

Při projíždění pravotočivé zatáčky uvedl motocykl do smyku, vlivem čehož přejel přes jízdní pruh určený pro opačný směr jízdy a u jeho levého okraje narazil do obrubníku vyvýšeného chodníku. Motorkář utrpěl zranění a byl převezen do nemocnice k ošetření. Ovlivnění alkoholem bylo vyloučeno dechovou zkouškou.

Na místě zasahoval výjezd místního HZS. Technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna a byla řidičem vyloučena. Celková způsobená škoda je 20 tisíc korun.

VLOUPAL SE DO GARÁŽE. Kutnohorští kriminalisté sdělili 9. dubna 2019 třiatřicetiletému muži podezření z trestného činu krádež a porušování domovní svobody, za které hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

Podezřelý muž v uplynulé době vstoupil na částečně oplocený pozemek chaty v obci Bohdaneč, kde vypáčil část dřevěných vrat do garáže, odkud následně odcizil různé elektrické nářadí. Svým jednáním způsobil škodu kolem 12 tisíc korun.

DALŠÍ POKUS O  PODVOD NA SENIORCE.  Dne 10. dubna 2019 kutnohorští kriminalisté zahájili úkony v trestním řízení pro podezření ze spáchání přečinu "Podvod" ve stadiu "Pokus", kterého se měl dopustit dosud neznámý pachatel.

Podvodník dne 10. dubna 2019 po 13. hodině zavolal na pevnou linku seniorky, které sdělil legendu, že je její vnuk, že ve svém internetovém bankovnictví omylem poslal peníze na jiný účet, a že je v současné době u advokáta a potřebuje od ní půjčit 450.000 Kč, pro které si za dvě hodiny přijede. Seniorka mu sdělila, že tolik peněz nemá, na což podvodník reagoval tím, že zavěsil. 

Tímto jednáním se pachatel pokusil způsobit osobě škodu ve výši nejméně 450.000,- Kč, k předání peněz nedošlo. Žádáme veřejnost o spolupráci při pátrání po neznámých pachatelích.

Přivítáme veškeré informace vedoucí k jejich ztotožnění na bezplatné lince 158, případně na telefonním čísle kutnohorských kriminalistů 974 875 319, nebo na kterémkoli obvodním oddělení.

ZANEDBÁNÍ POVINNÉ VÝŽIVY. Pětadvacetiletá maminka v období od měsíce března 2018 nejméně do měsíce března 2019 zapomíná na své dvě nezletilé dcery. Okresním soudem v Kutné Hoře ji bylo určeno platit výživné v celkové výši 2000 Kč měsíčně k rukám otce. Celková částka na dlužném výživném činí nejméně 26.000 Kč.V případě odsouzení hrozí za takové jednání až roční pobyt za mřížemi.

Autor článku: por. Mgr. Vendulka Marečková, tisková mluvčí P ČR
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
   
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM