Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pondělí, 15. července 2019
logo

Aktuální případy, jimiž se zabývá Policie ČR v regionu

Aktuální případy, jimiž se zabývá Policie ČR v regionu
Foto: Archiv OK
 
Publikováno: 11.2.2019 v 10:00
Rubrika: Zpravodajství

I PŘES ZÁKAZ ŘÍDIL Jednatřicetiletý muž byl dne 3. února 2019 v dopoledních hodinách stavěn a kontrolován hlídkou policistů z Uhlířksých Janovic při řízení vozidla značky Ford Tranzit v obci Zbizuby. Následná kontrola v evidenci řidičů ukázala, že muž má vysloven zákaz řízení motorových vozidel.  Podezřelému hrozí v případě prokázání viny a odsouzení až dvouletý trest odnětí svobody.

ALKOHOL ZA VOLANT NEPATŘÍ. Dne 3. února 2019 po 14 hodině v Kutné Hoře v ulici Vítězná řídil jednatřicetiletý osobní automobil Citröen C5 od vlakového nádraží ČD do centra. Jako spolujedoucí na předním sedadle ve vozidle seděla osmnáctiletá žena. Po vyjetí s vozidlem na hlavní pozemní komunikaci řidič přední pravou stranou vozidla narazil do zadní části stojícího vozidla Škoda Fabia, které stálo ve výjezdové části autobusové zastávky. Řidič vozidla Škoda Fabia na místě vozidlo zastavil z důvodů vystoupení spolujezdce, který ve vozidle seděl na zadním sedadle vlevo za řidičem. Na předním sedadle spolujezdce ve vozidle Škoda Fabia seděla spolujezdkyně.  Po střetu obou vozidel řidič s vozidlem Citröen pokračoval dále v jízdě a vozidlo zastavil několik metrů za místem střetu vozidel. Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění osob. U obou řidičů po předchozím poučení provedena dechová zkouška. U řidiče vozidla Citroen provedená dechová zkouška naměřila pozitivní výsledek, a to ve výši 1,39 promile alkoholu v dechu. Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil a k požití alkoholu před jízdou se doznal a lékařské vyšetření s odběrem biologického materiálu nepožadoval.  Celková způsobení škoda je 100 tisíc korun. Technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna. Případ je v šetření. ÚRAZ PŘI STAHOVÁNÍ DŘEVA V LESE. V sobotu 2. února 2019 kolem půl třetí odpoledne v lesním porostu v katastru obce Třebětín pětadvacetiletý muž řídil lesní kolový traktor, za kterým měl připevněno celkem 8 kusů kmenů vzrostlých stromů. Při jízdě s uvedeným traktorem došlo jedním z tažených kmenů k poranění dolní končetiny devětačtyřicetiletého muže, který mu při práci pomáhal. Poškozený byl převezen do nemocnice. U jmenovaných provedena orientační dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem. Případ je v šetření.

POSPREJOVANÉ VOZIDLO, SPREJERSTVÍ JE TRESTNÝ ČIN. Neznámý pachatel v době od 31. 1. 2019 od 17.00 hodin do 1. 2. 2019 do 05.00 hodin v Uhlířských Janovicích v ulici K Hájkům posprejoval na pozemní komunikaci zaparkované osobní motorové vozidlo značky Škoda Octávia . Svým jednáním poškodil souvislou čárou pravý přední blatník, přední a zadní dveře a zadní blatník. Celková způsobená škoda je 20 tisíc korun. Věk pachatelů, kteří se věnují sprejerství, se převážně pohybuje od 17 let do 24 let. Sprejerství je již od začátku trestný čin, a to bez ohledu na výši způsobené škody.Pachatelům za takové jednání hrozí mimo pokuty i rok vězení.

ZPRONEVĚRA FINANČNÍ HOTOVOSTI. Kutnohorští kriminalisté zahájili 31. ledna letošního roku trestní stíhání třiadvacetiletého muže jako obviněného z trestného činu zpronevěra. V případě odsouzení hrozí za takové jednání odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. Obviněný muž jako zaměstnanec jedné kutnohorské herny, měl svěřenou finanční hotovost v rámci výkonu práce barmana a na základě dohody o odpovědnosti za schodek na svěřených hodnotách, které je zaměstnanec povinen vyúčtovat, neoprávněně, bez souhlasu zaměstnavatele a v rozporu s uvedenou dohodou tuto hotovost použil nezjištěným způsobem pro svou potřebu. Svého neoprávněného jednání se dopustil přesto, že byl trestním příkazem Okresního soudu Kutná Hora za přečin Zpronevěra již v posledních 3 letech odsouzen.  

MAŘENÍ VÝKONU ÚŘEDNÍHO ROZHODNUTÍ A VYKÁZÁNÍ, ODBORNÉ MĚŘENÍ PŘÍSTROJEM DRAGER DRUGTEST 5000 NA PŘÍTOMNOST OMAMNÝCH LÁTEK V TĚLE UKÁZALO POZITIVNÍ HODNOTY.V pondělí 4. února 2019 okolo 13:10 řídil v obci Čáslav šestatřicetiletý muž motorové vozidlo značky Renault Megane.  V ulici Chrudimská byl zastaven a kontrolován hlídkou čáslavských policistů. Provedenou lustrací v evidenci řidičů bylo zjištěno, že mu byl rozhodnutím Okresního soudu Kolín vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel pro všechny skupiny. Svým jednáním vykonával činnost, která mu byla rozhodnutím soudu zakázána. Následně u řidiče provedené odborné měření přístrojem Dräger DrugTest 5000 na přítomnost omamných látek v těle, ukázalo pozitivní hodnoty. Případ je dále v šetření.

POŠKRÁBÁNÍ VOZIDLA. Dosud neznámý pachatel v době od 3. února 2019 od 15:00 hodin do 4. února 2019 14:40 hodin v Kutné Hoře poškrábal levé přední dveře u vozidla značky Opel Insignia. Automobil  byl zaparkovaný na parkovišti v ulici Puškinská. Způsobená škoda je 6 tisíc korun. Také v tomto případě může pomoci veřejnost svými postřehy.  

KUTNOHORŠTÍ POLICISTÉ ŠETŘÍ PŘÍPAD KRÁDEŽE TAŠKY S NÁKUPEM. Dosud neznámý pachatel odcizil z jízdního kola volně odloženou tašku s nákupem. Jízdní kolo bylo zaparkováno v ulici Vojtěšská před prodejnou potravin dne 26. ledna 2019. Ke krádeži pravděpodobně došlo v době od 10:45 do 10:55 téhož dne. Policisté pátrají po totožnosti možného svědka, který by mohl svědectvím přispět k odhalení a dopadení pachatele. Popis svědka: muž věk 50 let, vysoký 180 cm, prošedivělé delší vlasy, oblečen do pleteného kostkovaného svetru a modrých kalhot, na hlavě modrý kulich ŽÁDÁME VEŘEJNOST O POMOC A ZÁROVEŇ OPAKOVANĚ UPOZORŇUJEME NA PODVODNÍKY.

Kutnohorští policisté zaznamenali ve čtvrtek 7. února 2019 případ, kdy se pachatel po telefonickém kontaktu vydávající se za vnuka seniorky a se smyšlenou historkou,  že ve svém internetovém bankovnictví omylem poslal peníze na jiný účet a v současné době je u advokáta a právě potřebuje od ní půjčit 300.000,- Kč. Poškozená žena pachateli sdělila, že má pouze 30.000,- Kč, a tyto by si musel, vyzvednou v bankomatu, na což jí neznámý pachatel odpověděl, že ještě zavolá a hovor ukončil. Senioři jsou velmi snadným terčem podvodníků a zlodějů. I přes opakovanou a cílenou prevenci, v rámci níž jsou senioři před touto trestnou činností varováni, se stále objevují na území našeho kraje případy okradených seniorů.

Žádáme veřejnost o spolupráci při pátrání po neznámých pachatelích. Přivítáme veškeré informace vedoucí k jejich ztotožnění na bezplatné lince 158, případně na telefonním čísle kutnohorského obvodního oddělení 974 875 700.-

Autor článku: por. Mgr. Vendulka Marečková, tisková mluvčí P ČR
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM