Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je úterý, 23. dubna 2019
logo

Aktuální přehled sportovních výsledků týmů našeho regionu

Publikováno: 23.3.2019, Aktualizováno: 22.3.2019 v 14:00
Rubrika: Sport

NAPROSTÉ FIASKO NA ÚVOD. Kutná Hora – Poděbrady 0:6 (0:6). Hosté si v prvním poločasu dělali, co chtěli, Po půlhodině vedli 3:0, v poločasu 6:0 – a to se již nezměnilo. A to měla Kutná Hora na hřišti pět záložníků (alespoň v první půli)!

Druhá půle byla už jen formalitou, domácí se nezmohli ani na čestný úspěch. Raději na to rychle zapomenout a soustředit se na další zápasy! Branky: 4. Rulc, 28., 31., 39. a 42. Novák, 36. Živnůstka.

Diváků: 75. Kutná Hora: Jeřábek – Franc, Bílek (72. Exner), Filipec (37. Matoušek) – Semrád, Wolf (46. Saulich) – Marek, Piskač, Hradílek – Kulhánek (61. Nekvinda) – Kacafírek. Trenér Radek Kulhánek.

Příště: 23.3. od 15.00 SK Slaný – Sparta Kutná Hora. HOSTÉ VYPRODUKOVALI JEN BŘEVNO (MRÁZ) a TYČ (KOŘÍNEK).  Slatiňany – Čáslav 2:0 (0:0). V celkem vyrovnaném střetnutí se dvakrát trefil domácí Slováček, žádná střela hostů se bohužel za záda brankáře nedostala.

Utkání se odehrávalo spíše ve středu hřiště, šancí se moc neobjevovalo, fotbal byl nepříliš přitažlivý, v podstatě poklidný.  Branky: 52. a 67. Slováček. Diváků: 152.

Příště: 24.3. od 15.00 FK Čáslav – FK Turnov. DRUHÝ ZÁPAS JARA, DRUHÁ VÝHRA. Čáslav B – Rejšice 4:0 (1:0). Domácí se v první půli prosadili ze standardky, ve druhé už kralovali a dalšími góly rozhodli o plném bodovém zisku.

Branky: 37. Ronovský, 51. Čuchal, 61. Richard, 76. Trekoval. Čáslav B: Karban – Hurda (58. Dastych, 77. Vrána), Pavlík, Svoboda (74. Vajgl), Lebduška – Zoufalý (59. Uher), Richard, Čuchal, Kořínek – Ronovský (65. Chadraba), Trekoval. Trenér Jakub Svoboda. Příště: 23.3. od 15.00 SK Kosmonosy – FK Čáslav B.

KUTNOHORSKÉ PŘÍPRAVKY ABSOLVOVALY TROJBOJ V JABLONCI N/N. Výprava 18 vybraných dětí z tréninkových skupin mladší a starší přípravky atletického oddílu SKP Olympia Kutná Hora se v sobotu 16. března 2019 v Jablonci nad Nisou zúčastnila atletického trojboje v rámci závodu „Velikonoční hala“.

Pro všechny chlapce a dívky ročníků narození 2008, 2009, 2010 a 2011 pořadatelé připravili tři disciplíny - běh na 50 m, skok daleký a hod medicinbalem (1 kg).

V konkurenci 185 dětí z 16 různých oddílů se určitě kutnohorští závodníci a závodnice neztratili a někteří se dokonce dokázali prosadit jak mezi prvními 10 v celkovém hodnocení trojboje, tak i v jednotlivých disciplínách:

ROČNÍKY NAROZENÍ 2008 A 2009: ADAM HORÁČEK 6. místo medicinbal (7,70 m), 10. místo trojboj (669 bodů), MAXIMILIAN OTT 9. místo 50 m (8,06 s), DENISA LINKOVÁ 2. místo medicinbal (8,80 m), 8. místo 50 m (8,19 s), 8. místo dálka (384 cm), 4. místo trojboj (1 155 bodů).

ROČNÍKY NAROZENÍ 2010 A 2011: STANISLAV ZÁPOTOCKÝ 2. místo 50 m (8,67 s), 2. místo dálka (328 cm), 4. místo medicinbal (5,80 m), 2. místo trojboj (458 bodů), STANISLAV PROCHÁZKA 3. místo 50 m (8,78 s), 3. místo dálka (323 cm), 8. místo medicinbal (5,00 m), 5. místo trojboj (389 bodů), LUKÁŠ KAPRÁLEK 3. místo medicinbal (5,90 m), 6. místo 50 m (8,97 s), 7. místo trojboj (350 bodů), VLADIMÍR MÁLEK, 7. místo dálka (306 cm), BARBORA KUNÁŠKOVÁ, 6. místo medicinbal (5,40 m), SOFIE CIBULKOVÁ 9. místo dálka (302 cm). -Tomáš Kaprálek-

DOROSTENCI FBC KH ODEHRÁLI POSLEDNÍ DVA ZÁPASY SEZÓNY. FBC Kutná Hora x FC Bučis Team 3:4 (0:2, 1:0, 2:2). Branky K. Hory: 2 Pavlas (Němec, Vnuk), Vnuk (Němec).

V první třetině dominoval Bučis, byl častěji na míčku a neustále zaměstnával kutnohorskou obranu nebezpečnými výpady. Potom se Vnuk prosadil ze standardní situace a snížil na rozdíl jediné branky.

V brance se Kutnohorští mohli opět opřít o spolehlivého France. Dále Kutnohorští převahu a jen kousek vždy chyběl tomu, aby šli poprvé v zápase do vedení. To se nestalo, naopak 15 vteřin před závěrečnou sirénou inkasovali.

Floorball Club Falcon x FBC Kutná Hora 6:4 (3:4, 1:0, 2:0). Branky K. Hory: 2 Martin (Pavlas, Vavřina), Měšťánek, Danda (Měšťánek). V první třetině utkání dvou sousedních týmů v tabulce padlo celkem sedm branek. Ve zbytku zápasu střílel branky pouze soupeř.

Ve zběsilém tempu, kdy se hra přelévala ze strany na stranu, tahala Kutná Hora za kratší konec.  "Chtěl bych ale všechny pochválit. I když jsme odehrály dva těžké a fyzicky náročné zápasy, tak se kluci nevzdali a bojovali do poslední vteřiny," hodnotil poslední dva zápasy sezóny trenér Adam Rowe.

Sestava K. Hory: Franc V. - Měšťánek, Franc Jakub., Němec, Smitka - Kodaj, Danda, Vavřina, Pavlas, Martin, Svoboda, Vnuk, Malina.

ELÉVOVÉ I  ORLOVÉ FBC KH NA TURNAJÍCH. Poslední zápas o 3. místo následoval v rychlém sledu. Čekal nás další tým Technologů, tentokrát Green. Ačkoli naše nálada byla bezprostředně po posledním střetnutí na nule, kluci se dokázali v pauze otřepat a do utkání vkročili v trochu pozměněné sestavě opět odhodlaně.

Vyrovnaný výkon všech útoků nám přinesl poločasové vedení 6:4. Orlové pokračovali v kvalitním výkonu i v druhé části zápasu a nepřipustili další zvrat. Výsledky:FBC Kutná Hora Orlové - Technology Florbal MB Black 9:8, FBC Kutná Hora Orlové - Wizards DDM Praha 10 Gold 6:10, FBC Kutná Hora Orlové - Technology Florbal MB Green 9:6.

Sestava K. Hory: Kuba Hyhlík - Viktor Veselý, Honza Dušek, Marek Dobeš - Jarda Paďouk, Jirka Švejnoha, Kuba Toman, Petr Malina, Matěj Kůrka a Míša Dastych.

ORLÍCI CHTĚLI POSTOUPIT ZPÁTKY DO ČTVRTÉHO KOŠE, ALE...V prvním utkání ve skupině proti Prague Tigers Ivanti po rozpačitém začátku museli přidat, postupně se v důrazu vyrovnali soupeři a ve druhém poločase už v pohodě kontrolovali vývoj utkání.

Ve finále proti Prague Panters však v prvních pěti minutách předvedli naopak totální kolaps. Ve hře byla řada nepozorností a červenat se tentokrát musel i brankář Jarda Načeradský. Čtyři střely za střední vzdálenosti vedly k rychlému čtyřgólovému vedení Panterů.

Nepovedená pětiminutovka tak znamenala „až“ druhé místo na turnaji. Výsledky: FBC Kutná Hora Orlíci – Prague Tigers Ivanti 11:5, FBC Kutná Hora Orlíci – Fbš Bohemians Praha pruhovaní 10:1, FBC Kutná Hora Orlíci – Prague Panters C 4:5.

Sestava K. Hory: Jarda Načeradský (G) – Radek Votava, David Hájek, Ondra Hynek – Tonda Janeček, Radim Kamenář, Karel Liberský – Tomáš Němeček, Pepa Pokorný, Štěpán Lapáček, Patrik Vodička.

MUŽSKÉ BÉČKO JE V TABULCE SEDMÉ. Mužské béčko florbalového oddílu FBC Kutná Hora odehrálo v novém roce 8 zápasů. Po skvělém vstupu do sezóny, kdy béčko bodovalo v šesti ze sedmi úvodních utkání, přišel menší herní útlum a pár nevydařených zápasů.

Přesto z posledních tří ligových turnajů dokázalo přivézt minimálně tři body. Aktuální postavení béčka v našlapané tabulce není vůbec špatné - 7. místo s 27 body. Do konce sezóny má béčko na programu ještě čtyři zápasy, ty nejbližší odehraje 30. března na domácím hřišti ve sportovní hale Klimeška.

FATPIPE FLORBAL CHODOV B x FBC Kutná Hora B 5:3. Branky K. Hory: 12. Hampl (Mašín), 19. Chalupa (Štípek), 27. Baťa (Staňo), FBC Kutná Hora B x FBK Ježci Rožmitál 4:6.

Branky K. Hory: 19. Staňo (Reinert), 24. Chalupa (Staňo), 35. Staňo (Mašín), 45. Staňo (Vojtěch), FBC Kutná Hora B x Traverza Mukařov B 6:5 .

Branky K. Hory: 10. Vojtěch (Novotný), 13. Bochníček J., 32. Bochníček J. (Staňo), 34. Vojtěch (Staňo), 39. Staňo (Bochníček J.), 41. Bochníček J. (Katona), FbC Red Dragons Hořovice x FBC Kutná Hora B 4:2. Branky K. Hory: 4. Staňo (Bochníček J.), 45. Vojtěch (Staňo), FbC Barracudas Slaný x FBC Kutná Hora B 5:4.

Branky K. Hory: 12. Bochníček J., 30. Bochníček J. (Staňo), 31. Bochníček J. (Reinert), 38. Bochníček J. (Chalupa). FBC Kutná Hora B x FBC Kralupy n/V 5:3 . Branky K. Hory: 10. Bochníček J. (Staňo), 22. Vojtěch (Novotný), 22. Jetleb (Chalupa), 31. Chalupa (Bochníček J.), 41. Mašín (Staňo). FBC Slavia Praha x FBC Kutná Hora B 8:4.

Branky K. Hory: 8. Spurný (Chalupa), 40. Chalupa (Bochníček J.), 41. Baťa (Mašín), 41. Bochníček J. FBC Kutná Hora B x Orka Čelákovice B 9:2.

Branky K. Hory: 5. Chalupa (Rowe), 10. Vojtěch (Mašín), 14. Rowe (Bochníček J.), 16. Reinert (Staňo), 17. Chalupa (Bochníček J.), 19. Bochníček J. (Spurný), 24. Chalupa (Bochníček J.), 29. Bochníček J., 41. Pešl (Bochníček J.). -podklady: J. Bochníček-

KUTNOHORŠTÍ ŠACHISTÉ JSOU NA 3. MÍSTĚ II. LIGY! V 10. kole 2. ligy D porazila Sparta Kutná Hora A v domácím prostředí OREL Ořechov 5,5 - 2,5. Kutná Hora podala velmi dobrý výkon a uspěla se soupeřem, který byl v utkání papírově silnější.

Za Kutnou Horu vyhráli Polák, Daneš, Vrkota, Štolba a remizovali Černovský, Skála a Snížek. V tabulce II. ligy je Kutná Hora se 17 body na 3. místě. V posledním kole, které se odehraje za dva týdny (31.3. 2019), jede Sparta Kutná Hora A do Poličky. -miloš štolba-

Autor článku: Vítězslav Hospes