Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 5. srpna 2020
logo

Aktuální přehled sportovních událostí v našem regionu do 11. 6. 2019

Aktuální přehled sportovních událostí v našem regionu do 11. 6. 2019
Foto: TZ
 
Publikováno: 12.6.2019 v 10:00
Rubrika: Sport

JUBILEJNÍ DESÁTÝ TRIATLON U VELKÉHO RYBNÍKU VYHRÁL ONDŘEJ PAŘÍK. Více než dvacítka triatlonistů se v neděli 9.6.2019 vrhla v odpoledních hodinách do vln Velkého rybníku, aby se stali finishery desátého ročníku Welas Triatláku.

Stylem start-cíl opanoval trať Ondřej Pařík z Kolína, který časem 1:10 bral zlatou medaili a šampaňské. Druhý skončil Jan Pařík z Meteor Brno, bronz patří Standovi Dvořanovi.

Mezi ženami zvítězila časem pod hodinu a půl Kateřina Trdíková z Čáslavi, druhá byla Martina Hájková a třetí Helena Vaváková (viz foto). Po duatlonu a triatlonu, které pořádá spolek Club deportivo Kutná Hora jako předvoj běžeckému závodu Dačického 12, už se organizátorské síly vrhnou na přípravu této sportovní události.

Nejprve v pátek 9.8. charitativní noční běh Kutnou Horou a v sobotu od 10:30 běžecký závod na 12 km. Více na www.dacickeho12.cz.-tz-

DERBY ROZHODL NÁHRADNÍK. Čáslav - Kolín 1:4 (0:1). Domácí se loučili s dlouholetou oporou Kunáškem a začali zostra, své šance však neproměnili. Zato hosté trestali (z penalty). Po pauze se nestihli Čáslavané pořádně rozkoukat a nechali M. Šindeláře „úřadovat“.

Tomu na první gól stačily dvě minuty pobytu na hřišti, brzy přidal další a hattrick zkompletoval v prodloužení (opět penalta). Domácí se trefili pouze z penalty (skóroval právě Kunášek), na obou stranách bylo po jednom vyloučeném.

Poslední domácí utkání sezóny se moc nevydařilo... Branky: 66. pok. kop Kunášek - 17. pok. kop Vondráček, 47., 54., 90.+5 L. Šindelář.  ČK: 87. Mráz - 78. Vácha.

Diváků: 200. Čáslav: Kubát - Skokan, J. Petrů, Mráz, Kunášek (88. V. Pavlík) - Čuchal (88. R. Plíhal), Vocel - Kořínek (58. Ronovský), Vančura, Hannich - Jícha. Trenér Radim Truksa.  

TĚSNÁ PROHRA S LÍDREM. Kutná Hora – Poříčany 2:3 (1:1). Oslabení domácí (bez Bílka, Nekvindy, Hradílka a Kacafírka) dokázali hrát s vedoucím celkem KP vyrovnané utkání, dvakrát se na soupeře dotáhli, ale zaplatili za vlastní chyby.  

Diváků: 122. Branky: 9. Semrád, 80. Cimr – 4. Gajdasz, 50. Pergl, 88. Nádeníček. Kutná Hora: Malý – Saulich (65. Kracík), Exner, Filipec, Franc – Semrád – Marek, Piskač, Wolf (82. Čáp) – Kulhánek (46. Kolůvek) – Cimr. Trenér Radek Kulhánek.

Příště:15.6. Od 10.15 SK Hřebeč – FK Sparta Kutná Hora. OD „SOUSEDA“ PŘIVEZLI DVA BODY. Na hřišti souseda v tabulce měli Čáslavští sice víc šancí, ale doplatili na špatné bránění standardek.

Vedli 2:1, ale nakonec museli být rádi za dva body, když uspěli v penaltovém rozstřelu. Branky: 44. Brabec, 62. Machka – 49. Chadraba, 54. Ronovský.  Čáslav B: Karban – Hurda, Pavlík, Trekoval, Lebduška – Jelínek (70. Vajgl), Uher (91. M. Svoboda), Vocel (77. Klepal), Hannich – Ronovský (77. Plíhal), Chadraba (57. Havrda). Trenér Jakub Svoboda. Příště: 15.6. od 13.00 FK Čáslav B – FK Pšovka Mělník.

ZÁVĚREČNÝ TURNAJ KUTNOHORSKÉ ŠKOLNÍ LIGY V MINIHÁZENÉ POTVRDIL NADVLÁDU ZŠ ŽIŽKOV. Ve sportovní hale BIOS v kutnohorské Puškinské ulici se konal poslední, pátý turnaj 11.ročníku KUTNOHORSKÉ ŠKOLNÍ LIGY v miniházené.

Startovaly  všechny čtyři kutnohorské základní školy – ZŠ Jana Palacha, ZŠ Kamenná stezka, ZŠ T.G.Masaryka, ZŠ Žižkov a ZŠ Zbraslavice /tato škola se zapojila do soutěže až na jaře/. A stejně jako ročníky předchozí, tak i ten letošní se hrál jako dlouhodobá soutěž po celý školní rok 2018/2019.

Poslední turnaj KŠL vyhrál v kategorii 4. - 5. tříd se ziskem 6 bodů tým ZŠ T.G.Masaryka. Na 2.místě skončil se stejným počtem tým ZŠ Žižkov, který jasně ovládl pořadí celkové. 3. byl tým ZŠ Jana Palacha 4. ZŠ Zbraslavice a 5.ZŠ Kamenná stezka.

A jelikož byl tento květnový turnaj posledním v letošním ročníku KUTNOHORSKÉ ŠKOLNÍ LIGY v miniházené, následovalo po jeho skončení vyhlášení výsledků celkových.

Aktuální přehled sportovních událostí v našem regionu do 11. 6. 2019
Foto: TZ

NAPROSTO ZASLOUŽENÝM VÍTĚZEM 11. ROČNÍKU V KATEGORII 4.-5.TŘÍD SE STAL TÝM ZŠ ŽIŽKOV, pod vedením trenérky Petry Lorencové a asistenta Bedřicha France.

V jejich kádru nastoupilo v pěti odehraných turnajích celkem 12 hráčů : Hanuš Václav, Hladiš Michal, Kamenář Radim, Klouček Matouš, Kostrec Jan, Pospíšil Matyáš, Rudolf Pavel, Sušanka Jakub, Svobodová Natálie, Šklíba David a Štícha Teodor. Dále byli vyhlášeni nejlepší jednotlivci celého ročníku – 4.-5.třídy: Nejlepší brankář Matyáš POSPÍŠIL /ZŠ Žižkov/, hráč Patrik BALVÍN /ZŠ Jana Palacha/, střelec Jakub VÁCHA /ZŠ TGM /.

Nejlepším střelcem se stal  Vácha Jakub    /ZŠ TGM -    129 branek/. V kategorii 1.-3.tříd zvítězil v závěrečném turnaji s plným bodovým ziskem tým ZŠ TGM. Druhé místo obsadil se ziskem 5 bodů tým ZŠ Žižkov, který ovládl s 1 bodovým náskokem celkové pořadí právě před TGM.

Třetí místo obsadil se 4 body tým ZŠ Zbraslavice, čtvrté se 2 body tým ZŠ Jana Palacha a poslední byl tým ZŠ Kamenná stezka, který se až v tomto závěrečném turnaji dočkal bodového zisku.

Celkovým vítězem 11.ročníku v kategorii 1.-3.tříd se stal tým ZŠ Žižkov, pod vedením trenérky Petry Lorencové. V kádru vítěze nastoupilo v pěti odehraných turnajích celkem 15 hráčů: Čábelka Dušan, Hanuš Jiří, Hirš Michal, Horčička Vojtěch, Janoušek Štěpán, Jelínek Jakub, Kail Tomáš, Křap Radek, Kudlík Ondřej, Málek Vladimír, Portl Marek, Štifter Matěj, Teplý Vojtěch, Vencl František a Vopěnková Natálie.

Ovšem tým ZŠ T.G.Masaryka mohutně dotahoval a nakonec skončil o pouhý bod zpět na druhém místě. Nejlepší jednotlivci celého ročníku 1. - 3.třídy: Brankář Josef ZAHRADNÍK /ZŠ Kamenná stezka/, hráč Dušan ČÁBELKA /ZŠ Žižkov/, střelec Tadeáš KOUT /ZŠ TGM – 113 branek /.

11.ročník KUTNOHORSKÉ ŠKOLNÍ LIGY v miniházené uspořádal - stejně jako ročníky předchozí - oddíl házené TJ SPARTA Kutná Hora, zajišťující celou organizaci / vč. dotování pohárů, medailí i turnajových triček /, ve spolupráci s Českým svazem házené, který tyto projekty organizuje, zaštiťuje a finančně podporuje školní trenéry.

Hlavním sponzorem této dlouholeté akce pro školní týmy je Město Kutná Hora, které přispělo na nákup pohárů, medailí, plaket, diplomů i oddílových triček. Místostarosta Kutné Hory Vít Šnajdr se zúčastnil závěrečného vyhlašování výsledků celého ročníku KŠL a z jeho rukou přebírali účastníci ocenění.

Dalším partnerem a sponzorem soutěže byla kutnohorská firma LEPOR, která se postarala o tisk diplomů a potisk turnajových triček. Všem patří velký dík!

Velké poděkování patří na závěr všem účastníkům 11.ročníku KUTNOHORSKÉ ŠKOLNÍ LIGY v miniházené – v prvé řadě hráčkám a hráčům, školním trenérkám a trenérům, všem rozhodčím, zapisovatelům i časoměřičům a v neposlední řadě také ředitelkám či ředitelům všech pěti zúčastněných základních škol.

Vždyť v celém letošním ročníku KŠL se v obou věkových kategoriích na hřištích vystřídalo 119 mladých vyznavačů miniházené a mnozí z nich se již aktivně házené věnují /a to jak v kutnohorském oddíle TJ SPARTA, tak ve zručském oddíle TJ JISKRA/. -petr vobořil-

TURNAJ O ŽIŽKOVSKÝ PUTOVNÍ POHÁR JASNĚ OVLÁDL TÝM HÁZENÁ 1. Jubilejního 25. ročníku tradičního turnaje v malé kopané, který pořádá oddíl házené Sparty Kutná Hora na svém venkovním hřišti v Tyršově ulici na Žižkově, se letos zúčastnilo 5 týmů. Letošn ročník se zároveň hrál jako 8. ročník „Memoriálu Lukáše ZEMANA“.

Zúčastnila se pětice týmů – BROSKVIČKY, ONLY HUMANS, ZÁJEZDNÍ hostinec a dva týmy pořadatele – HÁZENÁ 1 a HÁZENÁ 2. Každý tým tedy čekala 4 utkání.

Za vítězství se započítávaly do tabulky 2 body, ze remízu 1 bod. Po zajímavém, ale celkem poklidném průběhu se z konečného vítězství zaslouženě radoval pořadatelský tým HÁZENÁ 1 /celkově v turnaji již poosmé/, který ve všech 4 utkáních dokázal své soupeře porazit.

O jeho jasném turnajovém vítězství hovoří nejvyšší počet nastřílených branek /10/  a pouze jediná inkasovaná  až v závěrečném utkání, kdy již bylo o vítězi předem rozhodnuto.

Na 2. místě skončil s vyrovnanou bilancí 2 vítězství a 2 porážek tým BROSKVIČKY. O pořadí na 3.- 4. místě rozhodl při stejném počtu bodů a vzájemné remíze rozdíl branek, ten vyzněl lépe pro tým ZÁJEZDNÍ hostinec.  Na 4.místě tak skončil druhý tým pořadatele – HÁZENÁ 2 a na 5.místě tým ONLY HUMANS.

Autor článku: Petr Vobořil
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

  
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM