Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je neděle, 5. dubna 2020
logo

Akce Čistá řeka Sázava se letos uskuteční od 8. do 10. dubna!

Akce Čistá řeka Sázava se letos uskuteční od 8. do 10. dubna!
Foto: Tůmová
 
Publikováno: 22.3.2016 v 7:00, Aktualizováno: 14.3.2016 v 10:00
Rubrika: Zpravodajství

Pod názvem Čistá řeka Sázava proběhne i letos tradiční jarní úklid řeky. Dobrovolníci spolu s patronkou projektu zpěvačkou Anetou Langerovou při něm vyčistí téměř 200 km břehů řeky Sázavy.

„Letos přibydou další místa, která se budou uklízet. Zacílila jsem na školy a vyzvala jsem je, aby v rámci akce uklidily svá okolí nebo jiné problematické prostory. Dobrovolníci nemusí jít jen k řece,“ řekla manažerka projektu Denisa Cibulková ze společnosti Posázaví o.p.s.

Postupně si tipuje místa, která by bylo třeba vyčistit. Dobrovolníci by je mohli uklidit v týdnu před samotným úklidem řeky Sázavy, který pak bude vyvrcholením celé úklidové akce. Do projektu Čistá řeka Sázava se může zapojit každý, ať už jako dobrovolník při úklidu, poskytnutím materiální pomoci nebo finančním příspěvkem. „Budeme rádi za každé ruce. Hledáme také fyzicky zdatné pomocníky. Těší mě například, že se nám hlásí víc dobrovolných hasičů,“ dodala Denisa Cibulková.

První ročník projektu Čistá řeka Sázava se uskutečnil v roce 2006 v režii svazku obcí Malé Posázaví, který na to dostal evropskou dotaci. Uklízel se tehdy cca osmdesátikilometrový úsek mezi městem Sázava a Pikovicemi. Od roku 2007 převzala organizátorskou taktovku společnost Posázaví o.p.s. a peníze na úklid získává od obcí a měst, sponzorů a dárců. Číslo sbírkového účtu je 1249-326666339/0800. Partnery projektu jsou Povodí Vltavy, s. p., spol. Bisport s.r.o. a ČEPS, a.s., mediálním partnerem je Rádio Blaník. Patronkou projektu je zpěvačka Aneta Langerová. V loňském X. ročníku se kromě řeky Sázavy uklízely i potoky Dojetřický, Jevanský, Benešovský, Štěpánovský a řeka Vrchlice. Do úklidu se zapojilo dohromady 3 076 dobrovolníků, kteří sesbírali 36,9 tuny odpadků.

Podrobnosti na www.cistarekasazava.cz nebo na facebooku cista.reka.sazava.

 

Autor článku: Jaroslava Tůmová
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidi
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
 
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM