Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je úterý, 16. dubna 2024
logo

Jaroslav Kulhavý mistrovský titul letos v Kutné Hoře neobhájil, náročná trať tentokrát nejvíce seděla vítězi Ondřeji Cinkovi

Publikováno: 24.7.2015 v 16:00, Aktualizováno: 20.7.2015 v 6:00
Rubrika: Sport

Mistrovství ČR a zároveň šestý a závěrečný díl Českého poháru v cross country na horských kolech hostila Kutná Hora od pátku 17. do neděle 19. července. Hlavní závod se jel v neděli a mistrovský titul v něm obhajoval Jaroslav Kulhavý.

Ten se ale tentokrát musel sklonit před výkonem Ondřeje Cinka (Multivan Merida), který Kulhavého (Specialized Racing) porazil o 46 vteřin - čtyřiadvacetiletý Cink se vrátil na mistrovský trůn po roční pauze. Třetí místo s odstupem 1:11 minuty připadlo Janu Škarnitzlovi (Sram Mitas Trek).

Elitní kategorii žen vyhrála Karla Štěpánová (Kona Cycling Point), ovládla i pohárové hodnocení. Za ní skončila se značným odstupem Tereza Huříková. Vedoucí muž Světového poháru Kulhavý získal náplast v podobě vítězství v celkovém hodnocení Českého poháru.

Autor článku: Redakce OK