Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je čtvrtek, 18. dubna 2024

Hokejisté Čáslavi přidali do své sbírky další tři body. Sršni Kutná Hora si proti Hořovicím s chutí zastříleli, hattrick se povedl Siváčkovi

Publikováno: 29.9.2016 v 16:00
Rubrika: Sport

Hokejisté Čáslavi přidali do své sbírky další tři body

Poděbrady - Čáslav 0:8 (0:3, 0:1, 0:4).

Oba celky si v první desetiminutovce vyzkoušely dvojnásobnou přesilovku, první gól ale padl ve 12. min.: Němec objel bránu a bylo to 0:1. Po 40 vteřinách upravil Kraučuk na 0:2, když z úhlu potrestal chybu domácích. Poděbradští měli dvě velké šance, ovšem J. Krištof se překvapit nenechal. Naopak v 18. min. ujel Němec – 0:3. Ve druhé třetině domácí často chodili na trestnou lavici a jednu přesilovku Šlejtr po "ruském zámku" využil. A když na začátku 3. třetiny Křišťan upravil na 0:5, dohrávali hosté v pohodě. Adrenalin domácím zvedl Kraučuk faulem, po němž v zápasu skončil. "Odvíjelo se to od výkonu brankáře, Honza zachytal bezvadně, jsem rád, že má nulu," chválil trenér Jiří Mlika. Čáslav trápí marodka, nenastoupil Pomichálek. "Měl kapačky, doléčuje se. Za týden už by snad mohl být," naznačil Mlika. Branky a asistence: 12. Němec, 12. Kraučuk (Šudoma), 18. Němec, 35. Šlejtr (L. Muras), 42. Křišťan (Pálek), 47. Málek (Kraučuk), 52. Pálek (Němec), 54. Kůrka (Kraučuk). Diváků: 120. Čáslav: J. Krištof (M. Svoboda) - Janata, Pálek, Němec, L. Muras, Pipek - Šlejtr, Kůrka, Křišťan, Šudoma, Kraučuk - Málek, Miler.

Sršni si proti Hořovicím s chutí zastříleli, hattrick se povedl Siváčkovi

Sršni Kutná Hora – HC Cvočkaři Hořovice 11:1 (3:1, 4:0, 4:0).

V poslední neděli měsíce září přivítali Sršni na svém ledě tým Cvočkařů z Hořovic. Na svého soupeře si věřili a chtěli tříbodový zisk. V sestavě chyběl pro nemoc Lukáš Rudolfský, svůj první ostrý start si prožili Filip Málek a Tomáš Fišar. Úvod utkání byl dle očekávání snahou Sršňů střílet branky. Soupeř však dobře bránil a vyrážel do rychlých protiútoků. Skóre otevřel v deváté minutě po Siváčkově nahrávce Jiráň. Hosté dokázali brzy odpovědět z rychlého protiútoku a vyrovnat. Do vedení se Sršni opět dostali ve čtrnácté minutě. Souhru obránců zakončil Havelka a do první sirény navýšil vedení na 3:1 ještě Siváček. Ve druhé části již měli Sršni vývoj pevně ve svých rukou. Svého soupeře přehrávali a výrazně přestříleli. Čtvrtou branku po samostatné akci v polovině utkání vsítil Jiří Tvrdík I. Hned další střídání na sebe vzal roli střelce pátého gólu jeho bratr Jan Tvrdík. Za další dvě minuty se do zakončení pro faul neprodral opět Jiří Tvrdík I. a tak bylo nařízeno trestné střílení. Jiří Tvrdík I. blafákem překonal brankáře Hořovic a rozsvítil na tabuli šestku. A protože byl Jiří Tvrdík I. při chuti na sedmou branku ještě do sirény nahrál Javůrkovi.

Při vstupu do třetí části již rozhodnutého utkání si chtěli Sršni vylepšit střelecké statistiky. Výborným výkonem jejich snahu „kazil“ hostující brankář, který bránil ještě výraznějšímu nárůstu skóre. Byl však bezmocný proti rychlé střele Vaňka v padesáté minutě. Devátou branku přidal Siváček a byla otázka, kdo vstřelí populární desítku. Po souhře druhé formace výzvu přijal Jelínek. Brankový příděl tohoto utkání ukončil na čísle 11 Siváček, který tím zároveň dovršil svůj hattrick. Tříbodový zisk, vyhoupl Sršně aktuálně do čela tabulky a v dalším kole je čeká kladenský led, na kterém se střetnou v sobotu 1. 10. s SK Velc Žilina. Branky Sršňů: Jiráň (Siváček, Jelínek), Havelka (Pavel Švejda, Jelínek), Siváček (Javůrek), Jiří Tvrdík I., Jan Tvrdík (Jelínek), Jiří Tvrdík I., Javůrek (Jiří Tvrdík I.), Vaněk (Jiří Tvrdík I., Javůrek), Siváček (Jiří Tvrdík I., Javůrek), Jelínek (Jiráň, Jan Tvrdík), Siváček (Vaněk, Javůrek) Sestava: D. Jelínek (Kunášek) – Vaněk, Chmelař, Švejda Pavel, Havelka, Švejda Petr, Křeček, Čejka, Siváček, Tvrdík Jiří I., Javůrek, Jiráň, Jelínek M., Tvrdík Jan, Meloun, Hynek, Tvrdík Jiří II., Málek, Fišar.

Autor článku: res, Hynek Macháček