Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pátek, 29. března 2024
logo

Čáslavský zabiják Jakub Špičák: Letohrad srazil hattrickem! Kutná Hora opět doma neskórovala a prohrála v penaltovém rozstřelu

Publikováno: 28.9.2016 v 16:00
Rubrika: Sport

Zabiják Jakub Špičák: Letohrad srazil hattrickem!

Čáslav - Letohrad 6:0 (3:0).

Hosté v prvním poločase zahrozili dvěma centry, po kterých zůstali v šestnátce Tichý s Lorencem úplně sami, ovšem v prvním případě šla hlavička vedle a ve druhém rozhodčí pískal ofsajd. Daleko nebezpečnější byli ale domácí: Nejprve po trestném kopu a hlavičce Hannicha poskakoval míč po břevně letohradské brány, v 15. min. ale po autovém vhazování L. Vebr nakopnul vysoký centr před bránu hostů, míč se odrazil ke Špičákovi, který ho poslal do šibenice - 1:0. Hned z rozehrání Strnad vysunul Antoše a jeho ostrý centr uklidil Špičák opět do sítě - 2:0. Čáslavští přidali třetí branku před přestávkou: Výtečně se prokombinovali po levé straně až před pokutové území, přihrávka prošla k volnému Bodlákovi a ten už problém neměl - 3:0. Letohradští Dastycha ohrozili ještě ve 44. min., když po trestném kopu a závaru v šestnátce zakončoval úplně volný Linhart, jenže zblízka pálil hodně vysoko.Naposledy hosté zazlobili v 60. min., když Hiller po trestném kopu hlavičkoval vedle. Ovšem když v 63. min. unikl po levé straně Hannich, předložil balón do malého vápna Špičákovi, kterému tak dopřál hattrick, stal se zápas už jen otázkou skóre. V 71. min. se prosadil Maxa a v 86. min. po spolupráci Kunáška s D. Dastychem uklidil balón do šibenice technickou ranou Vančura – 6:0. "Po zápase, který skončil 6:0, si můžeme říci, že to bylo jednoduché, i když tomu tak určitě nebylo," upozornil jeden z trenérů Čáslavi Radim Truksa. "Do zápasu jsme chtěli vstoupit hodně aktivně, chtěli jsme soupeře zatlačit a to se nám povedlo," řekl a pokračoval: "První poločas jsme zvládli 3:0, na začátku jsme měli jednu dobrou šanci, která skončila nad, a druhou, kterou zastavilo břevno. S naší hrou, s vypracováním šancí i jejich proměněním v prvním poločase jsme maximálně spokojení. Ve druhém poločase, který skončil sice také 3:0, jsme všichni viděli, že hra nebyla tak líbivá tak, jak by mohla být. Když jsme si za daného stavu mohli více dovolit a více kombinovat, hra se nám moc nedařila. Dali jsme ale tři hezké branky, jsme maximálně spokojení. Je vidět, že si věříme a že nám to funguje." Zkraje zápasu za stavu ale domácí obrana nechala soupeře po dvou centrech ve dvou šancích. "Hosté měli asi tři dobrá zakončení hlavou, po dvou standardkách a jednom centru. Asi na žádné úrovni sde zápas nedá odehrát tak, aby soupeř neměl vůbec žádnou šanci. Nebyly to úplné gólovky, uhlídali jsme je dobře," uzavřel své hodnocení Radim Truksa. "Hráčům bych chtěl poděkovat za výkon a za výsledek, dostal jsem od nich parádní dárek k narozeninám," dodal trenér Jiří Antoš. Branky: 14., 15., 63. Špičák, 41. Bodlák, 71. Maxa, 86. Vančura. Rozhodčí: Vojtěch - Šob, Stieber. ŽK: Bodlák, M. Frejlach, Kunášek - Krystl, Lorenc, Čada. Diváků: 160. Čáslav: J. Dastych - Bodlák (68. M. Frejlach), Růžička, Jeníček, Kudláček - L. Vebr - Strnad (73. M. Král), Váňa, Hannich (68. D. Dastych) - Špičák (68. Maxa), Antoš (54. Vančura). Trenéři Jiří Antoš, Radim Truksa. Letohrad: Ehrenberger - Šponar, Krystl, Linhart, P. Štěpán - Černohorský (58. Hiller), Macek (51. Kabourek), Čada (84. Slodičák), J. Štěpán - Lorenc (51. Týfa) - Tichý. Trenér Zdeněk Vacek.

Kutná Hora opět doma neskórovala a prohrála v penaltovém rozstřelu

Kutná Hora – Dvůr Králové n/L 0:1 po pk. (0:0).

Opatrný úvod přerušila až 21. minuta, kdy hosté v rychlém sledu přežili hned tři gólové střely (mj. Vocel nasměroval míč do tyče, Kulhánkovu střelu vykopl obránce na kopačky Vocela a ten v tisícíprocentní šanci vysoko přestřelil. Na druhé straně střelu Dvořáka stihl Ptáček vyrazit na tyč, hlavičku z brankové čáry vykopl Nekvinda. Chvíli po rozehrání druhého poločasu se v další stoprocentní šanci ocitl domácí stoper Regner. Svoji hlavičku po rohovém kopu Váchy ovšem koníčkem poslal těsně nad. V 60. minutě pak po zaváhání brankáře Matuly pálil tvrdě Vácha. Domácí záložník však znovu trefil nohy hostujícího gólmana. Hosté zahrozili z tr. kopu. Následovaly tak penalty kopy o bonusový bod. Tato disciplína domácím hráčům vyloženě nesedí. Hned první dva střelci Kutné Hory neproměnili, a tak si druhý bod připsali na konto hosté Trenér Kutné Hory Radek Kulhánek byl zklamaný: „Nejsme schopni dát branku. Jestliže dáme za sedm kol šest branek, tak to je odstrašující. „Šance máme, ale nedáme. Na druhou stranu nemůžu chtít po hráči, který ještě vloni hrál okresní přebor, aby nám rozhodoval zápas. Další podhrotový hráč nastoupí po roce. Místo abychom měli z posledních třech zápasů devět bodů, tak máme tři,“ litoval Kulhánek. Kutnohorští opět neuspěli při střílení penalt: „Už nevím, co s tím dělat jiného. Celý pátek trénujeme desítky. Přijde mistrák a nedá ji pořádně ani jeden. Doma hrát na nula nula nikoho bavit nebude. Musíme pracovat s tím, co máme. Je znatelné, že nám chybí Wolf, Schwarz a Skokan. Jejich sílu a zkušenost zatím není možné nahradit“, uzavřel. Diváků: 100. Kutná Hora: Ptáček – Nekvinda, Regner, Franc, Urban – Vácha, Šindelář, Kulhánek, Šesták (76. Hačka) – Vocel (81. Piskač) - Cimr (65. Šmidrkal).

Hráli dobře, stříleli špatně

Zruč n/S – Jankov 1:4 (0:1).

„Můžu říct, že jsme prohráli zaslouženě,“ uvedl trenér Zruče n/S Michal Váňa. „Vytváříme si moře šancí, ale nedaří se je proměňovat. Bez branek nelze vyhrát. Co my nedáme, to je trestuhodné. Hosté z minima vytěžili maximum. Měli jsme nespočet standardních situací a rohů, ale míče končí na hlavách obránců hostí. Na začátku druhé půle srovnal střídající Havel. V obrovské šanci byl kapitán Petrů, který mohl zápas zlomit, ale nestalo se tak. Potvrdilo se otřepané „nedáš – dostaneš“. Všechny branky, co jsme dostali, byli po našich hrubkách. Naše hra nebyla špatná, kombinovali jsme, byla vidět mezihra, ale...,“uzavřel. Branky: 55. Havel – 9. Hameršmíd, 63. a 68. Hořčička, 85. Zach. Zruč n/S: Cudlín – Z. Louda (81. Brabec), Hájek, Koudela, Viktora – Diego, Janda (46. Havel), Jouza, Martinák – Zeman (85. Jelínek), Petrů.

Výprask v Sadské

Sadská – Čáslav B 4:0 (2:0).

Trenér čáslavského béčka Radek Toman po utkání těžko hledal slova: „Jsme nespokojeni s výsledkem i hrou,“ konstatoval. „Domácí nám dali lekci z produktivity. Z pěti šancí nám dali čtyři branky. My jsme ze tří, čtyř příležitostí ke skórování nedali nic. Domácí se ujali vedení. Následně mohli Fuxa a Ronovský skóre otočit, ale nedali. Před poločasem jsme inkasovali podruhé,“ popisoval trenér čáslavské rezervy. „Ve druhé půli jsme inkasovali ze standardní situace na tři nula a bylo po nás. Navíc se nechal ještě vyloučit Lebduška po faulu. Pak už se zápas jenom dohrával. vyhráli zaslouženě,“ přiznal Toman. Branky: 26. a 82. Plot, 45. a 49. Melíšek. ČK: 59. Lebduška (Č). Čáslav B: Fořst – Zoufalý, Martínek (46. Kozák), Fuxa, Lebduška – Komma (64. Havránek), Vajgl, Stránský (69. Semrád), Dastych – Ronovský, Maxa.

Sázava se v útoku neprosadila

Horky n/J – Sázava 2:0 (2:0).

„Přestože tomu výsledek nenapovídá, podali jsme dobrý výkon. Troufám si říct, že jsme byli 70 minut z 90 lepším týmem. Ale naše produktivita byla slabá,“ připomněl trenér Sázavy Pavel Chuchla. „Vytvořili jsme si čtyři, pět šancí, dali jsme tyčku, ale branky jsme se nedočkali. Domácí mají zkušený tým, tvořený z kvalitních hráčů. Bohužel nás postrestali ze dvou brejků. Fotbal se hraje na branky a ne na krásu. Takže domácí vyhráli zaslouženě. Náš výkon a hra byla velmi kvalitní. Dobře jsme kombinovali, přecházeli do útoku. Hráli jsme podobně jako doma. Mám pocit, že jsme měli hrát více z obrany,“ připustil Chuchla. Branky: 31. Šimek, 40. Baster. Sázava: Burcev – Dušek, Kozák, Říčař, Marčík – Jelínek, Šmídek, Konečný, Foltýn -Keltner, Svoboda.

Uhlíři vyhráli na hřišti posledního

Neveklov – Uhl. Janovice 0:1 (0:1).

Uhlířským Janovicím se povedl úvod: „V první půli jsme domácí prakticky nepustili za polovinu. Dvakrát se dostali k naší bráně. Měli sice jednu šanci, ale tu gólman chytil,“ popisoval trenér Uhlířů Antonín Novotný. „Vzápětí jsme rozehráli a dali gól,“ uvedl. Hostům ale nevyšla druhá půlka: „Přestali jsme běhat. Domácí se dostali do hry, my jsme bránili. Neveklov měl šance, nastřelil tyč, měli jsme štěstí,“řekl Novotný. „My jsme se v 70. minutě dostali do šance. Jelínek šel sám, ale přestřelil. Až ke konci, když hráli domácí otevřený fotbal, jsme měli dvě šance. Je nutné přiznat, že si domácí za druhý poločas zasloužili vyrovnat,“ uzavřel. Branka: 31. Jelínek. Uhl. Janovice: Kmoch – Kulhánek, Zadražil, Randlíszek, Strnad – Kopecký, Hervert (77. Vinický), Vedral, Jelínek (65. Beneš) – Wolf (90. Vyhnánek), Marek (53. Tancer).

Bílé Podolí potrápilo lídra

Bílé Podolí – Tuchoraz 2:3 (1:1).

Trenéra Bílého Podolí Bohuslava Švába mrzely laciné branky v síti jeho týmu: „Dostali jsme tři hloupé góly. Řekl bych, že nám v zápase moc nepřálo štěstí,“ konstatoval Šváb. „První gól jsme dostali tak, že brankáře přeskočil míč. Neviděl proti sluníčku,“ rekapituloval. „Druhou branku jsme dostali z penalty za nastřelenou ruku. Třetí branku jsme dostali z brejku, kdy náš útočník ztratil míč na útočné polovině. Byl to pro nás špatný zápas,“ připomněl Šváb a navázal: „Kluky jsem ale pochválil, protože utkání odbojovali. Byli jsme lepší, ale naše koncovka je žalostná,“ mrzelo jej.„V prvním poločase jsme měli nějaké šance, které jsme mohli dát, ale nestalo se tak. Bohužel nás přibrzdila penalta. My jsme snižovali až v závěru, to už bylo pozdě. Na to, že soupeř hraje o první místo, tak se u nás bránil,“ uzavřel Bohuslav Šváb. Branky: 26. Jelínek, 82. Netáhlo – 7. Bílek, 47. Doksanský pok. kop, 67. Kolařík. Rozhodčí: Nepovím - Mansour, Hurych. ŽK: M. Šváb, Vítek - Trnka, Jurka. Diváků: 65. Bílé Podolí: Skokan – Kupka, Šálený, Šváb, Svoboda – Vítek (74. Netáhlo), Fejfar, Štoček (66. Hájek), Čakovský – Švadlenka, Jelínek.

Kácov nedotáhl své příležitosti

Kácov - Průhonice 0:1 (0:1).

Domácí vstoupili do zápasu nadějně. "Měli jsme tam stoprocentní šanci, když jsme šli sami na bránu, v dalším průběhu první půle měli dvě příležitosti i hosté, ale také neproměnili," hodnotil první poločas trenér Kácova Miroslav Jelínek. Jediná branka tak padla těsně před přestávkou z pokutového kopu. "Míč byl úplně mimo vápno, v šestnáctce bylo asi sedm hráčů a byla z toho penalta," řekl kouč a pokračoval: "Ve druhé půli jsme byli jasně lepší, hrálo se vlastně jen na jednu bránu, bohužel jsme nedali branku. Nastřelili jsme břevno, soupeř dvakrát vykopával míč z prázdné brány. Nedotáhli jsme do konce spoustu dalších šancí, které jsme řešili špatně. Klukům nemám co vytknout, bohužel bychom gól nedali ani kdybychom hráli do rána. Je to ztráta bodů doma, kluci ale hráli dobře, hlavně ve druhém poločase." Branka: 43. pok. kop Vošta. Rozhodčí: Doubrava - P. Glogar, L. Glogar. ŽK: Cettl, Linhart, Vlasák, L. Petrů, Toupal - Finlay. Diváků: 80. Kácov: Císař - Toupal (39. Gabriel), Lapáček, Vlasák, Kabát - Filip (71. Pavouček), Cettl, Pana, Linhart - L. Petrů (81. Červeňák), Cacák (60. Blažek).

Tupadly přivezly důležité body

Radim - Tupadly 1:2 (1:1).

Trenér Tupadel Stanislav Krajíček označil vítězství za povinné. "Místo toho, abychom po prvním poločase vedli tři, čtyři nula, dali jsme jen jeden gól," upozornil a pokračoval: "Sesypali jsme se jako domeček z karet. Nechali jsme si v obraně dát čtyři žluté karty a domácím se povedlo vyrovnat." Hosté se o tři body začali strachovat, nakonec zápas rozhodl Hošek. "Z těch šancí, co jsme měli, to tam aspoň jednou spadlo," oddechl si kouč a dodal: "Báli jsme se ale o výsledek až do konce." Branky: 39. Kaše - 10. Císař, 61. Hošek. Rozhodčí: Myška - Nehasil, Němeček. ŽK: Beníšek, Michálek, Ontl - Potměšil, V. Pipek, D. Pipek, Hošek. Diváků: 75. Radim: Hanuš - Král (64. Ružinský), Čábelka, Škopek (33. Michálek), Vaníček (89. Mašín), Králík, Synek (46. Ontl), Beníšek, Dejl, Kaše, Minarčík (80. Andrašik). Trenér Ondřej Exner. Tupadly: Potměšil - V. Pipek, Kořínek, R. Krajíček, Hošek - Jiří Kavánek, Fuksa (46. Hašek), D. Pipek, Hudec - Chvátal, Císař (63. Koudelka).

Okresní přebor

Malín - Vrdy 1:4 (1:2)

Branky: 14. Novotný - 13. P. Růžička, 25. Jiří Luňáček, 69. J Šindelář, 89. O. Tomíšek. Rozhodčí: Michael Klobása. ŽK: Novotný, J. Kraus, Dupal - P. Růžička, Jiří Luňáček, Novák. Diváků: 100. Malín: Pospíšil - M. Novotný, Rezler (40. Kubelka), L. Kraus, Jeřábek, J. Kraus, P. Štoček, O. Vojtíšek, Málek, Dupal, M. Vojtíšek (17. Šarišský). Vrdy: M. Šindelář - O. Tomíšek, M. Tomíšek, Šolta, Bajo (33. J. Růžička), J. Šindelář, R. Truksa (90. Petr), P. Růžička, V. Plašil (58. Novák), Jan Luňáček (46. Paták), Jiří Luňáček.

Suchdol - Malešov 0:1 (0:1)

Branky: 37. Janoušek. Rozhodčí: Jakub Špičák. ŽK: J. Procházka - M. Poklop, Železný, Janoušek. Diváků: 80. Suchdol: Karban - Vašíček, Volný, Vančura, Langr, Böhm, Pacák, Kuthan (46. Dolejš), J. Procházka, Zelený (60. Král), L. Laštovka (79. Novotný). Malešov: Táborský - Vokoun (59. Žídek), Basl, M. Poklop, Koubek, Jak. Výborný (84. Vořechovský), Železný, Jak. Rak, Janoušek, T. Čížek, Škrobák (79. Vlček ml.).

Sedlec - Hlízov 3:3 (2:0)

Pokutové kopy: 1:4. Branky: 27. Volenec, 34. Gono, 68. Pav. Mrštík - 80. Hanuš, 86. K. Němec, 90.+2 Janovský. Rozhodčí: Luboš Pluhař. ŽK: Volenec, Kořínek - Židík, M. Výborný. Diváků: 110. Sedlec: Jón - Kolda, Kožnar, Volenec, Brabec (61. Hyka), Pav. Mrštík (89. Rybák), Pulkert, Petr Mrštík, Gono, Kořínek, Hvězda (67. Baginski). Hlízov: Míšek - Hanuš, Linhart, P. Holík, Mathé, Židík, Karvai (55. Janovský), Luk. Křelina (67. K. Němec), P. Růžička, M. Výborný (89. Mašek), Kvíčala (90. Čáp).

Zbraslavice - Paběnice 4:1 (1:1)

Branky: 2. J. Veselý, 52. B. Pospíšil, 75., 86. Čálek - 6. P. Mužátko. Rozhodčí: Lubomír Ledvina. ŽK: Lanc, Winkler - M. Růžička, M. Votava. Diváků: 50. Zbraslavice: Verner - J. Veselý, M. Černohlávek, Jandus (67. Winkler), Šindelář, B. Pospíšil, M. Veselý, Čálek, Herčík, Lanc, V. Hlava. Paběnice: Černovský - P. Dvořák, Blažek, Blahník, Veselý, M. Růžička, Petrásek, Hájek, D. Zoufalý (75. Kunášek), M. Votava, P. Mužátko.

K. Hora B - U. Janovice B 7:2 (3:1)

Branky: 22. Lodinský, 23. Šmidrkal, 29. Michálek, 64., 78. T. Frejlach, 71., 87. Franc - 26. Čížek, 85. Vl. Svoboda. Rozhodčí: Petr Poklop. Bez karet. Diváků: 60. K. Hora B: Jeřábek - Lodinský (82. Huf), Kopecký, Vojáček (70. Hulman), Michálek, F. Nedvěd, Turkovský, Vodička (46. Franc), Šmidrkal, T. Frejlach (89. P. Král), Lebeda (66. Němec). U. Janovice B: Hromádka - Holeček, Blecha, T. Kulhánek, Hrbek, M. Svoboda, Vl. Svoboda, Stoupa, Čížek (71. Rejhon), Veliký, Masarovič.

N. Dvory - Kaňk 5:0 (0:0)

Branky: 66., 67., 73., 76., 79. Valdman. Rozhodčí: Herda - Ledvina, Linhart. ŽK: Míča - Novotný. Diváků: 110. N. Dvory: Černý - Bareš, V. Melša (66. Žaloudek), M. Rejthárek (83. Mar. Čálek), Míča, Maláček, Valdman, J. Rejthárek, Zelený, Marek, Pátek. Kaňk: Gráf - Wagner, Koten, M. Klatka, Veselý, Mandík (68. Purcica), D. Klatka, R. Matz, Kopecký (20. Boudabouza), Novotný, Tigali.

Sázava B - Chotusice 5:2 (3:0)

Branky: 25. Stejskal, 35., 36. Švec, 81. Brunclík, 88. Pešta - 80., 86. R. Goliáš. Rozhodčí: Houška - Kučera, Klobása. ŽK: Martin Chrpa, Skála, Pešta - Všetečka, J. Procházka. Diváků: 60. Sázava B: Štěpánek - Sedláček, Marek Chrpa (83. Pešta), Mařinec, Dušek, Kyselka, Jelínek (46. Brunclík), Martin Chrpa, Skála, Stejskal (70. Prchal), Švec. Chotusice: M. Procházka - Hronek (75. Nemčik), R. Goliáš, Všetečka, Mar. Hubáček, Lub. Fedorovič, Kuna, J. Procházka, Smutný (58. Dospěl), Tuzar, R. Procházka (46. Mathes).

III. třída

Č. Janovice - Horky 4:1 (1:0), 41. V. Menšík, 70., 76., 79. R. Menšík - 50. Beneš.

Křesetice - Církvice 1:4 (1:1), 8. Ptáčník - 31. Vraný, 48. Rajdl, 57., 59. Dušek.

Kluky - Zbýšov 2:4 (2:2), 1., 25. Vl. Vavřina - 8., 48. Junek, 29. Horváth, 75. Čáp.

Štrampouch - Tupadly B 1:5 (1:1), 35. Pašiak - 21., 86. Koudelka, 52. Petr Kavánek, 73. Jos. Kavánek, 85. Šveřepa.

Kácov B - Paběnice B 5:2 (3:2), 9., 62. Havlín, 17. Pana, 33., 59. V. Štorch - 15. Jar. Šrámek, 31. pok. kop Březina.

Malín B - B. Podolí B 3:1 (1:0), 31. Jar. Trousil, 62. M. Šťastný, 63. Jeřábek - 90. Frčka.

Sedlec B - Miskovice 6:3 (3:0), 17. Jak. Spáčil, 25. Jan Spáčil, 44. Ďoubal, 48., 51. Gono, 66. Stolín - 76. Podolák, 77. Čtvrtečka, 83. Vlach.

IV. třída, skupina A

Vlkaneč - Žleby 2:2 (0:1) - pok. kopy 4:3, 57. Zelený, 63. Löwy - 23., 66. Mikyska.

Záboří - Tupadly C 3:1 (1:1), 3. Beran, 78. Hollas, 82. pok. kop Vobořil - 15. Šabala.

Chotusice B - Okřesaneč 4:2 (2:1), 29. pok. kop Smejkal, 41., 50., 60. St. Čmakal - 40. Kaščák, 58. Matoušek.

Horušice - Potěhy 5:1 (1:0), 40., 52., 69. Tyšer, 55. V. Radovnický, 63. Hon - 84. Škramovský.

Hostovlice - Bratčice ?:?

H. Bučice - Vrdy B 3:5 (0:1), 53. Čárný, 58. pok. kop, 67. Víšek - 32. Růžička, 47. Vocl, 72. pok. kop Novák, 76., 88. pok. kop Filipi.

IV. třída, skupina B

Soběšín - Rataje 1:0 (0:0), 73. Brož.

Č. Janovice B - N. Dvory B 2:2 (0:0) - pok. kopy 3:1, 61. Pallendal, 68. Zelinka - 73. Křížek, 85. V. Melša.

Močovice - Nepoměřice 6:1 (1:0), 44. Oliva, 49., 68. pok. kop L. Müller, 60. Kňourek, 65., 78. Lank - 80. Linek.

Zruč B - Malešov B 8:1 (3:1), 9., 23. Viktora, 44. Kovář, 49., 84. Jelínek, 56., 74. Cudlín, 59. Martinák - 22. Baroch.

Křesetice B - Kačina 6:5 (3:1), 5. M. Krejčík, 15. Bláha, 20. Mich. Jarůněk, 50., 55. Jiří Pokorný, 58. Veselý - 22. Michálek, 65. vlastní (T. Krejčík), 68., 72., 74. Pilař.

Autor článku: Redakce OK